Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 77 kg súly, kb. 15 kg fölösleg...

77 kg súly, kb. 15 kg fölösleg. Ha edzek, és szénhidrátot meg zsírt alig viszek be, fehérjét viszont eleget, akkor az edzéshez szükséges energiát a zsírraktárakból fedezi a szervezet? Netalán izomépülés is lehetséges?

Figyelt kérdés
Szóval edzek, gyúrok, kardio, futás minden..Fehérjét viszek be, de energiát alig, pedig az izomépülés energiát igényel. A zsírpárnáim szolgálhatnak energiaként? (Mind a edzéshez, mind az izomépítéshez..)

2021. jan. 10. 11:49
A kérdező szavazást indított:
Ez jó gondolat
Ez nem így működik
12 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%
Ha kalóriahiányban vagy, akkor fogyni fogsz, egyébként nem.
2021. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
48%
Nem szolgál energiaforrásként. Terheléskor a test első körben az izmokból szerzi az energiát és fogyáskor is azt bontja le. Energiát az izmok a fehérjéből nyernek, mert aminosavvá bomlanak le emésztéskor. Nem tudom mivel eszed a húst, vagy miből viszed be a fehérjét de egy adag rizstől mellé nem lesz bajod, plusz enni kellene zöldségeket is. Rengeteg féleképpen el tudod készíteni köret kiegészítéseként. Minimális szénhidrátra fogyókúra esetén is szükség van, hiszen pl az agyad abból táplálkozik.
2021. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
51%
Ha második igazat mondana, senki se fogyna le teljes izomsorvadás előtt. Fogyás közben sokkal kevesebb energia lesz benned és az izomnövekedés is lassabb, de lehetséges. Ezért vannak sokan, akik bizonyos időt tömegelnek, majd szálkásítanak. Ha több tápanyagot viszel be erősebbnek érzed magad és gyorsabban épülnek az izmok, majd a fogyókúrás időszakban megmarad/lassabban nő az izomtömeg. Persze ezek a folyamatok akkor látványosak, ha valaki a határait feszegeti, egy átlagos ember a semmi sportról átáll a rendszert sportra, és mellette le is tud fogyni, attól még ugyanúgy látszódni a fog az izomtömeg-növekedés.
2021. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Közben találtam egy cikket ide másolom.


Futásnál, a sprint számok (100-200m) jelentik a legintenzívebb mozgást. Az egész szám lezajlik néhány másodperc alatt, nincs idő még a viszonylag gyors kémiai reakciók lejátszódására sem. Ekkor az izomban molekulárisan raktározott energiát használják fel az izmok. Az így tárolt energia nagyon intenzív mozgásra elég, nagyon kicsi ideig. Hosszabb távokon (400-800m) a szénhidrát tartalékokat mozgósítja a szervezet, az izomban és a májban tárolt cukor használódik fel. Itt a mozgás intenzitása csökken, az időtartam viszont növekszik. Mindannyian ismerjük azt az érzést, amikor elfogy a májból a glikogén, ilyenkor szúró fájdalmat érzünk a májunk tájékáról. Ha növeljük a távot, elfogy a felhasználható szénhidrát, s a szervezet a zsírraktárakból mozgósít zsírt az energia előállításához. Így például egy hosszútávfutó, a felhasznált energia 99%-át a zsírtartalékokból fedezi. Ha ez sem áll már rendelkezésre, akkor az izomzat fehérjéit kezdi átalakítani, és energiatermelésre fordítani. Érdekesség, hogy amennyiben a szervezet újra szénhidráthoz jut, azonnal azt kezdi felhasználni az energiatermeléshez. Az elmondottak alapján összegzésként elmondható, hogy az energiatermelés alapvetően három úton zajlik.


Molekuláris szinten, az energiatároló molekulákból (ATP) szabadíthatunk fel nagyon gyorsan energiát. Ez nagyon hatékony, robbanásszerűen működik, de csak másodpercekig tart.

A vérben (plazma glükóz), az izomban, és a májban tárolt glükogénből. Ezekből a raktárakból sem jutunk túlságosan hosszú ideig energiához , de viszonylag gyorsan mozgósítható, és gyorsan újratölthető.

A zsírraktárakból, ahol hatalmas feleslegek vannak, hosszú ideig ellátható belőlük az energiatermelő rendszer.

