Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az miért lehet,hogy alacsony...

Az miért lehet,hogy alacsony a testzsír százalékom,de mégsem látszódik a hasizmom,illetve esztétikailag is úgy néz ki,mintha el lennék hízva?

Figyelt kérdés

A héten voltam testösszetétel mérésen és azt állapították meg,hogy 10 százalék a testzsírom. Ennek ellenére viszont szinte egyáltalán nem látszódik a hasizmom,csak ha megfeszítem a hasfalam akkor egy minimálisan a felső 4 kockát észre lehet venni,de alig észrevehető. Illetve ha leülök,akkor a hasam elég nagynak tűnik,olyan mintha dagadt lennék,ilyen töltött zokni kinézete van a hasamnak ülő helyzetben. :D

És az a durva,hogy az egész testem szálkás és száraz,illetve edzés közben eszméletlen módon ki tudok eresedni minden izomcsoportnál,de a hasam meg pont az ellenkezője,olyan,mintha minden létező felesleg oda rakódna nekem sehova máshova. Viszont,ha csak 10% a testzsírom,akkor nincs is rajtam felesleg igazán nem? Vagy én már tényleg nem értem,hogy miért lehet ez a probléma. :D

Egyébként 177 cm magas és 75 kiló vagyok.


2020. júl. 23. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy tényleg minden zsír a hasadon jelenik meg. Ilyen a genetikád.
2020. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MadSeal ***** válasza:
Ezek a mérések nem pontosak, még a dexa scan sem. Na meg ki hova hízik. Férfiaknál elég gyakori a hasra hízás, míg van, aki inkább lábra vagy akár hátra hízékonyabb.
2020. júl. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek a gépek rettenetesek nagy tévedésekre képesek, a Dexa Scan, amit mindenki istenesít is képes 5-6% tévedésre.


Szóval nekem az alap feltétlelezésem az lenne, hogy nem vagy 10%.


A második meg, hogy lehet több zsírt tartalékolsz a törzseden, azaz genetikailag neked nehezebb a kockahas előhozása, de 10%nál már elég erősen látni kéne még így is.

2020. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pawel166 ***** válasza:

Ahogy előttem írták, nem lehet pontosan lemérni.

Viszont ha testzsírszázalékot nem is tudsz mérni, egy recept van arra, hogy jól nézz ki.

Ha túl zsírosnak érzed magad, szálkásíts.

2020. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!