Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetséges saját testsúlyos...

Lehetséges saját testsúlyos edzéssel +kiló izmot felszedni vagy az csak a fogyásra alkalmas?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok 179-180 cm és 63.5 kg. A célom kb 70 kilóra felmenni, de mindezt saját testsúlyos edzéssel szeretném elérni. Már több, mint fél éve kezdtem el, akkor nagyon sovány voltam, 53-54 kg és 172 cm. Azóta szerencsére sikerült + 9-10 kiló izmot felvinni, de már egy ideje megállt a súlygyarapodásom.

2020. júl. 7. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha eddig is saját súllyal érted el a gyarapodást, akkor ez már kevés. Az izmok hozzászoknak a terheléshez, egy idő után muszáj lesz extra ellenállással (=súlyzókkal) támadnod őket, hogy nőjenek.
2020. júl. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Saját testsúlyos eddzéssel kb ezt érheted el:

https://www.youtube.com/watch?v=Z_zHF-UwO5A


Ha nagy tömeget akarsz, testépítés felé érdemes elindulni. De nagy a tét, nagy a kockázat. Egy rossz eddzéssel kikészítheted magad egy életre. Én a saját testsúlyos eddzésnél nagyobbat alapvetően nem ajánlanék, csak az "erős csontúaknak" (akik alapból ilyen masszív, testes alkatúak).


Atléta, vékony alkatú embernek ez, amit linkeltek, tökéletes szerintem.

2020. júl. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért azt tegyük hozzá,hogy Chris Heria is lehetne izmosabb ha úgy kajálna,csak nagyobb tömeggel nem mennének a különböző "mutatványok" pl zászló stb.

Saját testsúlyos edzéssel is lehet bőven izmosodni ha megfelelő az intenzitás,ne ragadj le a fekvőtámaszozásnál ha megy belőle simán a 20as sorozatok,súlymellény segít vagy ha felteszed a lábad és úgy nehezítesz rajta,de talán a tolózdkodás a legjobb gyakorlat rá saját testsúllyal,hátra ott van a húzódzkodás amit ugyancsak tudsz nehezíteni,tricepszre szűk fekvő és tolódzkodás,bicepszre alsó fogásos húzódzkodás,váll ami nem az igazi saját testsúllyal meg a láb edzése.

Kezdésként fekvőtámasz,tolódzkodás,húzódzkodás,has gyakorlatok,guggolások,vádli elég,de folyamat nehezíteni kell valamilyen módon,hogy kapja a terhelést az izom és fejlődhessen plusz ugye a megfelelő kalóriabevitel.

Én azért még vennék egykezes súlyzószettet kb 30 kiló súllyal nem nagy összeg és bicepsz,válledzésnél kelleni is fog,trx se rossz,nekem decathlonos 5ezer ft os van 3 éve és simán bírja a 85 kilómat,van 20 kilós súlymellényem meg egy kezes súlyzókészlet és jön izom szépen,persze ez sem ér fel egy konditermi felszereltséggel közel sem,fekvenyomás jó lenne,guggolás nagy súllyal jó lenne,felhúzás ugyan csak,de per pill ennyi a megvalósítható.

Kezdésnek elég amiket leírtam szerintem,biztos van aki jobban ért hozzá az remélhetőleg még ír pár jó infót,én is szívesen hallok új dolgokat,aztán már csak nyomni kell az edzést meg a kajára odafigyelni és lesz eredmény,hajrá!

2020. júl. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem szeretnék nagy tömeget felszedni, inkább atlétikusabb, gyorsabb szeretnék lenni. Csak azt gondoltam, hogy hiába szedtem magamra a legutóbbi 8 hónapban vagy 10 kg izmot, szerintem még egy 10 kg elférne rajtam.
2020. júl. 9. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!