Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő étrend, edzéstippe...

Tömegnövelő étrend, edzéstippek nőknek?

Figyelt kérdés

Jelenleg kb. 180-200 gr szénhidrátot, 120-130gr fehérjét, illetve 40-50gr zsírt igyekszem fogyasztani naponta izomtömeg-növelés érdekében.

Edzésem röviden: két nap súlyzós edzés fenékre, egy nap súlyzós karra, vállra és hátra, egy nap hasizom-derék, egy nap hiit/kardió edzés, és két nap jógás, nyújtós, pihenős nap.

Fenék, comb izmosodása, növelése, illetve a felsőtestem tónusosabbá tétele a célom. Úgy vettem észre, hogy beindult az izmosodási folyamat, a fenekemre fél centit sikerült felépítenem, a combjaim 1 centivel lettek szélesebbek, illetve a vállam és a felsőtestem is picit szélesedett összkép tekintetében.

Sajnos nagyon könnyen zsírosodok hasra (főleg az alsó részre) és derékra, ami rontja az összképet, máshova szó szerint képtelen vagyok hízni zsírt. Mit változtassak az étrendemen és/vagy az edzésemen a hasra hízás elkerülése érdekében? (21/L, vegetáriánus, 50kg, 157cm)



2021. febr. 5. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezzel az étreddel mekkora kalóriapluszban vagy naponta? Kicsit sok az a fehérje, hacsak nem kokszolsz. Elég 75-100 gramm is.

HAsra zsírosodás genetikai, nincs helyi zsírégetés. De azért tehetsz érte. Kerüld a mono és diszacharidokat és az alkoholt. Rögtön kevesebb fog odamenni. Tömegnövelésnél elkerülhetetlen a zsírosodás, majd "szálkásításnál" leadod. Tanítsd meg a tested, hogy kalóriamínusz diétában a zsírodat égesse, ne az izmaidat. Én úgy tanítottam meg erre a testem, hogy mindig alapgyakorlatokat végzek, nagy súlyokkal (Suleiman módszer gyakorlatilag). Majd, amikor kezdek "kiégni", esetleg fáradnak az ízületeim, kihagyok 1-3 hónapot és mehet előröl. Egy idő után a szervezetem védte az izmokat és a zsírhoz nyúl

2021. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sőt, lehet, hogy még 50-75 gramm fehérje is elég lesz
2021. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!