Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Úszó/vízilabdás testalkat...

Úszó/vízilabdás testalkat csak konditermi edzéssel? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elérhető ilyen szálkás, izmos testalkat, mint a vízilabdásoké/úszóké konditermi edzéssel? Ha igen, milyen gyakorlatokat érdemes végezni, milyen sorozat/ismétlés számmal?

Köszönöm!



2021. ápr. 7. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Viccelsz?Hol szálkas egy úszó,vagy vizilabdás?

Testépítő kategória ne feledd!!

2021. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem van pár vizilabdás ismerősöm akik szálkásak de egyáltalán nem mondanám hogy nagy izomtömeg van rajtuk. Szimplán szálkásak, kockahas stb. Ha a 0ról kezded átlagos genetikával szerintem egy év alatt simán hozhato egy ilyesmi
2021. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
🤣🤣🤣 azért nagyon nem mindegy az alapanyag, genetika
2021. ápr. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg ne tegyetek fel ilyen kérdéseket "testépítés" kategóriába, mert nem ide való! Ezek esztétikus, szépen kidolgozott és persze, csajoknak általában tetsző testek, DE: nem az a kategória, hogy szétrobban a pólód alatt a bicepsz, ami a testépítőknél a mérvadó, így nem fogják értékelni a kérdést, mert ezek sportági módszerekkel kialakított felépítések. Például a kézilabdázók 2 méteres, százkilós gladiátorok és 40 kilóval franciáznak meg ötvennel guggolnak húszat. A vízilabda is ilyesmi lehet, mert nem izomtömeget akarnak elérni, hanem a sportághoz szükséges kondíciót. Egyébként valóban, 1-2 év következetes munkával (ha megszerzed pl. az óbudai pólócsapat vagy Milák edzéstervét) el tudsz jutni odáig, ha nem vagy túlzottan elhízva vagy rettentő vékony. Brad Pitt testalkatáról kérdezel a testépítők közt, azt fogják mondani, hogy egy darab sz*r, mert egészen más a mércéjük. Nyugodtan kérdezz rá a vízi sportoknál inkább.
2021. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont tökre más fizikuma van egy úszónak, mint egy vízilabdázónak. Egy úszónak nyúlánkabb, szikárabb, atletikusabb, hosszúkásabb izomzata van, és elsősorban a mell és a kar dominál. Egy vízilabdázó kerekebb, erősebb, tömöttebb, rendszerint nagyobb tömeggel is bír, kötöttebb hatást kelt, inkább a váll és a hát a kiemelkedő. Mindkét fizikumban közös, hogy sajnos asszimetrikus, és testépítő szemmel aránytalan, de ez a sport jellegéből és funkciójából fakad. Tapasztalatból mondom, úszó vagyok, versenyző.


Ha az uszodát teljesen mellőzve, pusztán konditermi körülmények között akarsz úgy kinézni, mint egy profi úszó, akkor nem hiszem, hogy egy-két év alatt nem lehetne ezt a feladatot teljesíteni, hiszen egy úszónak és egy vízilabdázónak nem az a célja, hogy esztétikus és méretes izomtömeget építsen fel, hanem hogy erős és funkcionális legyen az.

2021. ápr. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez igaz, valóban van különbség köztük sokszor, de szerintem ez a tipikus Kásás, Szívós Marci, akár Nagy Viktor alkata lenne, ami nagyjából megegyezik az úszók alkatával.
2021. ápr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A vízilabdások ritkán szálkásak. Izmosnak izmosak, de kicsit kövérek is.

De szerintem csinálj napi 10 fekvőt (lány létemre én is ezt csinálom), és erősebb leszel. Ja, meg napi 50 hátizomerősítést, és napi 500 hasprést. Ez jót fog tenni, én is ezt csinálom. (Szinkronúszó vagyok)

2021. ápr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért mondom, egy Biros vagy hasonló center, állandóan birkózik meg verekszik, de a vízilabdás-test az nem egy homogén kategória, mert a külső pozíciókban nem nagyon hordoznak felesleget.
2021. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!