Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés vagy szálkásítás?

Tömegnövelés vagy szálkásítás?

Figyelt kérdés

3 hónapja edzegetek itthon , az edzésterven sima teljes testes egyszerű, viszont az étrendre eddig nem nagyon figyeltem , csak bevittem a sok fehérjét és ennyi. Most elszeretnék kezdeni konkrét étrend irányába menni , de nem tudom melyik a célravezetőbb.

17 fiú vagyok , testzsírom 20-25 között van , 186 cm magas vagyok , felkarom 37cm . Szeretnék szebb izmokat , és persze nagyobb kart , vállat stb.. Kíváncsi volnék a véleményetekre , melyik a jobb út?


Találtam egy fotót a neten , 90 százalékban ilyen a felsőtestem , talán a mellizmom kicsit szebb , de sok különbség nincs.

Jelenleg ilyen vaskos , kövér/izmos kategóriába sorolom magam.


[link]


2021. márc. 21. 03:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell tömegelni, de leszálkásítanod sem. Egyél normálisan, és edzél tovább.
2021. márc. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Rolikaki04 válasza:

Én is ezt mondom amit az előttem levő. Nem kell túlzásba esni. De kalóri számlálásra ott van a Yazio vagy a MyFittnesPal appok, nem ingyenesek de meg lehet oldani különböző felületekről és normálisan működik mind a kettő. Én a Yazio appot sikeresen le tudtam szedni egy HappyMod nevű alkalmazás segítségével, de nem ez a lényeg. A lényeg az hogy a két alkalmazás szerintem igazából ugyan az, kivéve hogy a Yazio teljesen magyar nyelvű a MyFittnesPal pedig teljesen angol. De mind a kettőben megadod a magasságos, az életkorod, a súlyod, és a célodat és ki tudod választani hogy fogyni, súlymgtartani, vagy tömegelnik szeretnél és automatikusan beállítja a makrókat az adataidhoz passzolva. Persze átállíthatod ha neked túl kevés vagy túl sok a kaoria vagy akár a fehérje vagy a zsír.

De emellet persze edz otthon s legtöbbet, hozd ki magadból s maximumot, hogy mire visszatérsz a terembe, ne legyél rosszan mint mielőtt bezártak a terméket. Már egy kicsi fejlődés is sokat segít a motivációdban is.

Amúgy tudom ajánlani ezen a téren YouTubeon Dennis Burkhardt-ot. Sokat segített nekem is és ő is pont most kezdte el a szálkásítást szóval pont aktuális.

2021. márc. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!