Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tejsavó protein (whey protein...

Tejsavó protein (whey protein helyett) milyen típusú fehérjeport javasoltok?

Figyelt kérdés
Nemrég 4-5 napon át tejsavó alapú fehérjeporból készült fehérjeturmixot ittam a súlyzós edzéseim után. Viszont ezzel együtt elkezdett fájni a fejem és nyomó érzést is éreztem a fejemben több napon át. (nem vagyok fejfájós típus, ilyen többnapos fejfájás még sosem tapasztaltam). Miután abbahagytam ennek a fehérjeturmixnak a használatát a tüneteim elmúltak, így feltételezem, hogy ez okozhatta. Érdeklődnék, hogy esetleg érdemes lenne e megpróbálnom a marhából készült fehérjeport (beef protein), hogy hátha az nem produkál nálam ilyen mellékhatásokat?

2021. jan. 20. 22:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit utánaolvastam, mert még nem hallottam ilyet, hogy tejsavó fehérje fejfájást okoz. Sokan inkább az édesítőszerre gyanakodnak, lehet, hogy ki kellene próbálnod valami ízesítetlent. Nem tudom mennyi vizet iszol, esetleg próbálj meg többet inni, lehet a megnövelt fehérje fogyasztás miatt több vizet igényel a szervezeted és dehidratált leszel (bár ezt gondolom éreznéd, csak találgatok). Lehet a laktóz miatt, ha tejet iszol akkor nem szokott fájni?

Bocs, hogy találgatok az okokra, de érdekel engem is, gondolom neked se lenne rossz tudni a miértet. Meg nehogy az legyen hogy veszel egy nagy dobozzal másik fehérjéből és ugyanúgy fáj a fejed tőle.

Egyébként én nem vagyok híve a marhaproteinnek, elvileg az aminosav profilja kb olyan mint a zselatiné, ami meg bizonyítottan elég rossz izomnövelés céljára. Én lehet inkább valami növényi protein után néznék, de további tanácsot nem tudok adni velük kapcsolatban, mert egyiket se ismerem.

2021. jan. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Gymbeam vaníliás szójafehérjéje a legjobb amit eddig ittam. (Nyugi nem lesz bajod a szójától, ez tévhit)
2021. jan. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Szoja a legundoritobb feherje ami letezhet, inkabb akkor ne is igyal.

Nem ertem azokat akik ezen akarnak sporolni, vagy csinalod rendesen vagy sehogy

2021. jan. 21. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Folyadékot (csapvizet) iszok bőven alapból (kb napi 3-3,5 litert), sőt, ahogy elkezdtem a fehérjeturmixot használni még kicsit rátettem. A tejtől kifejezetten eddig nem volt bajom, bár néha ment a hasam tőle, de ilyen fejfájás jellegű dolog soha. Évek óta rendszeresen szedek Duciltia antidepresszánst és Frontin nyugtatót is (orvos által felírva), lehetséges, hogy azokkal "akadt össze". Bár a neten elég részletesen utánaolvastam előtte és elvileg ezek a fehérjével "nem ütik egymást". Mindenesetre a pszichiáter orvosommal fogok erről egyeztetni. Gondoltam én is a natúr, ízesítetlen tejsavó fehérje kipróbálására illetve a marha mellett a növényi alapú (rizs, szója) fehérjékre. Valószínűleg ezekből inkább csak ilyen kisebb 28-30g-os kis kiszerelésűt fogok venni a kipróbálás céljából.


Ektomorf testalkatúként (vékony, gyenge testalkat, hosszú, vékony karok- lábak) mindenesetre valamit mindenképpen szeretnék, ami egy kicsit segít.

2021. jan. 21. 09:06
 5/16 anonim ***** válasza:
Milyen legundoritobb feherje ember a szoja?🤣🤣 Teljes az aminosav profilja, nem ugy mint a borso,rizs feherjenek stb. Vagy te vagy az az ember aki azt hiszi hogy a szojatol kino a cicid?😂😂
2021. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

2021-ben van ezerszer jobb feherje mint a szoja... nem arnold korat eljuk ember. Ha ennyire tudatlan vagy olvasgass a temaban vagy inkabb kussolj be :)

3-as voltam pacsi

2021. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Van jo minosegu es rossz minosegu szoja is. De szerinted pl azsiaban az emberek egeszsegtelenek mert pl sok tofut, szojaszoszt esznek? Neked kene utanaolvasni baratom, mondjuk hogy a 2021-ben miert kell tehentejet inni :D Attol tobb bajod lehet mint a szojatol, mert abban egy masik emlos hormonjai is benne vannak, nem csak fitoösztrogén, ami amúgy semmi hatassal nincs rad, max ha egy noveny vagy :)

De ilyen arrogans emberrel nem vitatkozom. Semmi erv, vagy "olvass utana, vagy kuss" lol. Hidd el neked kene utana olvasni

2021. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1# amit írtál az helyes (saját tapasztalatombol indulva.


A feherjetol nem fog fajni a fejed, viszont a feherje szaritja a szervezetet (sajat tapasztalat még egyszer leírom mielőtt valaki belekötne)


Étrendem elején még régebben az volt a reggeli, hogy fehérje vízzel reggel 5kor aztán alvas és utánna 8-9kor a rendes reggeli. Na most, a szar az egészben az volt, hogy akkoriban nem igazán tudtam, hogy a víz fontos és nem elég napi 2 l 90kg voltam. És volt mikor reggel 5kor visszaaluftam és fejfájásra és kiszáradásra keltem. Mondom ok, vizet iszok reggel a fehérje után, de napközben továbbra is 2 l maradt. Ugyanaz a mellékhatás de enyhült. Megemeltem a napi víz fogyasztást 3l re és a mellékhatás enyhült. Száraz volt a szám mikor keltem, de az fejfájás nagyon enyhe volt már. Ekkor néztem neten, hogy mi a teendő és láttam 20kg/l kellene naponta, ha edzek, na mondom akkor a 3 literbol lett 5 és utána semmi bajom nem volt már.


Szóval van köze hozzá szerintem, de ezt ki lehet gyorsan küszöbölni és a fehérjeport nem feltétlenül kéne hibáztatni azért, mert rossz a folyadék bevitel naponta, hanem magadat :) remélem tudtam segíteni.


Amúgy én a scitecet vásárolom ízben számomra verhetetlen, de kinek mi. Tudom, tele van édesítővel, de más is ugyanúgy ez meg legalább finom :D

2021. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
6: mondjuk ahelyett, hogy kussoltatsz embereket inkább érvelj, írd le, hogy miért nem jó a szója fehérje, írd le hogy mik azok a fehérjék amik ezerszer jobbak és miért jobbak. Nem kell regényt írnod, csak pár szóban. Akkor van mire reagálni, van miről beszélni, így meg csak a levegőbe puffogsz. Annyira én se vagyok a híve a szójafehérjének, nem feltétlenül akarom védeni, csak kiváncsi vagyok mire gondolsz. "Olvass utána" most ha rákeres valaki és a "tutiproteintippekbelatol.blog.hu" oldalon elolvas róla egy cikket, akkor attól nem biztos, hogy jobb lesz neki.
2021. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
1# és 8#: 75 kg vagyok és ehhez ittam a fehérje szedés alatt kb napi 3,5 liter vizet. Egyébként a fejfájás mellett ilyen homlok és arcüregi (synus) nyomást is tapasztaltam.
2021. jan. 21. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!