Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő mire elérem a...

Mennyi idő mire elérem a 40cm-es felkart?

Figyelt kérdés

Most befeszítve 36cm-es a felkarom, szálkásan, mivel most végeztem a szálkásítással. A tzs-m kb. 12%.

Jelenleg bicepszre és tricepszre is 1-1 gyakorlatot végzek. Bicepszre kétkezes bicepszhajlítást csinálok franciarúddal, ezt most 28kg-mal csinálom, 8 ismétlésekkel.

Tricepszre pedig tricepsz hajlítást csinálok kézi súlyzóval fej mögött, ebből is 8 ismétléseket csinálok, viszont ez csak 18kg-mal megy.


Heti 4x edzek és minden edzés végén csinálok 3-3 sorozatot mind a 2 gyakorlatból, tehát heti 12 sorozatot csinálok bicepszre és tricepszre is.


Szerintetek mennyi idő mire elérem a 40cm-es felkart?

Nem kérek ilyen vicces válaszokat ahol írnak valami napra, percre pontos dátumot, hanem arra lennék kíváncsi hogy körülbelül ilyen szinten ahol most vagyok mennyi idő alatt nő 1cm-t a felkar és így mennyi idő mire elérem a célom.


Értelmetlen válaszok és trollok nem érdekelnek, ha mégis lesznek akkor jelentem őket.


Köszönöm annak aki válaszol a kérdésre.



2020. dec. 6. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Értelmetlen kérdésre nem tudunk értelmes választ adni.

Fogalmunk sincs mennyi idő lesz még nagyjából sem. Genetika, étkezés, a tested (amit még te sem ismersz igazán) reakciói stb, ezek mind közre játszanak.

Például én évekig edzettem, de a lábam embertelen kínok közt sem fejlődött igazán, a bicepszem vagy a tricepszem meg hétről hétre látványosan fejlődött.

2020. dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondoltam, hogy tapasztalatokat írtok le. Hogy kinek mennyi idő volt mire x cm-es karról y cmre nőtt a karja és ehhez milyen edzést csinált, heti hányszor hány sorozattal, gyakorattal, ismétléssel, stbb... Hogy körülbelül kinek mennyi idő kellett ahhoz hogy 1cm-el nagyobb legyen a felkarja, esetleg hasonló esetet az enyémhez, hogy 36cm körüli volt a felkarja és mennyi idő kellett neki mire elérte a 40-et.
2020. dec. 6. 16:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyen el lehet érni vizesen és zsíros, de egy száraz 40es kar, valójában évek munkája naturalban.
2020. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Csak mert olyat olvastam valahol, hogy havi 1cm-t is növekedhet.

Angol oldalon meg olyat hogy 1 inch-hez, tehát 2,5cm-hez kell 4-6 hónap, ami 1cm-re leosztva 1,5 - 2,5 hónap.


Igazából örülnék neki hogy ha egy olyan július közepére-végére elérném a 40cm-t.

2020. dec. 6. 16:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok lesz a bicepsz. Egy idő után majd az ellentétét fogod elérni vele. Az izom túledzése nem vezet jóra
2020. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 40-eshez, vagyis annak eléréséhez/fenntartásához kb. másfélszer ilyen súlyok kellenek, különben nem történne semmi. Mire eljutsz odáig, hogy olyanokat emelgetsz, akkor meglesz. Időt nem tudnék mondani, mert nekem ez nem hónapokban, hanem években volt mérhető, de én sima átlagemberként nem voltam olyan betegesen ráfeküdve erre a témára, voltak közben hanyagolások, megszakítások, stb. Szerintem sokkal inkább azon múlik az idő, hogy mennyire vagy az elején / végén az egésznek a kiinduláshoz képest. Mert az elején megy gyorsan, de aztán reménytelenül lelassul. Figyelj, biztos össze lehet hozni nyárra, ha vkinek máson se jár az esze...
2020. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A combméreted mennyi?

Fekve mennyit nyomsz?

Evezés hány kilóval megy?


Ezek kicsivel lényegesebb dolgok,mint a bicepszezés rúddal.

Az egy pitcha gyakorlat a fentiekhez képest.A karjaid is ezektöl fog lényegesen nöni.

2020. dec. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Heti 4x edzeni a kart teljesen felesleges, pici izom a tricepsz és a bicepsz is, ráadásul csomó más gyakorlatban kapnak másodlagos terhelést, emellett a gyakorlatokat is érdemes lenne váltogatni időnként. A karnál igaz a leginkább, hogy a kevesebb néha több.

Átlagos genetikával nagyjából 1 év körül elérheted, de rengeteg dologtól függ.

2020. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Túl sokat edzel naturalban. A tricepsz nálam kap a fekvenyomásban, fej fölé nyomásban, így max. 2-3 szériát csinálok külön tricepszre, 6 ismétléssel. Bőven elég. Ugyanez bicepszre is. Tellesen egyetértek a nyolcassal.
2020. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
F@szom vastagabb a karodnál gyerek
2020. dec. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!