Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyha a futásom nem tipikus...

Hogyha a futásom nem tipikus zsírégető, attól még mehet le rólam arányaiban sok zsír nyilván kalórideficitben?

Figyelt kérdés

Hogyha valaki izomveszteséggel jönne, akkor így előre veszem, hogy mostanában sokkal keményebben edzem és sokat erősödtem is, miközben fogytam.


Viszont a lényeg: A futásom se nem sima aerob, se nem HIIT. Úgy futok, hogy néha sprintelek de ezek nem igazi sprintek, mert ezek között nem sétálok, hanem futok csak lassabban és nem is így időre csinálom, hogy x ideig futok simán, majd y ideig begyorsítok. Ezt naponta csinálom fél óráig. Nem akarok máshogy futni de ez nem tipikus zsírégető futás, mint a sima aerob, vagy a séta+ rendes sprint esete. Így is tudok kalóriadeficitben sok zsírt leadni? Bónuiszkérdés, hogy ugye igazából bármit csinál az ember sok zsírt adna le deficitben arányaiban, ha sok a fehérje?



2021. márc. 30. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva sosem értettem az ilyen hülye elméleteket (már elnézést), hogy mikor zsírégető a futás, meg mikor nem. Már napi 10 perc futással is lehet fogyni, de annak tényleg futásnak kell lennie, tehát ki kell lépni a komfortzónából.

Amit te csinálsz, azt intervallfutásnak hívják, és nyilván működik:


[link]

2021. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

"gazából bármit csinál az ember sok zsírt adna le deficitben arányaiban, ha sok a fehérje?"

Nem. Ha nem edzel, akkor bármennyi fehérjét ehetsz, az izmaid fogják bánni a fogyókúrát.

2021. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a zsírégető tartomány szép és jó, de sokan lefogytak már, akik 1 órákat sétálgatnak, reálisan nézve egy 1 órás "aerob edzés" eléget mondjuk 300 kalóriát, ami igazából semmi. Magyarul a zsírégetés (legalábbis amit testsúly csökkenésként értelmezni tudunk) nem edzés közben történik ha a nagyobb képet nézed. Az alacsony intenzitású kardiónak az a lényege, hogy javuljon a metabolikus flexibilitás, tehát, hogy a szervezetedet a zsírégetésre kondícionáld, ha intenzívebb tartományban kardiózol azzal inkább arra kondícionálod, hogy szénhidráton fusson, de egyik sem rossz alapvetően, utóbbinak az előnye, hogy nyilván több kcal-t fogsz elégetni. De szerintem a kardióra érdemes úgy gondolni inkább, hogy közvetve segít a fogyásban.
2021. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kettes én edzem itt a futás a kérdés! Viszont tényleg pontatlan volt a megfogalmazásom ott.
2021. márc. 30. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Zsírt égetni viszonylag hosszú ideig tartó, viszonylag könnyű edzéssel/mozgással/futással lehet. Ez a legideálisabb. A pulzusodnak kb. 100-150 között kell lennie, amit laza kocogással is el lehet érni
2021. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!