Amikor minden kötél szakad, és sehonnan nem sikerül mozgósítani energiaforrást, akkor a szervezet saját vázizomzatának lebontásából származó fehérjét alakít át „tüzelőanyaggá”. A mostanság alkalmazott alacsony szénhidrátbevitelen alapuló táplálkozásnak tehát az ad alapot, hogy szénhidrátok hiányában a nagy energiatartalmú zsírhoz tud nyúlni a szervezetünk, és elkezdi felhasználni a „raktárkészletet”. Érthető az is, hogy nagyon fontos a folyamatos, nem is annyira intenzív mozgás, már amennyiben a zsírraktárak csökkentése a cél, hiszen ilyenkor beindul a zsírok felhasználása, de csak annyira érdemes intenzív mozgásformát választani, hogy a fehérjék átalakítására még ne legyen szükség.


Az is következik a fentiekből, hogy olyan esetekben, ahol izom tömeget kívánunk növelni, célszerű a nagyon intenzív, de rövidebb ideig tartó mozgásokat végezni, közbeiktatott pihenőkkel, hogy a az izomszövet sejtjeiben lévő molekuláris energiatermelő rendszer „újra töltődjön”, amely szénhidrátok híján szintén a zsírok fognak felhasználódni. Mivel az izomszövet túlterhelt, további izomtömeget képez, hogy a megnövekedett igényekhez szükséget molekuláris energiatermelő egység álljon rendelkezésére. A nagyobb izomtömeg fenntartása több energiát is igényel, így, ha nem viszünk be továbbra sem szénhidrátot, a zsírszövetek folyamatos csökkenése folyik. Így működik a testépítés.


Talán érzékelhető, milyen szoros összefüggés áll a tápanyag bevitel, a mozgások tartama és intenzitása, és a testtömeg kialakítása között.

2021. jan. 10. 12:48
 5/34 anonim ***** válasza:
53%
Szálkás írás során az izomból is veszítesz. Nem tudom téged ki tanított bioszból, de nem a zsír megy le fogyáskor elsőnek. Természetesen nem fog elfogyni az összes izmod, egy idő után a szervezet elkezdi a zsírt bontani és nem az izmot, de első körben az izmot bontja kedves 3-as.
2021. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Egy másik éredekesség ugyanabból a cikkből: (akit érdekel a cikk címe:

Le a szénhidráttal, éljen a fehérje,

és a Zsír!)


Egyenlőre elég futurisztikusnak tűnik arra gondolni, hogy egy monitoring rendszer folyamatosan figyelemmel kísérné aktivitásunkat, napi ritmusunkat, a legfontosabb élettani paramétereiket, s ezek alapján ajánlana étrendet, sőt információt gyűjtene a beszerezhető alapanyagokról, s anyagi lehetőségeinket is számba véve pontosítaná azt. Bár ennek jelenleg technikai akdály nincs, ezt mindenki tudja. Azután ellenőrizné a bevitt tápanyagok hasznosulását, és ennek ismeretében módosítaná további tápanyag és aktivitás ajánlásait. Szerencsére, az "okos" karkötők, órák azért ezekenek a funkcióknak javarészét már tudják.


Vajon hol lehet beszerezni ilyen okos kütyüket?

2021. jan. 10. 12:57
 7/34 anonim ***** válasza:
3# as a kettes jol irja, csak kisse hianyosan, ezért hangzik hulyesegnek, pedig nem az. En nem fogom magyarazni, akit erdekel a tema ugyis kiguglizza.
2021. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan nem értik a kérdést. A válasz: nem. A 2-es pedig jót írt, nem tudom miért van leszavazva.
2021. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is jót ír. Persze kicsit hiányos, de ha valakinek van egy kis háttértudása vagy utána olvas a dolgoknak, akkor teljesen érthető amit mondani akar. Tipikus gyakoris mentalitás, hogyha valaki leszól egy hozzászólást, akkor utána a sok kis gyökér lepontozza, de választ már egyik sem adna, mert valójában fingjuk nincs. Szánalmas sokszor ami itt megy. A normális tényleg hasznos válaszok le vannak pontozva, de a hülyeség az egekig van sokszor magasztalva.
2021. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
A kérdező roid ragel a zinterneten :D:D
2021. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!