Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 19 évesen mennyivel illik...

19 évesen mennyivel illik guggolni, fekvenyomni, illetve felhúzni? 3 és fél év edzés után.

Figyelt kérdés
2020. júl. 18. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nincs ilyen,hogy illik..
2020. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha hobbi gyúrós vagy? Vagy ha versenyezni akarsz? Ha hobbi gyúrós vagy akkor amennyivel jól esik és ami kielégíti az igényeidet. Az utóbbira nézd meg az országos versenyek első helyezettjeinek az eredményeit.
2020. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, csak kíváncsi vagyok.
2020. júl. 18. 12:08
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Én 17 évesen olyan 110 körül nyomtam fekve, 140 körül guggoltam, 72 kilósan, akkor még hobbigyúrósként
2020. júl. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Saccolok egy 100kg körülit minháromra, mint egy ismétléses max. Ami inkább kettő ismétléses max legyen, mert egy ismétlés nem ismétlés. :)

De ez, hogy "illik" kicsit erős. Három éves edzésmúlttal és nem zsírdisznóként azért meg kéne súrolni a testsúly*1,5 szorzót ezeknél a gyakorlatoknál...

2020. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5. Valamit rosszul csinálsz, ha közel azonos súllyal nyomsz fekve és húzol fel.
2020. júl. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Felhúzást kihagytam az 170 kiló volt
2020. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előttem már írták, versenyeredmények fent vannak neten, megkeresed a súly vagy korcsoportodat és megnézed milyen eredmények vannak.


Referenciaképpen; én 18 leszek 2 hónapon belül, jelenleg 88kg körül mozog a testsúlyom, eredményeim jelenleg: 110kg fny, 170kg gugg, 190kg dl.


Én személyszerint versenyezni szeretnék, és erőemeléssel foglalkozom, ezért a súlyra fókuszálok. Viszont ha te mondjuk testépítéssel, akkor nem nagyon kell foglalkozni a súllyal.


Egyébként meg nagyon sok minden befolyásolja a dolgot. Ha 3 évig össze-vissza kajáltál, edzésterv nélkül néha lementél a terembe, ráadásul edzésterv nélkül, akkor azzal nem igen jutottál sehova. Viszont ha a kaja, és az edzésterv is rendben van, valamint rendszeresen jártál 3 évig, akkor lényegesen nagyobb a fejlődés. De ezt még mindig befolyásolja a genetika, sérülések, nagyon sok minden.


Szóval a lényeg, hogy ne a súllyal foglalkozz elsősorban. Persze én is jól érzem magam ha minél több súlyt tudok megmozgatni, de ne az legyen az első, és mindig ésszel eddz.

2020. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok; az #5-öst egyébként nem értem. Fekvenyomásnál 1,5-ös szorzó már egész jó, de felhúzásnál meg még semmi. Ezt külön szokták mondani, bár nincs erre konkrét érték, de akkor inkább úgy mondanám hogy fny 1,5x, gugg 2x, felhúzás 2,5x szorzó.
2020. júl. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
500kg összetett
2020. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!