Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Iso whey zero fehérje por +...

Iso whey zero fehérje por + hétköznapi étel + intenzív edzés mennyire fogja meghozni a hatását?

Figyelt kérdés

Én alapból sovány testalkatú vagyok, 3 éve edzek, de eddig eredménye nem nagyon van. Valamit mindig elszúrtam. A terembe a tulaj aki egyben testépítő mondta a legelején mikor még alig voltam 50 kiló 180-as magasságomhoz, hogy igyak fehérjét mert anélkül felesleges elkezdeni. Én mondtam neki, hogy köszönöm szépen nem kérek, csak állóképességet szeretnék növelni és egy kevés, természetes izmokat fejleszteni. Ezt el is értem egy év alatt (hatalmas fejlődésen mentem keresztül és nagyon nagy súlyokat meg bírok mozgatni), azonban vérszemet kaptam és tovább szeretnék fejlődni. Nyilván ez már sima edzegetéssel és zsírszalonnával nem fog menni, képtelen vagyok bevinni a szükséges fehérje adagomat, így nyilván a fejlődés nem egyenesen arányos a befektetett munkával. Pótolnom kell. Az első fehérjepor kiválasztásában szakértő tanácsát kértem ki. Ő a Beef proteint javasolta, így be is rendeltem 1,8kgos dobozzal de sajnos ízben nagyon félreválasztottam és öklendezve ittam meg. Sokszor ennek köszönhetően ki is maradt illetve reggel inni se mertem belőle pedig reggelizni nem szoktam és nagyon fontos lett volna. De olyan is volt, hogy kiöntöttem, mert ha még egy kortyot ittam volna belőle, behánytam volna, olyan szar volt.

Most, hogy elfogyott, rendeltem egy újabb fehérjét más ízben. Ezúttal az Iso Whey Zero mogyoró ízű fehérjére esett a választásom. (édesszájú vagyok)

Nyilván itt már tervben van a rendszeres fogyasztás (tehát pihenőnapokon reggel-este, edzés napokon reggel-edzés után - este)

Az lenne ezzel kapcsolatban a kérdésem, hogy ha emellé hétköznapi ételeket eszem (pörkölt, szalonna, kolbász, rántott hús, húsleves, stb) illetve heti 5 intenzív edzést bevezetek és kitartok mellette akkor lehet számítani látható eredményre vagy ez ennél többről szól?


Köszönöm szépen a válaszokat előre is :)



2020. szept. 4. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak rendszeres széklet legyen
2020. szept. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak azt nem irtad le, hogy mi a celod. Izomtomeg noveles? A feherjepor nem intant izom. Szamold ki a makrokat es kaloriakat a celodnak megfeleloen, es ha nincs meg a napi feherje beviteled, akkor igyal feherjet.


Plusz mas problemak is vannak itt. Pl. Nem eszel reggelit. De ha nem eszel normalis kajat ne szamits nagy eredmenyre.

2020. szept. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 Természetesen igen, izomtömeg növelés. Természetesen a kalóriabázist használom évek óta és ott állítom ezt be. Nyilván nincs meg sokszor a napi fehérje bevitel ezért van rá szükségem.


Reggelizni egyébként időm nincs. Utána természetesen "kalóriabombás" gyorsételekkel, péksüteményekkel pótolom. De azért fehérje sem ártana reggel.

Nyilván nem nagy eredményre számítok, de egy olyan fizikai állóképességet szeretnék elérni, hogy fekvenyomásban elérjem a 100kg-ot (csak a példa kedvéért)

Én azzal meg lennék elégedve 100% ban, efelé már nem célom menni. Eddig a 80 kilót elértem, abba sikerült egy. Ez még a fehérje előtti időszakban volt. Utána korona miatt zárva volt a terem sokáig, most kb 60-ba megy kettő annyira visszafejlődtem.


Tehát én az egészségesre szeretnék törekedni. Most 70 kiló vagyok 191 centihez, a bmi kalkulátor szerint még épp normális, de nem akarom elhinni,hogy ez az.

2020. szept. 5. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!