Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha deficitben vagyok folyamato...

Ha deficitben vagyok folyamatosan, akkor akkor is égetek zsírt ha mindennap csokit eszem ugye?

Figyelt kérdés
Az alapnézet: Valaki extrém aktív fizikailag, rengeteg energia kell, ő így is kicsit kevesebbet eszik a kelleténél de abban mindennap van csoki, vagy csipsz vagy ilyesmi. Mellé a fehérjebevitele napi 2gramm/testtömegkilogramm. Így lehetne fogyni rendesen?

2020. nov. 22. 20:24
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Jelenleg fogyok, viszont megeszem vagy 4 gramm testtömegkilogramm ch-t és kicsit több mint kettő gramm testtömegkilogramm fehérjét naponta. Otthon egy fél órás átmozgató súlyzós edzést mindennap csinálok és futok egyet mellé. Ezért fogyik ennyi kajával. A fehérje minőségi és van vitamin (multi pro) a szénhidrát nem. Nekem az a kérdésem, hogyha így fogyok, akkor ugyanannyi zsír megy le és ugyanannyi izom marad, mintha nem lenne csalókaja?
2020. nov. 23. 00:50
 12/21 anonim ***** válasza:
ha mondjuk 2000kcal kell a fogyáshoz és úgy viszel be ennyit hogy csalókajával, akkor ugyan úgy fogysz, mint ha csalókaja nélkül lenne 2000kcal.
2020. nov. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha magas a gyors ch fogyasztásod, de amúgy kalória minuszban vagy, akkor fogyni fogsz, ahogy írtad is, de a ch miatti inzulin csúcsoknak azért vannak olyan jellegű hormonális hatásai (magán az inzulin csúcson kívül is), amik nem kedveznek a zsírbontásnak. Minél kevesebb lesz rajtad a zsír, annál nagyobb problémát fog jelenti ez, és úgy lesz egyre nehezbb megszabadulnod a maradéktól, viszont cserébe ha nem fér hozzá úgy a zsírhoz, akkor az izomszövet fogja jelenti a megoldást
2020. nov. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Viszont a magas fehérjebevitel minden esetben védi az izmaimat ugye? Az én esetemben is? Amúgy 82 kilóról indultam egy nap olyan 200 gramm fehérje és 330 gramm ch megy le. Nemrég kezdtem, most 79 vagyok.
2020. nov. 23. 12:06
 15/21 anonim ***** válasza:
Talán, de meg kell értened, hogy az inzulin csúccsal együtt lelövésre kerülnek a zsírbontó folyamatok, és ellentétes, a raktározásért felelős folyamatok indulnak el. Kalória mínuszban ha nem férsz hozzá a zsír tartalékokhoz, akkor fehérjéből fog dolgozni addig is a szervezet, szóval ha magas a bevitel, akkor talán. Nem tudom. Majd a diétád végére kiderül.
2020. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Viszont ez genetikafüggő nem? Sok ember aki beleszarik a kajába vékony, hogyha sokat úszik vagy fut mellé pl. Nem csak azok vékonyak, akik alacsony glikémiás ch-t esznek általában. Azok között is sok a vékony, aki zabál össze vissza.
2020. nov. 23. 12:14
 17/21 anonim ***** válasza:
Igen, genetika függő is, attól is függ, hogy mennyi a plussz/felesleges izomtömeg rajtad(ahhoz képest, amennyi edzés nélkül lenne) mert ugye egy bizonyos szint alá nem bont a szervezet izmot a homeosztázis megtartása végett, így náluk ezért lehetséges a vékonyság zsírból.
2020. nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Rajtam van plusz izom, mert kondizok évek óta. Viszont könnyen fogyós típus vagyok. Régen fogytam szemét kaja mellett sokat, viszont sajna nem tudom, hogy mennyi izom ment le a zsír mellé. Ugye most már fogytam 82 ről 79 re, kb 174-176 centi vagyok, régen mértem. Zsír eddig ment le (képeken néztem), ránézésre izom semmi. Azt nem tudom, hogy merjem e így folytatni, hogy fogyok de sok cukrot eszem. Mint írtam a fehérjebevitelem nagyon magas. Viszont van olyan ismerősöm nem kevés, akiken van izom és full szálkásak, pedig beleszarnak ebbe az életmódba csak sportolnak. Szerinted folytathatom így? Ők biztos sokszor voltak inzulincsúcson, mégis szálkás definiált izmaik vannak. (nem konditermi figurák, naturálok)
2020. nov. 23. 12:33
 19/21 anonim ***** válasza:
Csináld persze, nyomjad ha megy mellette az edzés, nagy baj nem lehet. max ha ugrik is, akkor is minimális mennyiségről beszélünk, annyit megér a történet. Ha edzegetsz, akkor a használt súlyok meg erőnlét nagyjából tükrözheti, hogy állsz. Ha nem gyengülsz folyamatosan nagy léptékben, akkor nincs gond. A diéta kezdetekor egy ugrásszerű gyengülés (itt sem 50% azért) mert a diéta végelefé egy minimális belefér.
2020. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Akkor ha nem gyengülök, ne aggódjak? Illetve ha valakinek a diétája nem a legoptimálisabb (nálam azért mert csalókaja is megy), akkor még ha izmot is veszít, akkor ha lemegy róla mondjuk 3-4 kiló, abban ugye zsír is kell, hogy legyen tutira? Olyan ugye nincs, hogy zsír nem is megy le csak alig, hanem fullba izom megy le?xD
2020. nov. 23. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!