Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túlfejlett oldalsó váll/deltán...

Túlfejlett oldalsó váll/deltának van hártánya?

Figyelt kérdés

Mivel magas vagyok és ektomorf, heti 4x edzem az oldalsó vállam, mivel így kerekebbnek tűnök, viszont már mások is tettek kijelentést hogy elég kerek vállam van szemből.

Van valamilyen hártánya, vagy hosszútávon nem-e veszélyes ezt így folytatni? Már amúgy több mint másfél éve edzem heti 3-4x.



2021. márc. 5. 18:24
 1/9 A kérdező kommentje:
"Már amúgy több mint másfél éve edzem heti 3-4x." Ezt az oldalsó vállamra értettem.
2021. márc. 5. 18:25
 2/9 MadSeal ***** válasza:
Nincs, csak ne nagyon maradjon le a hátsó delta sem.
2021. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miert lenne veszelyes 🤔 a vallnak kereknek kell lennie. Nekem is full kerek es eleg nagy. Max annyi h nehez ruhat talalni.
2021. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De 3-4* folosleges vallazni.. nem fog jobban noni. Sot.. inkab sz.rabbul. 2 siman eleg. Foleg ha tulfejledt.. inkabb edz arra tobbet ami le van maradva
2021. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem külön váll edzés van, hanem csak oldalemelések
2021. márc. 5. 18:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt is folosleges 2 naponta. Regeneralodni se tud rendesen meg aranytalan lesz. Vagy mindenre 3-4x edzel? Nekem pont az erossegem a vall ezert mar csak heti 1 van es igy is brutal. Ugyanugy mint a kar. Helyette inkabb 2x labazok meg 2x hatazok. De ahogy jolesik 🤷‍♂️
2021. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

optikailag annyi hátránya lehet, ha le van maradva mellette a csuklya és a nyak, hogy úgy nézel ki mintha vállfa lenne a ruhádban.


úszóknál meg vizilabdázóknál lehet ilyet látni.

jó széles váll és mellé nulla csuklya és női vastagságú nyak.

nem vmi férfias.

2021. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A delta kis izom, pont hogy lehet gyakran edzeni, főleg az ilyen előre/oldalra/hátra emelések nem vágnak annyira oda.


Annyi, hogy a delta (főleg az oldalsó része) ne legyen aránytalanul erős a kirotátorokhoz képest. Ha sokat vállazol, akkor érdemes picit megdolgoztatni a kirotátorokat is. Na meg a hátsó deltára is menjen annyi szett amennyi az oldalsóra. Az elülső részt nem nagyon kell izolálni.

2021. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez aranyos!Attól fél,hogy túl szélessek a vállai!

:D

Inkabb le van maradva a körülötte levő rész.


Habar megkockaztatom hogy nem mint profi versenyző aggodalmaskodsz ezen.

2021. márc. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!