Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A legtöbb edzőre jellemző az...

A legtöbb edzőre jellemző az ilyen viselkedés?

Figyelt kérdés

Eddig személyiedzőhöz jártam, amit továbbra is szeretnék, mert nekem kell a motiváció, hogy valaki irányítson az edzés során, illetve nemutolsó sorban nem szeretnék lesérülni sem, és bízom benne, hogy egy edző mellett kevesebb esélyem van erre.


Az előző edző akihez jártam sokszor elég link volt, rengeteg edzésemet lemondta, mindig valami kamu ürüggyel, nyilván azért mert nem volt kedve foglalkozni velem, a beszélgetés meg a telefonnyomkodás izgalmasabb.

Kivéve amikor fizetés nap volt, akkor érdekes módon soha nem mondta le az edzést.

Hogy miért jártam hozzá?

Mert szerettem azt a termet, megszoktam az ottani közösséget, és ha épp megtartotta az edzést akkor jó volt (bérletet lehetett nála venni, és így olcsóbb is volt, tehát nem alkalmanként fizettem)


Most viszont szeretnék termet és ezáltal edzőt is váltani ha végre nyitás lesz.

Viszont többen is azt mondták, hogy kb minden edző ilyen, hogy csak a pénz, meg beszélgetés, kiadja a feladatot, talán ír egy edzéstervet, és akkor ugyanaz azt ismételteti folyamatosan, és ugyan úgy sz**ik az emberre.

Erre lennék kíváncsi, hogy ahová ti jártok, ha nem is benneteket edzenek, ezt látjátok?Vagy valakinek hasonló tapasztalat?

Remélem csak én fogtam ki egy ilyen link embert, és a többiekre nem jellemző ez a magatartás.



2021. ápr. 23. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az első ilyen alkalom után követeltem volna vissza a pénzem! Te miért nem?
2021. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert mindenkivel megeshet, hogy dolga akad egyszer-egyszer.
2021. ápr. 23. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy nagy forgalmú edzőterembe jártam még a COVID előtt,de mindig önállóan tornáztam, viszont láttam személyi edzőket, akik a klienseikkel "foglalkoztak". Jobban mondva ültek egy szteppadon és vagy telefont nyomkodtak, vagy lomhán valami eszköz után kutattak. Korrigálni kb nem korrigáltak, sőt ismétlésszámot sem számoltak csak érzésre szóltak, ha elég lesz. Én elég lesúlytó véleménnyel vagyok a személyi edzőkről. Viszont 2 dolgot még eszrevettem. A női vagy az idősebb 40 pluszos edzők jobban odafigyeltek az emberre. A leghanyagabbak egyértelműen a fiatal srácok voltak.
2021. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nő, és 40+ az edzőm, és nagyon sokat köszönhetek neki.

Szerintem nem minden edző olyan, mint amit leírsz. Meg kell találni a megfelelőt. lehet válogatni, annyi van belőlük, hogy Dunát lehet rekeszteni. Ne félj, ne szégyellj váltani, ha nem jön be neked egy edző. Nem te teszel neki szívességet, hanem belőled él. Akkor már olyasmiért fizess, ami megéri neked...

2021. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ambiw1 ***** válasza:
74%

Az ilyen személyiedzők miatt nézik le ezt a munkát... Olyan edzőt találj aki az egész edzést levezeti neked MINDIG. EZ A FELADATA. Figyeljen rád miközben mondjuk guggolsz stb. Mondja neked h feszítsd a hasad. Hajlítsd be ezt meg azt. Figyelj a levegőre stb. Csak az ilyen edzőkből kevés van és akik vannak kb állandóan foglaltak.


Mindenképp olyan edzőt keresnék aki több év versenytapasztalattal rendelkezik. Nem ilyen hobbigyúróst aki szúrt egy kis tesztót és azt hiszi h övé a világ.

