Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Baj ha edzés után nem fogyaszt...

Baj ha edzés után nem fogyasztok proteint?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem edzeni (2-3 hete).

Próbáltam 3 féle protein port de vagy hányingerem lett tőle vagy a hasam fájdult meg.

Így nem iszom, viszont az edzéshez fontos a fehérje fogyasztás.

Arra gondoltam, hogy edzés előtt 1 órával innék 1-2 pohár tejet, edzés után meg vagy egy házi turmixot esetleg kakaós tejet és ennék 1-2 főtt tojást.

Szerintetek ez rendben lenne így? Vagy rossz az egész?


2021. jan. 25. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Napi bevitel számít.

Edzés után van egy pár óra, amikor magasabb a fehérjeszintézis, de nem kell túlmisztifikálni. Legyen meg a napi 1.6 g/testtömeg kg, aztán minden fasza. :)

2021. jan. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
A protein por nem létszükséglet, hanem arra szolgál hogy a napi fehérjédet segítse bevinni. Egyébként emiatt a sok cucc helyett amit írtál inkább egyél 100g csirkét és máris ugyanannyi fehérjét vittél be mint ahányat a protein por adagja. Amúgy kezdőként semmi értelme fehérjét szedni mert 90%ban bőven betudod vinni szilárd táplálékból.
2021. jan. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tejet? Azt szerintem engedd el teljesen... meg kakaot meg ilyenek :D inkabb egyel
2021. jan. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Baj, összeesel, lefogysz, depresszió fog gyötörni amitől alkoholista leszel, kidobnak a munkahelyről is, a bank elviszi a házad, csöves kutya leszel. Ne legyél csöves kutya, igyál fehérjét xd
2021. jan. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tejet bírod, de a tejsavófehérjétől rosszul vagy? Ilyet se láttam még :D


Próbálj meg esetleg egy izolátumot, vagy más alapanyagból készült fehérjét(csak szóját ne)


Viszont az fontos hogy edzés után minnél hamarabb, 1 max 2 órával fehérjét fogyassz, akár étel formájában amíg tart az "anabolikus kapu" nevű jelenség.

A tejsavófehérje turmix azért jó, mert minden felszívódást lassító anyagot kivettek belőle, ezért szinte pillanatok alatt felszívódik ami nagy előny edzés után.


És ne felejts el gyors felszívódású szénhidrátot is fogyasztani mellé, mert az is nagyon fontos.

2021. jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Miért ne próbáljon szóját?
2021. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha megvan máshonan a fehérja, nem baj
2021. jan. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!