Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől lehet az, hogy szálkásab...

Mitől lehet az, hogy szálkásabb vagyok 74 kilósan, mint 69 kg-mal voltam pár hónapja?

Figyelt kérdés

Nyár közepe felé voltam 69 kg kb. 185 centihez. Elkezdtem edzeni, majd egy pár hetes szünet után tovább folytattam. Nagyjából október közepétől a zárásokig tömegnövelő fázisba mentem át. Ugyan egészséges táplálkozással, de túl sok kalóriát vittem be, és hirtelen növeltem meg a mennyiséget, így 80 kg is voltam, de nem nagyon látszott nagy változás rajtam a zsírosodást illetően, az izmaim elkezdtek ugyan nőni, de az 5 kg-ot biztos nem jelenthetett.

Valamikor november második felében elkezdtem odafigyelni a kalóriadeficitre, a fehérjebevitelemre.

Most 74 kg vagyok és picit szálkásabbnak látom magam, mint 69 kg-mal.

Ennyire kevés vizet raktározhatott a szervezetem, amikor 69 kg voltam? Mert 5 kg izmot biztos, hogy nem szedtem fel ennyi idő alatt...

Esetleg rosszul látom magam és nem is vagyok szálkásabb?



2021. jan. 13. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg reális az 5kg izom nyár óta. Esetleg az is lehet, hogy nem vagy szálkásabb, csak azt hiszed. Több izommal jobban tudsz kinézni adott testzsír %-on.
2021. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Deficitben is voltam, és nem is végig edzettem azóta, illetve november közepe óta rendesen visszább vettem. Most kezdek csak újra erőre kapni és visszanyerni a motivációmat.

Elvileg az 5 kg száraz izomtömeg-növekedés tudomásom szerint nagyjából 1 év alatt lehetséges.

2021. jan. 13. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!