Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan eddzek? Hogyan étkezzek...

Hogyan eddzek? Hogyan étkezzek? Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok szeretek sportolni és minél több sportágat kipróbálni. Jelen pillanatban csak egy sportot űzök, de azt kisgyerek korom óta: lovagolok. Érdekelnének különféle tippek comb, fenék edzésre, akár linkelt edzős videók is. Milyen ételeket érdemes fogyasztanom és melyeket érdemes hanyagolnom? Szükséges külön fehérjét fogyasztanom a látványos fejlődéshez? Ha igen, mennyit? Ezeken kívül minden jó tanácsot szívesen meghallgatok és fogadok.

2021. febr. 23. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kb. 10 éve lovagolsz, aligha van szükséged comb- és fenékedzésre. Ha mégis, akkor guggolás, csípőemelés és felhúzás lesznek a barátaid. Nagyjából 2 gramm fehérje testsúlykilogrammonként, és némi kalóriaplusz. Röviden ennyi.
2021. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont 10 éve lovagolok.:) Igazából a célom egy kerekebb fenék ezért próbálkozom itthoni "kiegészítő" edzéssel. köszönöm a válaszod!
2021. febr. 23. 21:27
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

A fehérjét nem kell annyira túlgondolni, rengeteg buta tévhit övezi. Valójában bőven elég a testsúlyod 0,8-0,9 x-ese grammban mérve. Tehát ha pl 60 kg vagy, akkor napi 48-54 g fehérje bőven elég. Ezek így is felfelé kerekített értékek.


Forrás:

[link]


Teljes cikk:

[link]


Kérem, aki lepontoz, indoklással tegye. Anélkül olyan, mintha nem lenne ellenérvetek, úgy pedig nem túl hiteles a dolog. :)

2021. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
#22.31 Lepontoztalak. Indoklás: amit írsz fehérjére, nem bőven elég, hanem a minimum egy átlagos életmódot folytató embernek. Aki izmot akar építeni, annak lényegesen többre van szüksége. Az igaz, hogy a testsúlykilogrammonkénti 2 g tartalmaz némi biztonsági ráhagyást, lehet, hogy 1,5 grammal is ugyanúgy fog izmosodni, de az még mindig lényegesen több az általad említett értéknél. Számtalan kutatást végeztek már a témában, és a testépítő sportág sem tegnap alakult ki. Ha testsúlykilogrammonként 0,8-0,9 gramm fehérjével lehetne izmosodni, nem költenének a sportolók egy vagon pénzt ennek a duplájára, hanem olcsó szénhidráttal tömnék magukat.
2021. febr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

23:05

Köszönöm szépen az indoklást. Este lesz időm bővebb választ írni, addig ha érdekel, keress rá Varga Balázs fehérje mítosz könyvére, illetve csekkold le Váli Tamást, hogy milyen formát lehet elérni fehérjeporok nélkül.

A testépítőkkel szerintem felesleges példálozni, ott nem feltétlenül a fehérjepor, hanem a doppingszerek adják a nagy formát. Tisztelet a kivételnek persze. Egyébként egy testépítőnek sem kell 2g/testtömeg fehérjét bevinni, de tegyük fel hogy igen. A kérdező kishölgy valószínűleg nem versenyszinten akar testet építeni, tehát nyilván kevesebb kell neki.


"Ha testsúlykilogrammonként 0,8-0,9 gramm fehérjével lehetne izmosodni, nem költenének a sportolók egy vagon pénzt ennek a duplájára, hanem olcsó szénhidráttal tömnék magukat."

Hát igen, ennyit tesz az évtizedes marketing, ami mögötte van. Egyébként valamire való sportoló tudja, mennyire fontos a szénhidrát, természetesen abból is a teljesértékűt kell bevinni, nem fehérkenyeret zabálni.

2021. febr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3#

Nem szokásom pontozgatni.De azért vélemenyem van.

A WHO t linkelted?A WHo szerinti c vitamin szükseglet nők 75/férfiak 90 mgr per nap.

Ez egy vicc,gondolom szerinted is.

Aztan a WHO D vitamin napi szükséglete is vicc.


Sorolhatnám még azokat a baromságokat is ,amiket a WHO kőzzetett,majd kesőbb visszavonva ugyanazt már módosíva közölte.

De,hogy ne menjünk messzire.A WHO maszkviselesi ajanlásai is azok például.

Aztán az is hagy nemi kétségét az emberben a WHO komolyságaról,amikor a kínaiak ugymond "lobbizása"következtében elhallgattak dolgokat.

Aztán a cikkben sehol nem olvastam sportolókról.Mindössze gyerekek,terhesnők ,felnőtt populaciót emleget a cikk.

Elhiszem,hogy egy irodistának eleg egy lekvárosfánk és egy kavé,és remekül elvan vele,vagy az oviban a gyerekeknek 1 alma a fogakért,es egy margarinoszsemle a fejlődésért megteszi.Azonban kötve hiszem,hogy ez elég lenne erősportolók számára.

Linkelni nem fogok csak azert,mert kontra tanulmányok vannak százával ugyanúgy.

Egyszerű tapasztalatom van csak,amit magamra nézve a legfontosabbnak tartok,es pontosabbnak mint a WHO s arcok tanulmányai.

Nekem kell nagyjaból 1,8 gr feherje.

Én ilyen haszonnal tudom feldolgozni.

Lehet,hogy valakinek ultrafelszívóképessegei vannak és elég neki naponta 3 tojás,de nem nekem!

2021. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

6/6

Miért mennyi a napi c/d vitamin szükséglet?

A maszkviseléses ajánlásokra gyorsan rákerestem, én nem látok problémát. De lehet, hogy nem egyről beszélünk, linkeld be kérlek, hogy mire gondolsz.


Sportolók: Ahogy az 5-ös kommentben írtam, keress rá Váli Tamásra. De ha a magyar testépítő nem elég hiteles, akkor ajánlom figyelmedbe Mike Mentzert, korábbi Mr. Olympia győztest.

[link]

Gondold végig, számold át ezt a bekezdést a cikkből:

"if an individual were to increase his muscle mass by an impressive 20 pounds (9.09 kg) in one year, that would amount to about 2,000 grams of assimilated net muscle protein. (Each pound of muscle at 454 g is about 22 percent protein, and .22 X 454 = 99.8 g protein.) Averaged out over the course of a year, the 2,000 g would amount to only an additional 5.5 g of protein above daily maintenance requirements. "


"Nekem kell nagyjaból 1,8 gr feherje."

Próbáld meg kevesebbel, teljes értékű szénhidrát bevitel mellett, meg fogsz lepődni. Lásd a számokat.

2021. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7/7, nem a 6-os vagyok, de a C vitamin napi ajánlott bevitele 80 mg, a D vitaminé pedig 5 mikrogramm.

A fehérje részhez nem tudok érdemben hozzászolni, nem vagyok jártas a témában, de az biztos, hogy a levezetésed hibás. A fehérjék felszívódása változó, de egyik sem éri el a 100℅-ot. Emellett hozzáadódik az is, hogy, ha nő az illető súlya (méghozzá izomban), akkor a normális fenntartási fehérjebivitel mennyisége is nő.

2021. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Ha csak 50 % szívodna fel (ami nagyon alacsony szám), akkor is csak 11 g többlet fehérjét kellene enni egy sportolónak, mint egy átlagembernek. A fenntartás sem dobhatja meg napi 10-20-30 grammal.

2021. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!