Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Genetikától függ, hogy kinek...

Genetikától függ, hogy kinek hány kockája van? És ez befolyásolja e a törzs erősségét?

Figyelt kérdés

2020. dec. 23. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem, az anatómia, mindenkinek ugyanannyi kockája van.

Az genetika, hogy kinek mennyi erőfeszítést kell tennie azért, hogy látszódjanak azok a kockák vagy milyen erősek.

2020. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. saját magam vagyok egy nagy kocka.
2020. dec. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyilván értelemszerű az, hogy a kockahasra gondolok testépítés témakörben.. Miért kell trollkodni?
2020. dec. 23. 22:04
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Edzői pályafutásom alatt bizony szembesültem, hogy rengeteg a tévhit ezzel kapcsolatban és még annál is nagyobb a tudatlanság! Sok ember vágya, sokan lenéző szavakkal illetik, vagyis túlzásnak tartják! Van, akinek születése jogán már adott az állapot, van, aki igen tetemes réteggel takargatja a világ elől!


Szándékosan írtam, hogy születése jogán adott állapot, nem pedig születése jogán adott lehetőség. Bármit is gondolunk, a lehetőség igenis mindenkinek adott! Viccen kívül, és 115 kg-os kamasz mivoltomra alapozva, ki merem jelenteni, hogy az érheti el, aki csak akarja! Persze a ráfordított munkában és étrend összeállításban már lesznek némi különbségek.


Térjünk is rá a szakmai részére, merthogy ez az igazán érdekes része a dolognak! Amit kockahas néven emlegetünk, az nem más, mint az egyenes hasizom, vagyis a musculus rectus abdominis. Ez az izom anatómiai jellegéből fakadóan kockás felépítésű, tehát a formája miatt nemigen kell aggódnunk.

2020. dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De van akinek csak 6, van akinek 8, van akinek 4 van?
2020. dec. 23. 22:09
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Arnoldnak is csak a felső 4 kockája látszódik..


Nekem is 4 van kint, hiába szálkásítok, nem akar az alulsó előjönni..

Van akinek meg ilyen..

[link]

2020. dec. 23. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:

A hasizom, azaz általad említett kockák is izmok, tehát edzéssel tudod növelni a méretüket. Ahhoz hogy mind kilátszódjon 3 dolog kell. Jó genetika, az alsó hasizmokra is edzeni, plusz le kell szálkásítani.


Egy testépítő és egy fitness modell nem összehasonlítható. Teljesen más kategória a kettő.

2020. dec. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor mindenkinek megvan a 8, csak a zsír miatt nem látszik?
2020. dec. 24. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!