Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kezdjek testépiteni? 17é...

Hogy kezdjek testépiteni? 17éves fiú vagyok 58kg. Vegetáriánus! Szeretnék kicsit erősebb és izmosabb lenni. Sajnos a húst nem bírom enni undorodom tőle. Ez így lehetséges? És ha igen is mit egyek, milyen fehérje port...?

Figyelt kérdés

2020. aug. 19. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nincs semmi baj azzal, hogy nem eszel húst, csak nézz utána a fehérjék komplettálásának. A lényege az, hogy a fehérjetartalom jó felszívódásához a hüvelyesek mellé gabonát kell enni, és viszont. Gabona helyett olajos magok is jók. Mert amúgy a növényekben is nagyon sok fehérje van, főleg a hüvelyesekben.
2020. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Mármint vannak fehérjedús növények. Nem úgy értettem persze, hogy minden növény fehérjedús, mert ez nem igaz, a zöldségekben például szinte csak szénhidrát van (rost, keményítő és cukor).
2020. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

2: ez marhara nem igaz, pl. A voroslencse feherjetartalma (100 g) tobb mint a csirkemellben.


Kerdezo: google a baratod. Eleg jo kajakat ossze lehet rakni hus nelkul is ami feherhedus. Tojas, turo stb. (Ha vega vagy es nem vegán)


En nem vagyok annyira jo ebben a temaban de sok vega/vegan testepito is van. Youtube is tele van ilyen tartalmakkal.


Ha edzel es jol kajalsz izmosodni fogsz.

2020. aug. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

De az nem gond hogy ilyen vékony vagyok?

2020. aug. 19. 22:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha csak nem te vagy Kathi Bela, vagy Arnold a teremben, senkit nem erdekel hogy nezel ki. Ezen ne aggodj. Ott mindenki a kis sajat vilagaval van elfoglalva.


Egy normalis konditeremben inkabb latjak hogy legalabb teszel valamit hofy valtoztass.

2020. aug. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
#3: az oké, de nálam a hüvelyes az külön kategória, zöldségek alatt olyasmire gondolok, mint a sárgarépa vagy a brokkoli. Szóval a friss zöldségekre. Persze most jöhetsz a zöldborsóval, ami hüvelyes és friss zöldség egyben :-) De mindegy, nem a terminológia a lényeg.
2020. aug. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha eszel tojást, túrót, cottage cheese, sovány sajt, ezek teljes értékű fehérjék. Ha ezeket eszed, semmi hátrányod nem lesz azért, mert nem eszel húst.

Ha ezekből nincs meg a napi szükséges fehérjebeviteled, akkor nyugodtan igyál fehérjeturmixot. Nem ördögtől való, ugyanolyan fehérje, mint bármi más, semmi bajod nem lesz tőle. Ha enélkül is megvan a fehérjebeviteled, az sem gond, nem a fehérjepor a feltétele az izmosodásnak, hanem a fehérje (az edzés mellett természetesen, edzés nélkül nem működik).

Arra figyelj, hogy ha most több fehérjét kezdesz enni, legyen elegendő folyadékbeviteled, és rostbeviteled (bár gondolom vegetáriánusként ez megvan), mert ezek nélkül a magas fehérjebeviteltől előfordulhat, hogy székrekedésed lesz.

Amúgy meg hajrá :)

2020. aug. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"legyen elegendő [...] rostbeviteled (bár gondolom vegetáriánusként ez megvan)"


Sajnos az még nem garancia. Vegetáriánus férjembe alig tudom belevarázsolni a zöldségeket, fehér kenyéren, tésztán meg ilyeneken élne legszívesebben.

2020. aug. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!