Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés tanácsok?

Testépítés tanácsok?

Figyelt kérdés

Tehát újra elkezdtem kondiba járni (20/F), tömegnövelés céljával. Nem szeretnék testépítő lenni, csak simán izmot felszedni. Leírok pár infót, hogy csinálom, hátha valaki tud építő jellegű kritikával/tanáccsal szolgálni!


Tehát kaja terén, nagyjából 5g/tskg ch, 1,5-2 g/tskg fehérjét fogyasztok minden nap, zsír az változó, de 1g/tskg az mindig megvan, inkább több szokott lenni.


Edzés terén pedig: lábra nem szoktam edzeni, mert alapvetően focizok, csak a korona miatt jelenleg nem tudok sajnos.

Tehát mell-váll-hát-bicepsz-tricepsz ami maradt

Erre esetleg egy tippet tudtok adni, hogy érdemes elosztani? Én úgy gondoltam, hogy hétfő mell-kar, szerda váll-hát, és ha pénteken vagy hétvégén el tudok menni kondiba akkor megint mell-kar, aztán akkor hétfő váll-hát, szerda meg mell-kar, tehát igazából egy héten egy izomcsoportot 1,5-ször edzenék (ugye egyik héten 2x másikon 1x), nagyjából 4 napos különbséggel köztük

Igyekszem ezt betartani, de ha esetleg úgy jön ki, hogy nem tudok elmenni a harmadik edzésre, akkor úgy is leedzettem minden területet 1x a héten


Nagyjából ennyi infó jutott eszembe most, tehát a kér(d)ésem az lenne, hogy a leírtak alapján milyen tanácsot tudnának adni a segítő szándékú edzőtársak?:) Illetve, még hogy milyen gyakori "buktató" jut eszetekbe, amit megosztanátok velem, nehogy beleessek én is abba a hibába.


Előre is köszi a segítséget!


2020. dec. 1. 21:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Eleg nagy buktato, h nem csinalsz alapgyakorlatok (mivel nem eddzel labat kiesik 2 a 3 alapgyakorlatbol), azok nelkul pedig tomeg sem lesz. A foci pedig nem hozha a labat ugy, mint a kondi a felsotestet, es nevetsegesen fogsz kinezni. De legalabb a guggolo keret szabad lesz. Nyugodtan lepontozhat a sok labnap skippelo, de ez az igazsag
2020. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"lábra nem szoktam edzeni, mert alapvetően focizok"

🤡

Egy buktató jut eszembe, hogy baszol lábazni.

2020. dec. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltatok hogy azért írta mert nem tudja hogy máshogy hat a kondis edzés mint a foci?


Kérdező muszáj lábaznod hiába focizol, nem fog úgy fejlődni a lábad, sőt semennyire nem fog. Sőt ha lábazol még jobb is leszel a pályán. Erősebb rúgás, talán gyorsabb is leszel, stb

2020. dec. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket, persze, teljesen igazatok van a lábnappal, igazából azért nem szoktam arra edzeni, mert fociedzésen azért lábra külön vannak erősítő gyakorlatok, de valóban, amíg nem térnek vissza az edzések, addig a heti harmadik edzésbe mindenképp belerakom a lábnapot is. Ha meg majd visszatérnek az edzések, meglátom mennyi időm meg energiám lesz lábazni :D

Igazából ezen kívül gondoltam tanácsokra, de akkor ezek szerint nagyjából rendben van minden, köszi!

2020. dec. 1. 23:57
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Profi versenyző vagy egyesületnél leigazolva?
2020. dec. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha lábazol, akkor meglátod, hogy jobban fog menni a foci is.
2020. dec. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
Következő buktató, hogy nem a te sportod
2020. dec. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Áh ne is edz lábra a lábnap az egy fajta pokemon amúgy is
2020. dec. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
és szerinted 10 km futás egyenlő 200kg guggolással? Vagy mit hívtok erősítésnek? 10db kitörés aztán 10 db guggolás súly nélkül? Lábazzál már ember ne legyél csicska
2020. dec. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Egy dolgot biztosan megtanul az ember ezen az oldalon. Az, hogy ha az adott témakörben feltett kérdésére hozzáértő választ vár komoly, a témával tényleg régóta foglalkozó embertől, akkor ne itt, ne ezen az oldalon tegyen fel kérdéseket. 1, összesen 1 hozzászóló tudott érdemben válaszolni...ez azért tényleg sokat elmond ennek az oldalnak a színvonaláról. (Jó, tudom hogy anonim oldal, peerszeee mindenki erős, izmos, okos, gazdag, szuperninja, stb, na de akkor is...)

Kérdező, ha segítséget szeretnél kapni, akkor ne itt kérd. Keress inkább egy, a témához valóban értő személyi edzőt (olyat, akinek nemcsak lobogó papírja van, az ilyet sajnos nagyítóval kell keresni. Vagy olyan embert, aki még ha nem is edző, de ért a témához, ezt alátámasztja az, hogy néz is ki valahogy...jó, tudom perszee itt mindenki Hulk, főleg az ibizai álomcsávó, na ott vannak gondok rendesen az identitással, az már a beteges trollkodáson is túlmutat.)

A régiek közül sajnos már szinte senki nem szól hozzá, ott tényleg voltak hozzáértők, manapság szinte csak a trollok, az ibizai hmcs-k, a tudálékos, másokat inzultáló menő-manók. Ez nemcsak ebben a témakörben figyelhető meg, sajnos más sportoknál (pl. küzdősportoknál/harcművészeteknél szintén, mikor a fotelszamuráj/Youtube-ökölvívó, aki 2 hónapot járt karate edzésre a sarki burgerező melletti tornaterembe, nem jött be neki, de osztja az észt hogy ő márpedig tradicionális okinawai karatét tanult (🤣🤣🤣)/közben az okinawai és japán vonal közötti alapvető különbségekkel sincs tisztában.)


Keress hozzáértő, tapasztalt, a sporttal több éve/évtizede foglalkozó embert, aki tényleg igazolhatóan sportol/hozzáértő a témában, a fotelmegmondóembereket pedig hagyd figyelmen kívül.


Jó egészséget, eredményes sportolást kívánok Neked!

2020. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!