Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a Cink oxid rosszul hasznos...

Ha a Cink oxid rosszul hasznosul a szervezetben, akkor mennyit kell belőle bevenni h értelme legyen?

Figyelt kérdés

Vettem régebben cinket, ami oxid típusú, azóta olvastam róla h az szr. 25mg egy tabletta azt hiszem. Hány darabot kéne ebből bevennem egyszerre h értelme legyen?


[link]



2020. nov. 22. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Én lehet inkább kidobnám. Úgy néz ki a dolog, hogy a 25mg magnézium-oxid kötésnek 50% -a magnézium, abból az 50% ból pedig csak 4% szívódik fel, szóval ahhoz, hogy a férfiaknak ajánlott napi 300mg magnézium bevitelt fedezni tudd, az egész doboz sem lenne elég, plusz ennek fejébe még érdemes megemlíteni, hogy ami nem szívódik fel, az sem tűnik el, ott marad az emésztőrendszerben, és vizet köt meg, így hígabb lesz a székleted. Egy nagyobb mennyiség esetén már hasmenésig fajulhat.
2020. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk a kérdező cinket kérdezett nem magnéziumot.

[link]

"Median (IQR) fractional absorption of zinc from zinc citrate was 61.3% (56.6–71.0) and was not different from that from zinc gluconate with 60.9% (50.6–71.7). Absorption from zinc oxide at 49.9% (40.9–57.7) was significantly lower than from both other supplements (P < 0.01)."


Kb fele szívódik fel.

2020. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valóban elnéztem, bocsi. A 2. jól írja.
2020. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!