Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kalapács bicepsz mennyire...

A kalapács bicepsz mennyire fontos gyakorlat kezdőként?

Figyelt kérdés

A brachialist fejleszti, így nagyobbnak látszik tőle a bicepsz, mert alulról megemeli. Olyat is mondtak, hogy kezdőként a bicepsz alap tömegét érdemes növelni. Tehát rúddal végzett gyakorlatokra érdemes fektetni a hangsúlyt.

Hogy lennének akkor sorrendben a gyakorlatok fontosság szerint?

Álló bicepsz rúddal, szűk lehúzás, egykezes bicepsz beforgatással pl? Esetleg koncentrált valamelyik elé? Scott pad?

És a kalapács akkor hol helyezkedik el, ha minél nagyobb és feltűnőbb karokat szeretnék?



2021. febr. 7. 00:48
 1/8 anonim ***** válasza:

En nem szeretem.. sose csinaltam es eleg nagy karom lett.. a szuk lehuzast az hat gyakorlat.. attol meg h masodlagosan terheli a bicepszet.. ennyi erovel minden hat gyakorlatot tehetnel bicepsz napra.. meg minden tricepszet mell napra pl 🙄

Altalaba egyenes ruddal kezdek aztan egykezes forgatva. 2 gyakorlat eleg ha 5x10et csinalsz. Kis izomcsoport.

2021. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én szinte csak kalapács bicepszezni szoktam. 2 éve edzem, 38 cm ről indult a karom most 43-44 cm. Szerintem legjobb gyakorlat bicepszre
2021. febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En sose kalapacsozok kb. Ott mar az alkar is bekapcsol nagyon. Keveset kap a bicepsz. 29 volt mikor gyurni kezdtem most 42.
2021. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1

Egy napon is vannak (voltak, ameddig lehetett teremben edzeni), push-pull-leg felosztás ezen alapszik lényegében.

2021. febr. 7. 23:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Semennyire.Az utolsó az utolsók kőzött.Majd ha 60 kilóval evezel szeriában ,akkor el lehet agyalni rajta,mennyi kell meg a karodnak,mert nem fejlődik eléggé.

Kezdőként meg azt is megkérdőjelezem,hogy egyáltalán kell e bicepszezned.

De ha megis,akkor max egy gyakorlatot,a kétkezes rudas bicepszezést tudok elképzelni.

2021. febr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A 60 kilós evezés melyikre vonatkozik? Csigás, döntött törzsű, t-rudas vagy valami más?
2021. febr. 8. 19:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Döntött törzsű evezés rúddal-

gyakorlatra ertettem.

Ne forgacsold szét az erődet.Az alapgyakorlatokra koncentrálj inkább,azok hozzák a tömeget.


Hamár sorrendet kéne felállítani tömegnövelés szempontjábol akkor:Állva bicepszezés rúddal.

Ez az első.vele egyenertékű remek gyakorlat a szűk húződzkodas alsó fogással is.Aztán egykezes bicepsz állva,illetve ferde padon ezután vannak a tőbbnyire ilyen olyan csigas,meg mitomen milyen gépes variaciók,izolaciós nyalánkságok szamtalan változatai.

A helyedben en ezekre most nem koncentrálnek.Felesleges időpocsekolas.

2021. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En az elejetol kezdve karoztam. Egyenes rud meg egykezes forgatva + neha scottpad vagy also csiga franciaval. Nekem nott mindenem mint allat. Mar 43as. Dontott torzsu pl 80al is megy. Mindig osztott edzestervvel edzettem.
2021. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!