Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaza van e Kevin Cann-nek...

Igaza van e Kevin Cann-nek abban, hogy egy nehéz, alacsony ismétléses padlóról nyomás vagy fej fölé nyomás specifikusabb erőemelés szempontjából, mint egy magas ismétlésszámú fekvenyomás?

Figyelt kérdés

“ . I would say heavy goodmornings, floor press, and maybe even ohp are more specific than light and higher rep comp lift work.”


[link]


Szerinte az alapgyakorlatokból és variàcióikból egyáltalán nem érdemes magasabb ismétlésszámra menni, sőt, nehéz 1 ismétlésekkel érdemes edzeni. 1 ismétlésekkel kb 5 kilóval a tényleges max alatt.



2020. jún. 30. 15:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.A baj ott van,hogy az izületeidet kinyírod.Ezeket a technikákat nagyon odafigyelve,és nagy önuralom kell hozzá.Ráadásul a súlyokkal könnyű elszaladni.Észre se veszed és az az 5kiló a maxtól egyre közelebb kerül hozzá.

Az én példám a köv volt.

Beiktattam padlóról húzást.Ez nagyjából az állva evezés gyakorlathoz hasonló,de nem az.A padlóról mintegy félguggolásban lemenve egyenesedsz ki,majd a tested mellett felröppented a súlyt mellmagasságig.

Súlyemelők használják.

Általában 5*3,5*2ket huzgáltam.

Az erő gyorsan jött.viszonylag rövid időn belül 90-98 kilókat huztam.

Mindezt a csuklóm egy idő után nem tolerálta,és beadta a kulcsot egy nemigazán jól kivitelezett húzás után.Éreztem én már előtte,hogy valami nem kerek,de nem fájt annyira,felraktam csuklószorítót,de b..am rá.

Nagyjából 4-5hónap kellett,mire rendbejött.Karhajlítás ruddal kizárva.Isznyatosan fájt,de edzeni akartam.Szval szép és jó,csak tuddj megállni.Pihenni,vagy kivenni gyakorlatokat az edzésből,mert sérülés lehet a vége.

2020. jún. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!