Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Állóképesség 1 hónap alatt?

Nemtom2222220202 kérdése:

Állóképesség 1 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Boxolok és ki hagytam 2 hónap edzést. Vissza tértem és 1 hónapom van felkészülni egy nagy versenyre..

Heti 4 edzéssel vissza szerezhető némi állóképesség? Előtte elég jó kondim volt


2021. ápr. 23. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát elmondásod szerint egy "nagy versenyre" készülsz. Akkor nyilván egy egyesület tagja vagyok, szóval értelemszerűen van egy edződ. Nem gondoltál arra, hogy inkább őt kérdezed meg erről, mint hogy ezen a nevetséges oldalon írsz ki kérdést?

Most erre mit mondjunk? Nem ismerünk téged, nem láttunk téged edzés közben, nem tudjuk milyen az állóképességed, nem tudjuk milyen a fejlődésed üteme, nem tudjuk milyen a kitartásod, nem tudjuk milyen a technikád, nem tudjuk milyen vagy. Látatlanban szerinted tudunk erre mondani valami biztosat? Erre valók az edzők, többek között.

A felhasználóneved alapján biztos nem troll vagy.

2021. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát első, van valami abban amit mondasz de a kérdező is érthető.

A magyar Box edzők 80% levan maradva, teljesen rossz edzés módszerekkel. Fekvő-felülésen túl nem gondolkodnak. Ha súlyzóhoz nyúlsz az már maga a pokol a szemükben.

2021. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1. Igen érthető amit mondasz. Edzőm elmondása szerint 3 4 hónap. De én ezt sokallom.

#2 teljesen igazad van!

2021. ápr. 23. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor gondolom te is átérzed ha igazat adsz :)

Nézz meg egy külföldi meg egy magyar boxolót már az elég. Pl Canelo 170 kg-val guggol mégis gyorsabb, rugalmasabb mint bármelyik magyar boxoló amelyik még egy 5 kg-s súlyzóra se nézett rá. Sajnos kinevelik az ilyen párna öklű boxolókat, akik itthon lehet hogy elvannak egymással de külföldön nem sokra mennek. De sokszor a teknika is kimerül abban hogy elmutagatnak 1-2 ütést és zsákoljá meg néha megvernek a ringben. Nincs igazán teknikai tanítás, elhajlások stb. Vannak persze jó edzők de kevés.

2021. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazat kell adnom. A mai edzők mondhatni a régi hitben bánnak még. Ezért is tart ott a magyar ökölvívás ahol..
2021. ápr. 24. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nem is a régi hit, inkább a tévhitekben :D

Nézd meg Tysont, Alit, Holyfieldet, Roy Jonest. Nem éppen olyanok akik súlyzót nem láttak pedig nem mai bunyósok. Sajnos itt valami észlény ezt eltalálta illetve korlátozottak a lehetőségek és máig ugyanaz van. Igazad van, azért tartunk ott ahol.

2021. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!