Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha heti 3 teljes testes...

Ha heti 3 teljes testes edzést csinálok, minden alkalomkor változtatni kell a gyakorlatokat?

Figyelt kérdés

Például hétfőn: fekvenyomok vízszintesen, bicepsz egykezessel, húzódzkodás, guggolás

Akkor szerdán gondolom más gyakorlatot kell csinálni ugyanarra az izomcsoportra , vagy mehetnek ugyanazok mint hétfőn?


2020. dec. 16. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én némileg változtatom a gyakorlatokat is, a mennyiséget is, és a terhelést is, de nem feltétlenül kell agyonbonyolítani. Szerintem jó, ha kétféle gyakorlat váltakozik egy adott izomcsoportra, és a terhelés is változhat.


Nálam például 1. és 3. nap fekvenyomás van mellre, 2. nap viszont lejtős fekvőtámasz (terhelve). 1. nap jellemzően kisebb terheléssel edzek (10-es szária), 3. nap nagyobbal (5-ös széria).

2020. dec. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazából ahogy neked tetszik.
2020. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kezdőként ezt a gyakorlatkombinációt csináltam:


1. nap:

Guggolás

Fekvenyomás

Evezés

Bicepsz, tricepsz


2. Nap:

Guggolás

Fekvenyomás/Fej fölé nyomás

Felhúzás

Has

2020. dec. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Huu guggolas meg fekvenyomas egy napon? Mondjuk ez az egesz testes edzesnel elkerulhetetlen. De nem tul hatekony. Első edzések? Sztem minimum egy push, pull, leg felosztas de inkabb osztott.
2020. dec. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4: Igazából most kezdem el, nem dolgozom nagy súlyokkal még, így még bírom, munkahelyi kondiba járok, itt nincs annyi lehetőség , van egy guggoló keret, fekvenyomópad, kézisúlyzó(10kg max) , meg egy húzódzkodó állvány :D

Jelenleg minden terem zárva, szóval egy ideig jó így, aztán majd március környékén mozgok rendes terembe ha lehet, osztott edzéstervel.

2020. dec. 19. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenkitől mást fogsz hallani, de szerintem a legjobb edzésterv kezdőként a Starting Strength vagy az ICF 2.0

Én a Starting Strengthet használtam, ezen az oldalon az ICF elterjedtebb. Kezdőként garantáltan beválik, ha megtanulod helyesen végrehajtani a gyakorlatokat (guggolás, fekvenyomás, felhúzás)

Mindkettő heti 3 teljes testes edzést tartalmaz.

2020. dec. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hmm akkor szerintem csinalj A meg B napot. Ha 2 naponta teljes testet edzel akkor szerintem jobb variálni. Pl


A: fekvenyomás, fűrész oldalemeles, tricepsz, kitörés, vádli


B: húzockodás, vállból nyomás, tolóckodás, bicepsz, guggolás, has


Direkt nem irtam döntött törzsű evezést, t-rudat, felhúzást, merev lábas felhúzást. De ha megy akkor illesz bele mert amúgy fontos gyakorlatok.

2020. dec. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!