Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Házi fehérjeturmixot mikor...

Házi fehérjeturmixot mikor érdemes elfogyasztani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A munka végett este szoktam edzeni, meló után szoktam vacsorázni (csirkemell, rizs nyilván), majd utána kis idővel nekiesek edzeni. Mikor érdemes elfogyasztani a házi turmixomat? Edzés után mennyire kedvező, ha utána viszont már fekszem le aludni? Esetleg edzés előtt érdemesebb? Van benne 75 g mogyoró, 75 g zabpehely, 2 babán, egy nagyobb joghurt és 2 dcl tej.

Köszi a segítséget előre is!



2021. ápr. 6. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyi tej van benne akkor lefekvés előtt.

Mit takar a nagyobb joghurt?

A zsír és szénhidrát tartalmával tisztában vagy?

2021. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

25 deka körülbelül.

Nem, a tápanyagtartalmával most nem vagyok tisztában.

2021. ápr. 6. 15:13
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én erről a témáról ann,it tudok, hogy elvileg a fehérjeturmix igazán akkor hat, ha fél órán belül az edzés után megiszod
2021. ápr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

#3 ha csak ennyit tudsz akkor kérlek ne terjeszd ezt a hülyeséget.

Köszönöm.

2021. ápr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt onnan tudom hogy bátyám élsportoló, neki mindig ezt tanácsolták, az én edzőm is mindig ezt mondja. A tesóm elég régen kezdte a sportot, évek óta így csinálja, neki ez működik.
2021. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De ha nem így van mindenkitől elnézést kérek
2021. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz az az "anabolikus kapu ". Ami ugye a ha nem iszol fehérjét félórával az edzés után akkor nem ér semmit az edzés.

Ez egy tudományosan megcáfolt hülyeség. Nem számít ha félórán belül vagy csak órákkal később iszod meg/ eszel.

Ugyan akkor semmilyen extra hatása nincsen ha halogatod, ezért nincsen értelme feleslegesen elhúzni sem.

2021. ápr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az érdekelne főleg, hogy ha lefekvés előtt iszom meg az én löttyömet (amiben azért a mogyoró és tej miatt van zsír), nem fog háj formájában lerakódni tekintve, hogy alszom?
2021. ápr. 6. 16:34
 9/11 anonim ***** válasza:

#5

És amikor nem itta meg egyből, akkor nem izmosodott? Akkor honnam tudod, hogy ez bevált?

2021. ápr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Édes Jézus.

Ok Myth busters 2: Ha este 6 után eszel hízol tőle.

Igen és nem. Amikor megemészted és felszívja a szervezted akkor igen zsírba fogja elraktározni a dolgot (amit nem használ fel rögtön), de ez szinte mindennel így van A reggeliddel is.

Viszont ahogy napközben (sőt éjszaka amikor alszol) a szervezeted energiát használ fel ezt a zsírt lebontja és felhasználja.

Halál komoly indítanom kéne egy yt csatornát és csak belinkelni ide a dolgokat.

2021. ápr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!