2021. ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ambiw1 ***** válasza:
64%

#5 vagyok. Szerencsére én pont egy ilyen emberrel edzhettem ingyen aki olyan volt mint amit leírtam.2 év alatt megtanultam mindent tőle és megtanultam megfogni a vasat. Ha nagy nehezen találsz egy olyan edzőt aki mindezekre figyel és kommunikál veled az egész edzésen óriási fejlődésen fogsz átmenni. Mint tudásilag mint testileg. Én addig keresnék ilyen embert amíg nem találok. Láttam már olyan "személyiedzőket" akik szarabbul oldalemeltek mint a nővérem akit 2 hónapja edzettem.

2 hónap alatt jobban edzett mint ez a "személyiedző". A papír nem minden. Légy figyelmes és ne itélj el mindenkit. Vannak normális edzők is csak kevés van belőlünk mint ahogy írtam.

Szép napot.

2021. ápr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én talán kilógok a sorból, mert úszó vagyok, nem kondis, de a személyi edzőkről nekem is meg van a véleményem, még ha másik sportágban is.


Én egész gyerekkoromban úsztam, óvodás koromban kezdtem. Versenyeztem is, mert egyszerűen muszáj volt, mindig erőltette az edzőm, de mivel sosem érdekelt ez a része, ezért nem is jutottam tovább megyei bajnokságoknál, ahol egyébként dobogós helyezéseket értem el. Érettségi után elkezdtem dolgozni, és abba hagytam. Tíz évig nem voltam medence közelében sem, aztán munkahelyet váltottam, ami mellett ismét volt időm edzeni. Be is iratkoztam a helyi uszodába, hogy újra kezdjem az úszást, de mivel kijöttem a gyakorlatból, és mivel szerettem volna jó időket úszni, szép nagy hosszokat, ezért fontos volt, hogy visszaszerezzem a pontos úszástechnikámat. Elfelejtettem már a pontos kéztartást, spicctechnikát, levegővételt, ritmust, és egyéb dolgokat. Éppen ezért szerettem volna, ha egy profi az első egy hónapban ott van a medence mellett, és mondja, mit csináljak, kijavít, ha rossz a technika, ha rossz a tempó, és hasonlók. Csak amíg visszarázódok, tényleg egy nyamvadt hónapról volt szó. Találtam is egy edzőt, akinek természetesen kifizettem a világ összes pénzét azért az egy hónapért, de valójában semmit nem kaptam érte cserébe.

Az uszodában töltöt másfél órám alatt nem is foglalkozott velem, amíg nézett rám, a medence szélén dumált a többi edzővel, vagy az úszómesterrel, vagy a takarítónővel. Volt olyan, hogy azt mondta, gyorsan elintéz egy telefont, két perc, addig egy hossz mell, vissza egy hossz gyors. Az a két perc 20 perc lett, ami a "drága időmből" elég sok. Utána pedig visszajött és kérdezte, hogy "na kész vagyok"? Azalatt a 20 perc alatt leúsztam még pár pillangót is...

Volt olyan, hogy az edzés felét eldumálta azzal, hogy táplálkozási tanácsokkal látott el, de úgy, hogy én nem ezért fizettem neki. Hiába mondtam, hogy a testvérem dietetikus, így erre a részére van "szakemberem", ő csak mondta 45 percen keresztül, hogy egy úszó nyugodtan nyomja a gyors felszívódású szénhidrátokat, úgyis elégeti, jöjjenek csak azok a kalóriák, a cukor nem ellenség, és hasonlók.

Volt olyan, hogy direkt rossz kéztartással úsztam az adott hosszt, és vártam, hogy vajon észre veszi-e, és kijavít-e, de nem vette.

Volt, hogy az edzés felénél beugrott a mellettem lévő sávba egy fiatalabb srác, az edző meg közölte, hogy velem párhuzamosan őt is edzi, mert pont egybecsúszott a kettőnk időpontja, de ne aggódjak, világ életében több tíz fős csapatokat edzett, nem lesz ezzel gond.

Még sorolhatnám a tapasztalatokat, de ha többet írok, akkor nem fogja senki elolvasni :D

2021. ápr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!