Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Növényi fehérjéket, hogyan...

Növényi fehérjéket, hogyan keverjem, hogy teljes értékű legyen?

Figyelt kérdés

Nem nagyon találok a neten erről infókat.

Olyat láttam, hogy szója fehérje+zabpehely rizs+borso ezek így teljes értékű fehérjét alkotnak ketten.

Tudtok hasonlókat?


2021. ápr. 14. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Keverd be marha es tejsavo feherjevel es hagyd ki a novenyit. Ugy teljeserteku lesz 😀
2021. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Én is ezt akartam írni. Keverék arány: 100% állati + 0% növényi. Ilyen összetétellel nyomd
2021. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Vegán vagy?

Ha nem, akkor zöldségeket, gyümölcsököt, gabonákat és álgabonákat ne a fehérje tartalma miatt fogyaszd, hanem a szénhidrát és a rost miatt. Ha jól hasznosuló fehérjét szeretnél bevinni, mert terveid vannak az izomzatoddal, akkor whey vagy beef protein az ajánlott.

2021. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hülyeséget írtam szója tej+zabpehelyhet akartam írni.

Nem vagyok vegán de unom a sok húst

2021. ápr. 14. 18:35
 5/7 anonim válasza:

Nem vagyok vegán, de én sem eszek minden nap húst. Viszont arra törekszem, hogy azért a szükséges fehérje mennyiség meglegyen. Növényi forrásból: hüvelyeseket, gabonát és olajos magvakat szoktam(ebből a legkevesebbet a magas zsírtartalom miatt). Én úgy szoktam, hogy egy étkezésen belül eszek egyszerre hüvelyest és gabonát, pl. sárgaborsót bulgurral. Emelett lemegy napi két fehérje shake, melyből az egyik tejsavó, a másik szója. Illetve szoktam még zsírszegény túrót vagy tojást is fogyasztani. Szerintem egy kis odafigyeléssel működik.


Lényeg a növényi fehérjéknél, hogy kombinálni kell őket. Arnold testépítő enciklopédiájában is van erről szó a táplálkozás résznél.

2021. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a növényi fehérje kombinálás egy mítosz. Ha nem egy fajta növényt eszel egész nap, akkor nem lesz ilyen problémád.
2021. ápr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Unod a hust ezert nem iszol tejsavo feherjet? 🤨 vagy akar marhat? Erzed h mibol van?
2021. ápr. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!