Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés tanácsok?

Testépítés tanácsok?

Figyelt kérdés

Tehát újra elkezdtem kondiba járni (20/F), tömegnövelés céljával. Nem szeretnék testépítő lenni, csak simán izmot felszedni. Leírok pár infót, hogy csinálom, hátha valaki tud építő jellegű kritikával/tanáccsal szolgálni!


Tehát kaja terén, nagyjából 5g/tskg ch, 1,5-2 g/tskg fehérjét fogyasztok minden nap, zsír az változó, de 1g/tskg az mindig megvan, inkább több szokott lenni.


Edzés terén pedig: lábra nem szoktam edzeni, mert alapvetően focizok, csak a korona miatt jelenleg nem tudok sajnos.

Tehát mell-váll-hát-bicepsz-tricepsz ami maradt

Erre esetleg egy tippet tudtok adni, hogy érdemes elosztani? Én úgy gondoltam, hogy hétfő mell-kar, szerda váll-hát, és ha pénteken vagy hétvégén el tudok menni kondiba akkor megint mell-kar, aztán akkor hétfő váll-hát, szerda meg mell-kar, tehát igazából egy héten egy izomcsoportot 1,5-ször edzenék (ugye egyik héten 2x másikon 1x), nagyjából 4 napos különbséggel köztük

Igyekszem ezt betartani, de ha esetleg úgy jön ki, hogy nem tudok elmenni a harmadik edzésre, akkor úgy is leedzettem minden területet 1x a héten


Nagyjából ennyi infó jutott eszembe most, tehát a kér(d)ésem az lenne, hogy a leírtak alapján milyen tanácsot tudnának adni a segítő szándékú edzőtársak?:) Illetve, még hogy milyen gyakori "buktató" jut eszetekbe, amit megosztanátok velem, nehogy beleessek én is abba a hibába.


Előre is köszi a segítséget!


2020. dec. 1. 21:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólót így le fogják pontozni, mint a pitty, de attól még igaza van. :)
2020. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
26%

Igaza van a szart...

Most tényleg, mit kellene erre mondani?

A kérdésből látszik, hogy az alapokkal tökre tisztában van a kérdező, ha amit leírt tényleg tartja, meg a heti 3 súlyzós edzést rendesen odateszi a heti nem tudom mennyi (attól függ, milyen szinten játszik) erőnléti, meg labdás edzése mellé, akkor teljesen rendben van amit csinál.


Aztán bejön ez a lábazás kimaradása téma, ami a legfontosabb lehet a sportjában, meg még hülyén is fog kinézni, ha heti 1.5x edz fentre, alulra meg nuku.


A 3 napos osztásokról meg felesleges vitatkozni, úgyis mindenkinek más válik be.

Én pl mell-bicepsz, láb-tricepsz, hát-vállat tolok, így nagyjából minden izomnak van egy elsődleges, meg egy másodlagos napja, de jobban élvezem, mint 3 teljes testeset. Van, aki meg esküszik arra, hogy a mell-tricepsz, meg a hát-bicepsz illik össze...

2020. dec. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12, igen, nyilvan hulyen nezne ki ha hosszu tavon csak felsotestet edzenek, alsot meg nem, de mondjuk lehet hogy azert gondolkodtam igy, mert a labam jelenleg rendben van a felsotestemhez kepest, epp hogy azt kene felhozni kicsit. Persze erre senki nem gondol, mert egybol ra kell ugrani hogy mekkora gyoker aki kihagyja a labnapot, elhiszem en🤷🏽‍♂️

#10 koszi az ertelmes valaszt neked, de igazabol a tobbieknek is koszonom a valaszt mert amit szerettem volna azt megtudtam, az meg hogy pluszba kaptam nehany offenziv kommentet, az nem igazan erdekel, tekintve hogy az ilyenek akik egy ilyen oldalon tamadnak le mindenkit, nyilvanvaloan a legnagyobb gyokerek akik az eletben nem tudnak ervenyesulni :D tehat nem annyira hat meg a kinlodasuk

2020. dec. 3. 02:13
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg se erdemled, h kiegeszitsem az utobbi kommented alapjan az 1#es valaszom, de hatha jar erre valaki, aki hasznat veszi. Nem csak azert ajanljak altalaban a guggolast meg felhuzast, mert labat edzeni kell, hanem mert az altaluk okozott hormonalis valasz segitsegevel gyorsabban fejlodik minden mas is, pl felsotest.
2020. dec. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

Etatiseh, köszönöm szépen az egyetértésed. Engem azonban nem zavar, ha lepontoznak, egész nyugodtan lehet.

Mosolygok egyet, és ennyi, ez egy anonim fórum, mindenki élvezheti a "rejtettséget", mindenki sztár-testépítő/sztársportoló, illetve minimum gazdag vállalkozó, egyetemi végzettségek sorával. Nagy kár, hogy valószínűleg az álomvilágból kilépve, a gép elől felállva a többség egészen bizonyosan a középiskolába (/általános iskolába?) indul, semmint a szuper menő, legújabb luxusautóval ibizai discoba rendet tenni, világszerte közismert céget vezetni, minimum 8, állig felfegyverzett, a Tokugawa-sógunátus korából hátramaradt, a legendás Yagyu Muneroni által kiképzett szamurájt verni szét fegyvertelenül, kéztechnikák használata nélkül.

Teljesen az ezotériás topicra hajaz ez az egész, ott is mennek az ilyen észosztások, csak ott közismert, gazdag vállalkozó-sztársportoló helyett mindenki 75. szintű paplovag meg csatamágus.:))))


Eredményes sportolást, jó egészséget kívánok!

2020. dec. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
De gyík vagy kérdező
2020. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%
15# a pontozas engen se mozgat. Mar azert is lepontoznak, ha ellene mesz egy olyannak, h a bcaa nelkul nincs elet. Azert valaszolok, h segitsek masoknak, sajat tapasztalataim megosszam, meg egy kis gyakorlas, ha valaki olyant kerdes, aminek utana kell nezzek. Sokan troll mokabol is lepontozzak a jo valaszokat, de ha valaki ebben leli oromet, en igazan nem szeretnem elrontani. En elvezem az eletet, ha ok ezt elvezik, en a vilagert sem vennem el toluk
2020. dec. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
10: Ki az ibizai alomcsávó?
2021. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!