Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Látszik a változás, izmosodtam...

Látszik a változás, izmosodtam? (képpel)

Figyelt kérdés

2 hónapja edzek, ez volt az első kérdésem: https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__105..


Ott így néztem ki: [link]


Azóta elkezdtem tömegelni, eltelt 1 hónap és most már 89kg-ról 92kg-ra nőtt a testsúlyom.


Jelenleg így nézek ki:

[link]

[link]


Szerintetek látszik már valami, izmosodtam?



2020. aug. 3. 15:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
44 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Az alhasadon kevésbé löttyedt a zsír, és a a karod, illetve mellizmod egy picivel tónusosabb. Nem nagy a változás, de annyi már látszik, hogy mozogni kezdtél.
2020. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen. Azt tervezem hogy szeptembering folytatom a tömegelést és elérem a 93-94kg-os testsúlyt, így lesz majd kb. 20% a tzsm.

4 hónap alatt pedig leszálkásítok 10% környékére és így leszek 81-82kg. Körülbelül 2021-re végzek is a szálkásítással és ezután belekezdek egy féléves tömegelésbe, így majd jövő nyáron látszani fog valami.

2020. aug. 3. 16:43
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Oké, elég lesz. Bevallom, igazából csak unalomból írtam ki a kérdést, mivel egy kis önelismerésre vágytam, mivel tudom hogy izmosabb lettem. Ezt abból tudom következtetni, hogy híztam 3kg-ot de nem lettem zsírosabb, sőt.., illetve sokkal jobb már az erőszintem mint 1 hónappal ezelőtt, pl. 1 hónapja 65kg-mal nyomtam fekve, tegnap pedig már 82,5kg-mal nyomtam 5 ismétléseket, plusz már személyesen is megkérdeztem erről valakit, hogy megmutattam neki a 2 képet, és ő is kb. azt mondta kb. mint a #1-es.


De igazából úgy látszik hogy még sem volt felesleges kiírnom ezt a kérdést, mivel ettől még motiváltabb lettem.

2020. aug. 3. 17:46
 5/21 Pawel166 ***** válasza:
31%
Ha egy hónapja 65-el nyomtál, most 82,5-el akkor az a 65 nem a maxod volt.
2020. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, akkor 65-be ment 5 ismétlés kínkeservesen, most azzal melegítek be. De ez csak egy példa volt, mivel nem csak fekvenyomok, legjobban a guggolásom fejlődött.
2020. aug. 3. 18:11
 7/21 Pawel166 ***** válasza:
18%

Figyelj, a lényeg csak az hogy erősödj.

Nem kell semmi diéta meg fasságok kezdőként.

Guggolás, felhúzás, fekvenyomás, evezések, ha ezekben a gyakorlatokban erősödsz, nincs más választása a testednek, mint hogy nagyobb izmokat növeszt. Lehet, hogy te ezt napról napra nem látod magadon, de meg fog történni.

2020. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Eddig is így edzettem, mivel a tudás nagyjából már megvan, hisz régen is edzettem csak akkor abba kellett hagynom. Viszont diétát azt nem fogom abbahagyni, ki van számolva hogy mennyit eszek és konyha mérleggel ki is mérem, ez nem okoz nekem megerőltetést és így biztos hogy fejlődni fogok, mivel beviszem azt és annyit ammenyi a fejlődéshez szükséges.

Az edzés részét viszont nagyjából úgy csinálom ahogy mondod, próbálok az alapgyakorlatokban erősödni. Jelenleg ez az edzéstervem:


A nap:

• Guggolás 5x5

• Fekvenyomás 5x5

• Egykezes nyomás ferdepadon 3x8

• Bicepsz 3x8

• Tricepsz 3x8

• Has 3x8 (lábemelés, hasprés, oroszcsavar)



B nap

• Guggolás 3x5

• Felhúzás 1x5

• Evezés 5x5

• Mellről nyomás 5x5

• Bicepsz 3x8

• Tricepsz 3x8



A felosztás pedig úgy van, hogy egyik héten 4x, míg a következő héten 3x edzek, tehát A-pihi-B-pihi-A-pihi-B-pihi-A-pihi-B-pihi-A-pihi-B-pihi-A-pihi-B-.....


Emellett még szoktam vádlira is edzeni, merevlábas felhúzást, oldalemelést, döntött törzsű oldalemelést, vállvonogatást és alkar gyakorlatokat is csinálni, szuperszettben ha marad erőm. De ezeket csak a kiegészítő gyakorlatokkal, mint a bicepsz, tricepsz, has, stbb.. rakom szuperszettbe.

2020. aug. 3. 19:00
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
"Nem kell semmi diéta meg fasságok kezdőként." Jézus miket írnak ide...nem kell étrend kezdőként?
2020. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Pawel166 ***** válasza:
19%

#9 Minek? Nyilván nem úgy értem, hogy folyamatos mekizés legyen, hanem úgy, hogy kezdőként nem kell étrend szerint ennie, ha erősödik, ha meg nem erősödik, akkor vagy a tervvel van a baj, vagy egyszerűen többet kell enni.

Persze fontos a zöldség, gyümölcs, hús, stb. bevitele, de aki nem hülye, az kialakított étrend nélkül is eleget fog enni ezekből.

Emelett azzal nincsen semmi baj, ha néha esetleg lenéz egy gyorsétterembe a kérdező.


#8 elég jó a terved, kezdőként ilyet kell követni, viszont javasolnék pár változtatást (vagy megfogadod vagy nem, szerintem hasznosak, produktívabb lehet az edzésed)


1 Az egykezes nyomás cseréljen helyet az evezéssel, így mindkét nap megedzheted a teljes testet, valamint felhúzás után nehezebb lesz evezni.

2 mellről nyomás helyett fej fölé nyomás legyen, ezzel a tervvel a váll nagyon kevés terhelést kap, ezt is bele kell venni.

3 Guggolás mindkét nap 3x5 legyen, a felhúzást is emeld 3x5-re. Így könnyebben tudsz regenerálódni a guggolásból és egyensúlyban fejlődik a felhúzás és a guggolás.

4 Csak heti hármat eddz! Hidd el, a kevesebb néha több, ahogy megy felfelé a súly, a tested nem fog tudni regenerálódni hegi 4 guggolásból, 3 is sok, de azt így kezdőként meg lehet tartani. A hétvégi két nap pihenő nagyon fog majd kelleni, így mindegyik edzésen a maxot adhatod bele. Amilyen edzést heti 4-szer is el tudsz végezni az nem maximális teljesítmény

2020. aug. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!