Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tejsavó protein (whey protein...

Tejsavó protein (whey protein helyett) milyen típusú fehérjeport javasoltok?

Figyelt kérdés
Nemrég 4-5 napon át tejsavó alapú fehérjeporból készült fehérjeturmixot ittam a súlyzós edzéseim után. Viszont ezzel együtt elkezdett fájni a fejem és nyomó érzést is éreztem a fejemben több napon át. (nem vagyok fejfájós típus, ilyen többnapos fejfájás még sosem tapasztaltam). Miután abbahagytam ennek a fehérjeturmixnak a használatát a tüneteim elmúltak, így feltételezem, hogy ez okozhatta. Érdeklődnék, hogy esetleg érdemes lenne e megpróbálnom a marhából készült fehérjeport (beef protein), hogy hátha az nem produkál nálam ilyen mellékhatásokat?

2021. jan. 20. 22:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azt nem hinném, hogy a fehérjétől lenne.
2021. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egy teljesen növényi alapú (borsó-rizs) glutén és laktózmentes vegán fehérjeport, ami ízesített és édesítőszert tartalmaz. Óvatosságból csak egy fél adagnyit ittam meg. Szinte utána egyből előjött az erős fejfájás, szóval valószínűleg az édesítőszerrel lesz a gond. A következő lépés az lesz, hogy valami natúr, mindenféle ízesítés és édesítőszer nélkülit fogok kipróbálni, remélem azzal már nem lesz gondom.
2021. jan. 23. 09:46
 13/16 anonim ***** válasza:
Egyébként így átgondolva, lehet a fehérjében lévő édesítő, mert hiába hogy nem tartalmaz aspartant, attól meg szukralozat és aceszulfatot tartalmaz, ami nem sokkal jobb. Próbálj meg steviaval vagy maltitollal (ha találsz) ezek nagyon jo édesítők, a stevia még egészséges is. 5 éve a myprotein steviaval edesitett, nem volt finom, csak tejjel, de legalább nem volt benne idegmereg :))
2021. jan. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egy édesítőszermentes, lényegében majdnem natúr tejsavófehérjét (csak egy kis természetes vanília kivonat van benne). Az erős, migrénszerű fejfájás teljesen eltűnt, így ezt az édesítőszer (szukralóz) okozhatta nálam korábban. Viszont egy enyhe arcüregi nyomást még mindig érzek tőle, ami valószínűleg a tej alap miatt van. Szóval már sokkal jobb, de még mindig nem tökéletes. Emiatt ki fogok próbálni hamarosan egy teljesen növényi alapú stevia-val édesített vegán fehérjét.
2021. jan. 27. 17:05
 15/16 anonim ***** válasza:
Mérj egy vérnyomást, tuti magas. Lehet, be van sűrűsödve a véred, az viszont a fehérjékhez hozzá adott kálium okozza. Bár az orvosok az ellenkezőjét mondják, mert a kálium milyen jó stb, de ha megnézzük rengeteg fiatal szenved magas vernyomastol, ami ehhez vezethet vissza :))
2021. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Na azt hiszem sikerült megtalálnom az első olyan fehérjét, aminél semmiféle kellemetlen mellékhatást nem tapasztalok. Ez egy teljesen növényi alapú vegán fehérjepor steviával édesítve vanília ízesítéssel az egyik ismert magyarországi táplálékkiegészítő márka kínálatából. Már 6 napja használom és nem tapasztaltam semmi negatívumot. Nyilván azt tudom, hogy a növényi fehérje kevésbé ideális, mint az állati, de már annak is örülök, hogy nincs semmi bajom tőle.
2021. febr. 6. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!