Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 50 kg-s, ránézésre nem túl...

50 kg-s, ránézésre nem túl sovány, formás, jó testfelépítésű nőnek milyen edzés segítené elő az izmos kar elérését?

Figyelt kérdés

Nyilván nem óriás karra gondolok, mielött valaki azt hiszi, hanem csak olyan izomra, ami látszódik, és nem csak akkor ha "befeszítek".


Láttam vékonyabb típusú nőt, akinek látszott, hogy izmos a karja. Nagyon tetszik, magamon is tetszene. Viszont nem vagyok jártas hogy pl. húzóckodásból napi hányszor hány érné meg, amit ha tartok akkor lesz eredmény.


Aki ért ehhez adna talácsot? Esetleg olyan, aki szintén vékonyabb alkat, hogy ő OTTHONI kar edzésből naponta mennyit / hogyan edzett és milyen hamar látszódik az eredmény az is érdekelne.


Zsírfelesleg nincs rajtam, gondolom így nem "annyira" sok idő mire látványosabb lesz a dolog.


Köszönöm, aki válaszol és ad tanácsot!



2021. ápr. 5. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A bicepszre vagy súlyzózást, vagy gumiszalagos bicepszezést csinálj, a tricepszre fekvőtámaszt, tolódzkodást. Persze ha vannak komolyabb kézisúlyzók, akkor lehet kalapácsozni is.

Annyit eddz egy héten, hogy két edzésnap között legyen egy pihenőnap, amikor regenerálódik az izom. A súly vagy az ellenállás tömegnövelésre akkor az ideális, ha a bemelegítő sorozatokon kívül minimum 8, maximum 12 ismétlést tudsz egy szériában megcsinálni.

A húzódzkodás bicepszre szűk fogással az igazi, széles fogásban már a hát kap hangsúlyosabb terhelést. Ebből is érdemes a fent írt beosztásban dolgozni.

1-1 gyakorlatból 5 sorozatnál nem érdemes többet végezni, de azok kemények, intenzívek legyenek.

2021. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! És ilyen alkatúnak mint én mennyi időn belül várható leghamarabb változás?
2021. ápr. 5. 18:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jó a kajad, akkor akár egy hónap után látható :))
2021. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szintén vékonyabb alkatú nő vagyok, nekem fél év után vették észre az emberek a változást a karomon.
2021. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És hogy edzettél, amikor otthon tetted?
2021. ápr. 5. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nem a kalapácsozásra, a lórúgásra gondoltam, bocs :D
2021. ápr. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pamela reif edzéseit csináltam, (kar és hát) heti egy pihenőnappal, napi fél órát, és másfél hónap után látszott. Én is ~50 kg voltam
2021. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!