Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alacsony kalóriás étrenddel...

Alacsony kalóriás étrenddel lehet izmot is egyszerre építeni?

Figyelt kérdés
Ha sok húst eszünk, és mellé sokat edzünk, akkor egyértelműen izmosak leszünk, és a testtömeg is több lesz. Ha alacsony kalóriás étrendet követünk, és mellé kardió jellegű edzést végzünk, akkor egyértelműen csökken a zsír, és az izom is egy kicsit. Pici felesleg van rajtam, de mellé még izmost is szeretnék építeni. Az izomépítést nem úgy értem, ahogy az erős emberek szoktak kinézni, hogy rohadt erősek, de teljesen úgy néznek ki mint akik kövérek. Lényegében kevés testzsírszázalékkal szeretnék izmos lenni. Elérhető-e ez úgy, hogy alacsony kalóriájú étrendet eszek, de mellé sokat eszek, vagy ha nem, akkor ez mihez vezet. Ha valamit rosszul tudok, vagy nem értetek, akkor szóljatok. :D

2020. jún. 20. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Magasságod?testsúly?

Mennyi az az alacsony kalória?

Ugyanis ha túl alacsony akkor kb csak a meglévő izmod megy le zsír maradni fog.

Alacsony kalória plusz kardió meg főleg izomgyilkos,ha nincs rajtad izom előbb pakolj magadra aztán ráérsz szálkásítani,ha meg kezdő vagy elég elkezdeni az edzést meg értelmesen kajálni és eleinte mindkettő tehát izomépítés,zsírégetés is megvalósulhat.

Írj még némi infót,mert itt sorolhatjuk a különböző verziókat,előrébb nem jutunk.

2020. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Izmot kalóriadeficit pár esetben lehet építeni fogyás mellett.


1. Teljesen kezdő vagy.


2. Régen edzetél, de egy óriási kihagyás után kezeded újra. (Ez rövidebb ideig tart)


3. Rengeteg zsír van rajtad. Itt sem tart örökké, de lehetséges.


4. Ha különféle szereken vagy amik ezt lehetővé teszik...


Szóval maximálisan lehetséges, de szerintem nem erre kell fókuszálni, mert semmikép sem lesz olyan, hogy egyszerre fogysz 15kg zsírt és felraksz 10kg izmot (persze direkt túlzok). Moderáltan lehetséges a fenti példákban fogyás mellett.

2020. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, 175 cm, kb 70 kg. Mindenhol az jön ki, hogy ez a normális testsúly ehhez az életkorhoz és magassághoz képest, de látszólag, viszont egyértelműen el lehet mondani, hogy van rajtam felesleg. 2019 februárja óta kondizom. Nyáron meg most a karantén ideje alatt volt egy pár hónapos kihagyás, de most otthon edzek, súlyzókkal meg anélkül. Az alacsony kalóriát úgy értem, hogy reggelire vmi hagyományos pls rántotta vagy piritós, egy kisebb adag hússal pls sonka vagy bacon. Ebédre normálisan eszek, szinte mindig valamilyen húst, csak nem sült krumplival vagy rizssel, hanem salátával. Vacsorára, pedig mostanában nem is szoktam semmit se enni, néha max egy tonhal salátát.
2020. jún. 20. 22:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyílván nem egyszerre akarom, az izomépítést és a zsírégetést. Először akarok zsírt égetni, és tudom, hogy ezzel az jár, hogy izmot is eltűntetek vele, de ezért akarok emelett edzeni, és abba a kalória szegény étrendbe fehérjét betenni, hogy minél kevesebb izom tűnjön el. aztán miután látszólag eltűnt rólam a felesleg akarok normálisan csinálni mindent étrendileg.
2020. jún. 20. 22:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Makrókat kellene belőni,ahhoz meg ugye első körben számolgatni kell és hetente mérni az eredményt és korrigálni.

Elindulsz 2g fehérje,3g szénhidrát meg 0.5g zsír ami nálad 140g fehérje,210g szénhidrát,35g zsír,ez majd megad egy támpontot,de a helyedben én a tükörre hagyatkoznék,ha kis izom feljön a zsír meg marad akkor is csökken a testzsírszázalék,de eleinte talán még a zsírból is menni fog lefelé.

Ez a próbálkozásról szól meg arról megismerd mire hogy reagál a tested.

2020. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A derekamon meg a csipőmön van a legtöbb zsír, amit úszóguminak is szoktak nevezni, mert úgy néz ki. Az el fog tűnni, ha a zsír csak látszólagosan tűnne el?
2020. jún. 21. 08:19
 7/7 anonim válasza:

Összességében elmondható ,hogy nem a kalória többlet az ami miatt izmosodunk.

Az izomépitéshez elegendő mennyiségű viz, energia és megfelelő inteznzitésú súlyzós vagy erő edzés kell.

Ha van rajtad fölösleg akkor a fentiek mellett deficitben is lehet izmot növelni. Ebben az esetben az energiát úgy kell belőni. A rajtad lévő fölösleghez fog nyúlni a szervezeted és ezt is hasznositani fogja az izomépitéshez, regenerációhoz és igy szépen megy le a zsir.

Nem kell nagy deficit, 200-400kcal szerintem elég, emellett nem fogsz éhezni, lesz erőd normálisan edzeni. A fehérjére nagyon figyelj hogy elég legyen. 2.2g/tk-nál viszont felesleges többet mert efölött már nincs "pozitivabb" hatása. Ch-t és zsirt viszont szerintem kisérletezd ki ,hogy jobb. Van aki jobban működik zsirral, van aki szénhidráttal. Zsirt 0.9 g/tk alá szerintem ne vidd le, főleg ,hogy még nagyon fiatal vagy. Egészséges zsirok felelősek pl. a hormonháztartás egyensúlyáért.

(Sóbevitelre is figyelj mert, van egy úgymond vizesitő hatása ha túl sósan táplákozol. Könnyen összetéveszthető a felesleggel)

Remélem tudtam segiteni.

2020. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!