Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sokan vannak a gymben? Hordana...

Sokan vannak a gymben? Hordanak az emberek maszkot?

Figyelt kérdés
Egy ideje nem voltam a vírus dolog miatt, nem tudom mi a tendencia, de kéne majd menni. Vagy majd jövőre..
2020. szept. 27. 10:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy hol kötelező. Első hol az? Szerintem kérdező a legtöbb teremben nem kell maszk és senki se fertőtlenít.
2020. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint az átnedvesedett maszk nem megfelelő környezet a baktériumok, vírusok, gombák számára, az mivel támasztja alá?


Nem az előző hozzászóló vagyok, akit gödénynek tituláltok, ellenben biológus és teljesen jó amit mondd.

Csak egy egyszerű példa. A megfázásos időszak a télen, a nedves párás,hidegben szokott tombolni. Nem a hőmérséklete a lényeg, hanem a levegő nedvességtartalma, amely ilyenkor magas. Amennyiben edz valaki, megnő a ki és belégzése száma, ez által 20 perc múlva már enyhén nyirkossá válik a maszk. Ehhez még tegyük hozzá, hogy izzad is az adott személy. A maszk ezen nedvességtartalma már kellő mértékű ahhoz, hogy megtelepdjenek rajta a gombák, baktériumok, vírusok, ha pedig nincs a használat után kb azonnal kimosva, ahogy kellene, akkor elkezdenek rajta szaporodni. A kimosatlan textil maszk újbóli felhasználása, ezért nem javasolt. Ezért kell mindig kimosni este, amikor már nem használod aznap.

A koronavíruson kívül pedig alapvetően lélegzik ki mindenki baktériumokat és vírusokat. Ezeket ugye jelen helyzetben sajnos sehol sem olvasni, és sehol, senki sem említi, hogy bizony mivel a maszk a nedves környezet hatására táptalajjá válik, ezért azoknak a száma is megemelkedik. Ezek általában nem okoznak gondot, hiszen a szervezetünkben találhatóak meg, ellenanyagot termel ellene a test, így ha valakinek maszkban kell dolgozni, akkor ebből nem lehet gond, amennyiben mint már említettem, kínossa a maszkot rendszeresen, a napi használat után.


A másik probléma az emberek állandó kézfertőtlenítése. Nagyon sokan nem tudják helyesen alkalmazni ezt a módszert, ami azért gond, mert ezzel elpusztítja a saját tenyerén lévő a saját testének a védekezőképességéhez kapcsolódó jótékony baktériumokat.


De úgy alapvetően elég sok mindent össze lehet szedni a konditeremben. Egy ismerősöm bőrbetegséget szedett össze, mert elég sokan törölköző és minden egyéb nélkül használják a gépeket. Hiába viszek én törölközőt és teszem a gépre, hogyha előttem már valaki nem tette rá, és összeizzadta és ez által a törülközőn, amit használok már ott vannak a probléma forrásai.


A vírusokról pedig még annyit, hogy nem mindegy, hogy milyen módon és milyen koncentrációban találkozik a szervezet vele.

2020. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha már a fertőtlenítés is felmerült. Én mindig teszek magam alá törölközőt, de általában úgy leizzadok már az első gyakorlat közben, hogy a ketté hajtott törölköző után is ott marad az izzadtságfolt a padon. Éppen ezért ha összekenek egy gépet, mindig letörlöm a konktaktfelületeket miután végeztem, mióta edzek így csinálom, nem a vírus óta. Rajtam kívül egyetlen egy srác szokta letörölni azok közül akik velem egy időben járnak a terembe. 2-300 emberről beszélünk, mindenki szarik bele. Pedig nem nagy mutatvány, ha nekem nem törik bele a kezem 20-25 tonna megmozgatott súly közben-után, a puniellának sem fog a 2 kilós fűrészelése, meg a sztorihuszár janinak sem a 80-100 kilós bohóckodása után. Rendesen hülyének néznek mikor letörlöm a padot, mióta a vírus balhé van, különösen. :D
2020. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12 Pontosan ezért van a maszkokon antibakteriális réteg, ami nedvesség hatására "aktivizálódik" (oldódik). Illetve illik cserélni, vagy egyéb módon fertőtleníteni a maszkot. UV fény, mosás, magas hőfok, stb. Bár ez utóbbi esetekben az antibakteriális réteget is roncsolod, eltávolítod.

Egyébként nem kell hozzá 20 perc hogy átázzon a maszk, elég egy sorozat. :D

2020. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A textilmaszkokon amiket az emberek otthon varrnak, vagy vesznek nincs semmilyen réteg.


A gépekről meg annyit, hogy teljesen igaza van a 13-asnak, bár azon elcsodálkozok, hogy a súlyokat sem képesek az emberek a helyükre vinni sokszor. Természetesen tisztelet a kivételnek.

2020. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
8-as gyönyörűen elmondtad, 5-ös. Haza mehetsz Isten hírével. :D Jovoheten edzes. :D
2020. szept. 27. 16:16
 17/18 A kérdező kommentje:
Szerintem az homersekletvaltozas miatt gyengul az immunrendszer, de ezt csak kitalaltam. Amugy asszem nem szabadna ennyien lenni bent, mert lehet hogy 70-bol egy beteg van. De ha romlik a helyzet nyilvan lesz valtoztatas. Szerintem nem jo maszkan edzeni. De tan kiprobalom itthon.
2020. szept. 27. 16:23
 18/18 anonim ***** válasza:
Amúgy tök nevetséges ez a személyeskedés egy-két kommentelőtől. Vírusok voltak, vannak, s lesznek is. Lehet a 2-es buta, de te se vagy sokkal okosabb, 9.
2021. dec. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!