Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tegyen ez kezdő ilyen...

Mit tegyen ez kezdő ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. :D

Elhatározásra jutottam. Le szeretnék fogyni, illetve kicsit izmosodni.

173 cm körüli, kb. 100 kg 17 éves személyről lenne szó.

Jól érzem magam a bőrömben, viszont valamiért még is változtatni szeretnék.

Sajnos a korona kicseszett velem, mert nem tudok kondiba járni.

Nem értek a fogyáshoz, sem az izomépítésben.

Rengeteg ismerősöm tanácsolja hogy kezdjek el gyúrni, de nem értem, hogy miért.. Így megfogadva tanácsukat el szeretném kezdeni.

De mit, hogyan, mikor?

Kezdetben hány kg súllyal eddzek? Fekvő segít? Én egy 10 kg-os egykezes súlyzóra gondoltam így hirtelen, de javítsatok ki, ha ez kevés / sok.

Miből mennyit, hogyan csináljak, ha a fogyás a fő szempont kezdetben?



2020. nov. 20. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Olvas utána rengeteg helyen le van írva.
2020. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is, valahonnan megvan benned az az érzés, hogy le akarsz fogyni és izmosodni akarsz. Egy ilyen nem gyökerezik abban, hogy az ember elégedett önmagával és jól érzi magát a bőrében.


Másodszor, ne vásárolj semmit. Egy ilyen életmódváltásnál nem az a legjobb, ha rögtön költeni kezdesz rá. Tele van a jófogás olyan hirdetésekkel, hogy valaki el akart kezdeni valamit, bevásárolt hozzá, aztán két hét után abbahagyta. Először alakitsd szokássá az sportot és az új étkezésedet, aztán ha 2-3 hónap után még mindig rendszeresen csinálod, bátrabban elkezdhetsz költeni rá.


Harmadszor, a gyúrás jó módja az izomépítésnek és nem rossz módja a fogyásnak, de a termek most zárva vannak, úgyhogy kedj inkább sétával (ne fuss, 40 kiló túlsúllyal tönkreteszed az ízületeidet) és sajátsúlyos edzéssel. Ezt a csatornát tudom ajánlani:

https://www.youtube.com/user/Calisthenicmovement

Ha nyitnak a termek, tovább léphetsz súlyzós edzésre. Illetve figyelj oda, hogy mit és mennyit eszel. A fogyásnak ez a kulcsa, az edzés csak besegít, hogy gyorsabban menjen és abból fogyj, amiből fogyni akarsz, ne abból, amit építeni. Kalóriakalkulátorral számold ki, mennyi a napi szükségleted, maradj alatta ~15%-kal, az étrended legyen fehérjegazdag, szénhidrátban pedig ne nagyon menj 30% fölé.

2020. nov. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt az "egyezséget" kötöttem magammal, hogy ha eszköz nélkül minden héten legalább 4 alakalommal legalább 40 percet sportolok 2 hónapig, akkor kezdet eszközökre költeni.

Kezdetben gyors séta, és youtube videók voltak. Kezdetben furcsa volt, hogy mint egy hülye ott tornázok a nappaliban a szőnyegen, de megszoktam, megszerettem, az életem részévé vált.

Simán ment a kitűzött 2 hónap.

Aztán vettem egy ellipszis trénert és pár kézisúlyzót. Ezeket most is használom, bár amúgy már heti 3-4 alkalommal jártam terembe (míg be nem zárt). Most jól is jön, hogy vannak itthon.

Szerintem ne költs addig, amíg ki nem derül, hogy van hozzá minimális kitartásod. Akkor mintegy jutalomként bevásárolhatsz :) Akkor se vegyél egy db 10 kilós kézisúlyt, hanem vegyél rudat meg tárcsákat, azt később is tudod bővíteni.

2020. nov. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!