Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy 178cm magas, rendszeresen...

Egy 178cm magas, rendszeresen sportoló nőnek mi az ideális testsúly?

Figyelt kérdés
A BMI egy elég tág kategorizálás, inkább arra lennék kíváncsi h pl ti hány kg vagytok, akik rendszeresen sportolnak. 71-72kg vagyok, M-S ruhaméret.
2021. febr. 21. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha S/M ruhaméretet hordasz 178 centisen, akkor teljesen rendben vannak a méreteid. Arányos, karcsú vagy. A kilókkal nem kell fogalkozni, mert ha emelgeted a súlyokat, akkor jön rád az izom. Attól leszel formás. Ne félj a súlyoktól sem a teremben, sem magadon izom formájában.
2021. febr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A súlyokat egyenlőre rendszertelenül csinálom, heti 1x vagy épp kimarad. Viszont heti 3-4x futok. Formásodni kéne, így a súlyokat gyakrabban fogom használni, de kb hány kg pluszra számíthatok, ha elkezdem majd az izomépítést?
2021. febr. 21. 08:30
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

A BMI egy kalap bélsár. Semmit nem ér kb. Testzsírszázalékot kell nézni, azt sem lehet pontosan mérni, de googelképek alapján nagyjából rá jöhetsz, hogy mit szeretnél elérni és jó-e ami van.


Az ideális testsúly az KB = magasság centiben - 105 / 110. Tehát 178 centivel 68 - 73 között teljesen jó vagy. Amúgy nemtudom, hogy ez bárhol le van-e vezetve, amit írok, de második kérdés, ahova válaszolom és elsőnél is csak pozitív szavazat jött és itt is a te súlyodat adja ki, másoknál is működött, szóval nem tudom hogy fejlesztettem ki, de rohad tjó ötlet :D Igazából tapasztalat útján. Általában mindenki ebben a súlyban néz ki jól, ha nem zsírból van, hanem izomból. Én 169 cm vagyok és 63kgval néztem ki a legjobban, 59 kgsan még nagyon száraz voltam, meg akkor még nem is volt rajtam ennyi izom, de 64 kgval meg már kezdek zsírosodni (az még ideális) és fölötte már általában zsírosodom csak. Szvl nálam is működik az elméletem, hogy ebben az 5kgban néz ki a legjobban az ember.


24/F

2021. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Altalaba magassag -110 az idealis csajoknal.
2021. febr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
#8.30 Annyi kilóra számíts, amennyit építesz. Az izmaid csak megfelelő edzés és étkezés esetén nőnek, akkor is csak lassan.
2021. febr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
70-75
2021. febr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
70 kg
2021. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne ha megszűnne a nőknek ez a súlyfétise. A súlynak konkrétan SEMMi relevanciája nincs.



Jól nézel ki, van önbizalmad, jól érzed magad a bőrödben?

Nem látsz magadon extrém soványságot vagy kövérséget?

Állóképességed, izomerőd rendben van, tudod mozgatni rendesen magad és külső tárgyakat?

Ezek számítanak, ha ezekre igen a válasz akkor jól állsz. Ha nem akkor fogyni vagy izmosodni kell ezt a tükörben látod.

2021. febr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!