Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tűnik el a hasi...

Miért nem tűnik el a hasi zsír? Egy darabig egész szépen fogyott a "pocakom", viszont egy ideje semmi hatása a gyakorlatoknak.

Figyelt kérdés

Nagyon sokat futottam, ezzel 4-5 kg le is ment rólam, a testsúlyom talán kisebb is lett a normálisnál. Mostanában leálltam a futással és kondizni kezdtem, rengeteg hasizomgyakorlatot is csinálok (kb. minden nap) mégsem alakul semerre. Már pocakom nincs, egy vékony, de makacs zsírréteg maradt.


Étkezésre amennyire tudok, figyelek. Szüleimmel, nagyszüleimmel szoktam enni és sajnos azt kell enni, ami van. Szóval a diéta nem annyira járható út számomra. Persze sört, kenyeret, cukros ételeket, tésztát amennyire tudom kerülöm, és nem szoktam sokat enni.


Mit javasolnátok?



2020. júl. 8. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát figyelj ha tovább akarsz fogyni kcal minuszban kell lenned, ezt vagy a bevitt kcal csökkentésével, vagy a nap során elhasznált kcal mennyiség növelésével érheted el.

Javaslat talán ez alapján az, hogy próbáld meg a családdal megdumálni, hogy te 3-4 hétig szeretnél jobb minőségű kaját enni (magyar átlagok szerint valszeg nekik is javukra válik, nem bántva ezzel senkit), vagy futsz többet. Vagy tömegelsz még egy ideig, és akkor az izomtömeg is használ kcal-t, könnyebb lesz leadni a maradék zsírt.

2020. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1/1

De nem vagyok már kövér, nagyon kevés zsírfelesleg van rajtam, az is a hasamon. Nem akarok rendszeresen futni, mert az az izomzatot is leépíti valamennyire (kb. 15 km-ket futottam egy huzamban 2 naponta, mielőtt nekikezdtem izmot építeni). Felállva nem látszik semmi, ha leülök, akkor viszont igen. Szóval a lényeg, hogy még lenne min dolgozni, de futni tényleg nem akarok, mert már egy kispocakos csontvázzá válnék tőle. Hasizomgyakorlatokkal már ott tartok, hogy szinte a saját testsúlyomat nyomom már le, mikor hasizmozok (hasprésen).

2020. júl. 24. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor egyél kevesebbet. A kcal minusz épít le izmot, nem maga a futás.
2020. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 jácint78 ***** válasza:
Szia.. nem tudtam el donteni a kerdesedbol minek neked a vekonysag latszata mikor a futasban eleg jo vagy...en is kuzdottem sokat hogy szep lapos feszes hasam is legyen a tobbi melle.. de a borom alatti zsirreteg eleg vastag es csak tuleroltetesek soran erek el kidudorodo izmokat... ott alul egy vekonyabb test mellett modell alkat is lehetnek de sok koplalas es munka ero vesztes mellett nehez
2020. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért mert jól akarok kinézni :). Azóta étrendemet átalakítottam. Minimális eredményt sikerült elérnem 1 hónap alatt, de a változás sokkal látványosabb mindenütt máshol, mint hasonó. Pedig mindig, mikor edzek, hasizmozok is. Türelmesen csinálom tovább, amit eddig és remélem, hogy még 1-2 hónap és lesz látványosabb változás.
2020. szept. 20. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!