Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bicepsz és váll edzés után...

Bicepsz és váll edzés után másnap a könyökhajatomnál, és a környékén lévő izmomban érzek izomlázat. Ez normális, vagy rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés
most kezdtem el újra kondizni bő fél év után, voltam egymás után 2 napot, bicepszeztem és vállaztam mindkettő nap, izomlázam lett nem csak a bicepszemben és a vállamban, hanem a könyökhajlatomnál lévő izmomban is. Ilyenkor az az izom is terhelődik részlegesen, vagy valamit rosszul csinálok? vállam nem emelkedik koncentrált bicepsznél, nekem jónak tűnik pedig. Ráadásul jobban is fájt a könyökhajlatomnál, mint a bicepsznél.

2020. szept. 13. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire az alkarban is érezhető az izomláz, hiszen a súlyzó fogása és mozgatása közben az is dolgozik, de nem hiszem hogy ennyire. Valószínűleg nem volt helyes a gyakorlatok kivitelezése vagy a súlyok voltak nagyobbak a kelleténél.
2020. szept. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"voltam egymás után 2 napot, bicepszeztem és vállaztam mindkettő nap"


ezt ne csináld többet, főleg ne úgy, hogy mindkét alkalommal szarráküldöd őket. Az izmoknak fontos a pihenés különben nem fejlődik.

2020. szept. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Normális, nekem is volt már ott izomlázam, sőt, 2 hónap kihagyás utána bicepszezéstől nekem is a hajlatban volt egy kis izomláz
2020. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A bicepsz a lapockáról ered. A hónalji rész fájdalma, az eredési pont szadizása miatt simán előfordul. Ezen felül egyes előre emelő váll gyakorlatoknál is bekapcsolódik a terhelésbe, miáltal extra igénybevétel van.

A brachioradialis pedig ugyan kiveszi a részét a bicepszezésből, azonban szerintem esetedben azért kapta az extra terhelést, mert a váll gyakorlatokat főleg az oldal és az előre emelést nem megfelelően végzed. Értem ez alatt, hogy nem a könyöködet emeled a gyakorlat során, hanem a csuklódat.. Amivel már meg is kapja a brachior. a kellő azonban nem épp kívánatos terhelést.

2020. szept. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!