Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nagyobb a gyakoriság,...

Ha nagyobb a gyakoriság, akkor muszáj kisebb intenzitással edzeni?

Figyelt kérdés
Pl ha van 3 guggolás egy héten, akkor nem használhatok akkora súlyt, mint ha csak 2 guggolás lenne?

2020. jún. 10. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mi a célod és mennyire bírod.


Én főleg erő miatt guggolok heti háromszor. Ha neked is erő a célod, akkor az ismétlés számot csökkenteném.

Ha az állóképesség, akkor értelemszerűen a súlyt.

Ha izomtömeg, akkor az főleg állóképesség amíg el nem érsz egy egész jó ismétlésszámot és utána növeled a súlyt (ha jól tudom).


Arra figyelj, hogyha bukásig csinálod vagy több szettet is bukásig csinálsz lassabban regenerálódsz mint ha 1-2 ismétléssel bukás előtt lennél.

2020. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a kérdésre konkrétan nem válaszoltam.

Ez a regenerációdtól is függ és hogy hány ismétlést csinálsz. Ha annyira kifáradtál a 2 edzés alkalmával, hogy egy harmadik alkalmával nem bírtad volna ezt a terhelést, akkor igen, kisebb intenzitás kell.

Ha úgy érezted, hogy a harmadik nap is ment volna, maradhat.

Ki kell próbálnod, hogy mennyire bírod.

2020. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Heti összsorozatot oszthatod.
2020. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Guggolással állóképességre is edzenek?

Nekem is az erő a célom. De nagyon hamar túledzen magam a 3szori gyakorisággal, nekem muszáj 4-5 hetente deloadolnom, de mások végig bírnak csinálni egy 10 hetes programot köztes terheléselvétel nélkül.

Ezért gondolom, hogy lehet ez a 3szori guggolás a baj

2020. jún. 11. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:

4-5naponta guggolok.Nem tudok gyakrabban,mert nem regenerálódok egyébként.

Minél nagyobb súlyokat használsz,annál ritkábban tudsz guggolni.

Helyette csinálhatsz pld lábtolást,más kevésbé amortizáló gyakorlatot.ami nem vesz ki annyit.

Kezdőként elpötchölhetsz heti 3szor a 40-50 kilókkal,de később ez egyre nehezebb lesz.

Főleg,hogy mást is egyre nagyobb terheléssel csinálsz,ami szintén növeli a regeneráció hosszát.


Probáld ki a heti 2őt.

2020. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!