Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjepor: Egészséges/Káros?

Fehérjepor: Egészséges/Káros?

Figyelt kérdés

Hölgyem és Uraim.. Tegyünk pontot a végére.


Fehérjepor.

Kinek mi jut az eszébe róla? Impotencia? Rákkeltő hatás? Szteroid tartalmú? Káros? Veseproblémák?


Miért van az, hogy csak a rossz dolgok jutnak az ember eszébe, ha felhozza őket? Eddig "tisztán" edzettem, de nem tudok annyi fehérjét bevinni, mint amennyire szükségem van izmosodás céljából, így elgondolkoztam egy fehérje por vásárlásán. Na, kezdődhet a móka. Milyet? Honnan? Mennyiért? Megéri? Miért?


Milyet? - Nekem mindenféleképpen Scitech-et ajánlottak, merhogy' Magyar márka, ez a legjobb, legjobb ár-érték arány, bla-bla-bla. Máshol azt mondták, a Scitech egy szutyok márka, Biotech USA 4life. Mondom okés, akkor most kinek van igaza..


Honnan? - Azért kicsit utána nézve, lehet rendelni DarkWeb-ről is (Irónia, ezalatt az ilyen nevenincs cégek elrejtett oldalait értem...) Ami állítólag tele van nyomva szteroiddal meg minden hulladékkal, szóval gondolom maradjunk az ismert márkáknál. Ezt a kettőt ismerem, Biotech USA és Scitech Nutrition. Ha esetleg valaki ismer még amit szívesen ajánlana, megköszönném.


Mennyiért? - Hát, igen. Ismerősöm mesélte, hogy ő vett 11.000-ért 1 kg-os Biotech-et, majd 9.000-ért 2 kg-os Scitech terméket. Akkor most a Biotech jobb lenne? :D bocsi, nem értek hozzá, sosem zabáltam ezeket a dolgokat.


Megéri? - Mint fent említettem, sok-sok cikk kitart amellett, hogy ezek a pontok károsak. Impotenciát okoznak, és hasonló nyalánkságok. Tulajdonképpen, eléggé elbizonytalanítóak, még ha hazugságok is. Az az igazság, hogy ez nem olyan, hogy kezdd el szedni, majd lesz valami. Ki akarja azt megvárni, hogy impotens legyen? :D Márpedig a szója amit a termékek tartalmaznak, hosszú távon impotenciát okozhatnak, egyes cikkek/kutatások szerint. Nem csak impotencia, de az említett vesebetegség, májbetegség, stb. stb. stb..


Miért? - Igazából, nem tudom. Sajnos mivel nem tudok többet kajolni mint most de nem elég a fehérjebevitelem, ezért talán ez lenne a megoldás.


Ezek voltak az eddigi megállapításaim, ismereteim. Szóval, mi az igazság? Jó, Rossz? Hasznos, Káros? Megéri, Felejtős? Derüljön ki most. ^^



2020. okt. 5. 16:27
A kérdező szavazást indított:
Káros, felejtős.
Hasznos, megéri.
23 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy én akkor iszom, hogyha nincs kedvem húst enni, így gyorsabb. Szerintem igyad nyugodtan, viszont ha eszel eleget, nem kell.
2020. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
Ne igyad mert a veséid tönkremennek meg a májad is.ha a kukit is biztos használni akarod még inkább egyél természetes kaját.
2020. okt. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha biztos vagy benne, hogy nincs áteresztő bél szindrómád, igyad. Ha nem vagy biztos, inkább hagyd ki, mert a véráramba kerülve folyamatosan csúcsra járatja az immunrendszert, ami amellett, hogy ebben a járvánnyal terhelt időszakban nem egy életbiztosítás, még autoimmun betegséget is okozhat.
2020. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Pénzkidobás, hulladék marketing termék, eszetlen marketinget beszopó ostobák számára.
2020. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]


"A kísérletek azt is bebizonyították, hogy a szacharinnál még gyakrabban használt aszpartám és aceszulfám-k, valamint a szukralóz is kimutatható károsodást okoz a bélbaktériumok sejtmembránjában. Ezek nemcsak a diétás üdítőkben, de még az egyébként egészségesnek tekintett sport-táplálékkiegészítőkben is előfordulnak."

2020. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Femina.hu xddddddddddddddd
2020. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azt hogy kell érteni, hogy nem elég a fehérjebeviteled?


Hobbi-sportolónak 1,7-1,8 -szoros is elég.


Sajtokban van sok fehérje például, ha "sok" kéne kiegészítésként.

2020. okt. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
A szteroidot raknak a "fehérjeporba" a legnevetségesebb és legostobább elméletek egyike amit valaha hallottam. Igen, nyilván megérné belezúdítani kb 300000 Ft-nyi gyógyszert egy 10000 ft-os fehérjébe..ráadásul tömeggyártásban.
2020. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha meghallom, hogy protein por, annyit gondolok, hogy fehérjebevitel. Ennyi. Aki kicsit se jártas a témában, azoktól szoktak érdekességek elhangzani a környezetemben. Pl.: minek iszod, nem kell neked izmosnak lenni (nő vagyok mé' is kéne rám izom ugye, meg a portól nő rám az izom csak úgy, mint tudjuk) vagy a tv reklámok nyomán (turbó diéta por stb.) biztosan "fogyózom" és amiatt. De én ezeket elengedem.


Nővérem egyszer bekerült a kórházba a veséjével. Ott megkérdezte a doki, hogy ugye nem porozik, mert azok szoktak rendszerint azon az osztályon bent feküdni. Ő nem porozik, de még a C vitamint is elvette tőle a doktornő, hogy azt se szabad szedni meg semmilyen vitaminkomplexet se, elég az, amit étkezéssel bevisz az ember. Szóval ilyen orvosok véleményére én inkább nem hallgatok.

Egyébként én úgy tudom, hogy vesekárosító hatása akkor lehet ha hosszútávon nagyon magas (nem 2-3xttkg, annál magasabb) a fehérjebevitel. De az sem a fehérjeportól, hanem a magas fehérjebeviteltől.


Anno Biotech-kel kezdtem, mivel az folyik a csapból is. Finom, de az ára szerintem nem éri meg. 1.5 éve a Myproteintől rendelek. Mindig van akció, a sok szponzorált személy kuponkódjával 35-41% is lejön. Nem egy noname márka ahol aggódni kéne, hogy biztosan az van-e a zacsiban, ami rá van írva. Szerintem ár-érték aranyban nagyon jó.

2020. okt. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Akkor overall' Scitec vagy Biotech, vagy mit ajánlotok a kezeimbe? :D
2020. okt. 7. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!