Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nehezebb súlyzókkal edzettem,...

Nehezebb súlyzókkal edzettem, és most érzem a derekam érdemes lenne emiatt áttérni a saját testsúlyos gyakorlatokra?

Figyelt kérdés
Vagy csökkentsem a súlyzók súlyát? A súlyzók súlya 11kg fejenként.De így meg nem tudnák fejlődni.Mit javasoltok?

2020. jún. 21. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit csináltál pontosan?
2020. jún. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Súlyemelő öv használatát javaslom ha súlyzózni szeretnél a továbbiakban is

De az övet mindig vedd le vagy lazíts rajta minden gyakorlat után mert felnyomja a vérnyomást ha rajtad marad a pihenőidőben vagy állandóan amig súlyzózól

Ha az öv ellenére is fáj a derekad akkor végezd ülve vagy gépen a legtöbb gyakorlatot ahogy lehetséges

Ha pedig ez sem válik be akkor marad a saját testsúlyos gyakorlat,attól biztos nem fog annyira terhelődni a derék


De én a helyedben most kifeküdném ezt a derékfájást (próbálj meg az oldaladon aludni) meg szednék rá gyulladáscsökkentőt legfeljebb 10 napig és massziroztatnám mielőtt még jobban meghúzódik és utána egy életen keresztül fájni fog,aztán mindennap nyomhatod a gyógytornát ami vagy ér valamit vagy nem

A derékfájás nem játék akár örök életre is szólhat és akadályoz mindenben

2020. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

11 kg fejenként? Hány fejed van?


Egyébként szoktál törzsre edzeni? Azt is erősíted? Nem csak a bicepsz és mellizom kell, hanem a tartó vázat is edzeni kellene a geric mentén lévő izmokat. Sokat fog segíteni alapvetően, na meg a helyes testtartás is a gyakorlatokban. Az edzése végén pedig gondolom rendszeresen le szoktad magad nyújtani.


A fájdalom sem mindegy, hogy ízületi fájdalmat tapasztalsz vagy pedig bemerevedik mert a tejsavó és vér túlteng ott, ezért szimplán csak feszít amíg edzel.

2020. jún. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

széles húzódzkodás,fekvőtámasz,súlyzós vállból nyomás állva,bicepsz állva,tricepsz nyak mögül nyomás állva,hasprés,guggolás,plank.

Valszeg az állva végzett gyakorlatok a hibásak.Szoktam nyújtani.Ezek helyett mármint az állva végzett gyakorlatok helyett inkább a szűk húzódzkodást fogom alkalmazni bicepszre,tricpeszre meg a tolódzkodás feltámasztott lábbal. A vállra nem tudom mit tudnék végezni.?

2020. jún. 22. 09:23
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Látom a hülyék már megint lepontoztak de akkor bemásolom még egyszer


De én a helyedben most kifeküdném ezt a derékfájást (próbálj meg az oldaladon aludni) meg szednék rá gyulladáscsökkentőt legfeljebb 10 napig és massziroztatnám mielőtt még jobban meghúzódik és utána egy életen keresztül fájni fog,aztán mindennap nyomhatod a gyógytornát ami vagy ér valamit vagy nem


A derékfájás nem játék akár örök életre is szólhat és akadályoz mindenben


Szóval mielőtt újra lepontontoznának, én 12 évig jártam konditerembe,aztán egy szép napon munka közben meghúzódott a derekam

Ennek már három éve és semmit sem tudnak vele kezdeni az ortopédián, nekem meg olyan fájdalmaim szoktak lenni ha csak rosszul fordulok meg éjszaka alvás közben, hogy majd beszarok reggel, szó szerint beáll a derekam mozdulni se tudok, nemhogy majd még konditerembe járjak

És mindennap tornáztatni kell a derekam, hogy ne fájjon annyira


Szóval ahelyett, hogy a hülyékre hallgattnál itt

- egy pár hétig szüneteltesd az edzést

- szedj legfeljebb 10 napig gyulladáscsökkentőt amit a háziorvos ir fel (én Flemac 100-asat szedtem és nagyon szépen lehúzta a gyulladást és a fájdalmat amíg szedtem)

- alvás közben feküdj lehetőleg keményebb ágyra és aludj az oldaladon

- és járj el massziroztatni a derekad


Ha utána nem fáj akkor visszatérhetsz a konditerembe probléma nélkül,de ha most fájós derékkal lemész edzeni igen nagy a valószinűsége,hogy a derékfájásod csak súlyosbodni fog és amig élsz addig fog fájni soha nem fog elmúlni mert csak még jobban meghúzod és akkor már a derék meg törzserősitő gyakorlatokat el sem fogod tudni végezni a fájdalomtól

2020. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor most hogy felsoroltad hogy mire edzel, akkor kérlek gondold végig, hogy a derekadra, a törzsedre hány gyakorlatot is végeztél. Segítek, 0 lesz az eredmény.


Csinálj hiperhajlítást. Az egész izomzatod erősíti a gerinced mentén ha jól csinálod.

2020. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod.Pihentetem a derekam.Amúgy derékra,törzsre csak ez a hiperhajlítás létezik? Átszeretném formálni ezt a test edzést. Te mit javasolnál edzésnek így kompletten az egész testre?
2020. jún. 22. 13:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!