Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha fogyni akarok, akkor...

Ha fogyni akarok, akkor szálkásítanom kell? Ha igen, akkor hogy kezdjek hozzá? Mi a folyamata?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, mondhatni, most ismerkedek a testépítéssel, még nem vagyok képbe mindennel, arra lennék most kíváncsi, hogy ha fogyni akarok, akkor szálkásítás? Ma terembe odajött egy kedves ismerősöm, mert látta, csöppet szenvedek, és mondta, hogy először azt kell, hogy kisebb súllyal többet, min. 10-12 ismétlést. Ha már nincs zsír, akkor építsek.

Annál, amivel eddig csináltam, megrekedtm, egyszerűen nem tudtam többet kinyomni 6-nál (guggolás), viszont amikor kisebb súlyt raktam, sokkal jobban éreztem, hogy megdolgoztatta a lábam. Szerintetek mi a jobb egyenlőre? A témában jártas embereket kérdezném. Van még legalább egy 7-8 kg zsírfeleslegem, és a cél az egy Michelle Lewin testalkat. :) Nem 1-2 év lesz, de mindenhez türelem és kitartás kell. :)



2018. nov. 20. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Igen, ha zsírt szeretnél veszíteni akkor szálkásítanod kell. Heti 3-4 súlyzós edzés, minimum 3-4 kardió edzés,és magas fehérjés, alacsony ch-s étrendet kell tartanod. Ha úgy látod hogy magasabb a testzsírszázalékod, mint amennyit látni szeretnél akkor diétázz, nem baj ha még nem lesz rajtad annyi izomtömeg amennyit szeretnél, majd tömegnöveléskor jön , csak figyelj hogy ne jöjjön sok zsír.
2018. nov. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Ezt soha nem igazán értettem, hogyha kissebb súlyal nyomsz nagyobb ismétlés számot akkor sz már szálkásítás...

Teljesen mindegy mekkora súlyal, hány ismétlést csinálsz, ha kalória deficited van, nem tud épülni az izom, mert nincs miből.

Ha kissebb súlyal jobban érzed akkor csináld úgy.

Kajára figyelj és kardiózzál. Enyi a titka. A nagy súlyokat meg ne eröltesd mindíg. A gyakorlat szépségére figyelj inkább, soha ne egóra eddz.

2018. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 🙂😙
2018. nov. 21. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!