Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a klasszikus fekvenyomásom...

Ha a klasszikus fekvenyomásom nem fejlődik egyátalán, de egykezed ferdepados nyomás igen az mit jelent?

Figyelt kérdés
Rosszul csinálom a fekvenyomást?
2021. ápr. 24. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg gyenge a tricepszed. Ferdepadon kisebb szerepe van a tricepsznek, ezért fejlődhet jobban. Csinálj szűknyomást, padlóról nyomást vagy ha van lánc, azt is felrakhatod a rúdra, csinálj több kieg gyakorlatot tricepszre
2021. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ami azt illeti így is csak 3 gyakorlat van tricepszre 4 sorozatban, mert régen 1 éve tényleg gyenge volt, azóta úgy érzem már jó
2021. ápr. 24. 21:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Valszeg egykezessel meg nem edzettel annyit.. ferdepadost meg konnyu vallbol nyomni. Hany kgnal akadtal el fekvenyomasba? Egykezessel mennyivel nyomod? Miota edzel?
2021. ápr. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nyár közepén szoktam rá az egykezesekre ferdepadon, nagyon megszerettem, és konkrétan azóta edzésről edzésre többel tudom csinálni. (nálam ez 2-3 ismétléssel jelent többet edzésről edzésre) viszont volt 4 hónap kihagyás egyértetlmű okok miatt novembertől februárig.

nem hiszem hogy lenyeges de 2 éve edzek, fekvenyomás 110 kg-ba sehogy nem megy 5 ismétlésnél több, lineáris peroidizáció nem működik valamiért, Jeff Nippard egyik videójában mutatott egy fekvenyomó programot, az nem vált be, aztán feladtam.

38-as egykezesekkel nyomok jelenleg 4x10-et, de 1 hónapja 36-osokkal volt 4x12. Én itt úgy szoktam, hogy amint megy 4x15, fentebb ugrok a súllyal, és mondom nyár közepétől ez így megy.

2021. ápr. 25. 00:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Azert kerdeztem mert lehet h elerted a natural maxot ha regota nyomod, de akkor nem. Enis elakadtam 130nal de sztem naturalba nemnagyon fog tobb menni a 70 kmmal. Egykezessel 45osok is mennek. Van edzotaraad? Engem az eroltetett ismetlesek lenditettek at a holtponton.
2021. ápr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
De jó nektek....én valami selejt lehetek, mert 2 év után 62,5-be nyomok 8-at. hozzáteszem 55 kilósan kezdtem az edzést, és ami a mellemen lévő ''izomtömeget'' illeti, hát az szinte nem is volt. Ilyenkor picit irigy vagyok.
2021. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a ferdepados nyomásban miért tudsz továbblépni (és a klasszikusban miért nem), ennyiből nehéz megmondani. De az biztos, hogy hamarosan mindkettő stagnálni fog, ha nem változtatsz valamit.

Nem írtad meg a testsúlyodat, illetve azt sem, hogy eddig milyen sémát követtél. Viszont ha nem vagy kifejezetten könnyű (65 kg, vagy az alatt), akkor valószínűleg a 110-es 5RM-et át tudod lépni.

Látatlanban azt javaslom, hogy először valami banális dologgal próbálkozz. A legyegyszerűbb lenne fekvenyomásnál 100 kg-ba 5x5-öt nyomni, az valószínűleg beindítaná az erősödést (ez mehet heti kétszer is, ha heti egynél még mindig stagnálsz). Ha már túl könnyű a súly, akkor értelemszerűen emelj rajta, és ugyanúgy törekedj 5x5-re. Ezzel jó eséllyel tudsz hozni még erőt. Ha ez a program kifúj, akkor ráérsz periodizációs programokat keresgélni.


Illetve tudni kell, hogy ha szedsz fel valamennyi tömeget, akkor szinte mindig erősödik a fekvenyomásod (de azért minőségi tömegre kell törekedni).


Ha van kérdésed, írj.

2021. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

80 kg vagyok, az 5x5-ös rendszert elfelejtettem írni, azt is próbáltam, sikertelenül. Nem hiszem hogy ez lenne a natural maxom, vagyis ha az lenne akkor csalódott lennék, mert guggolásom és a felhúzásom is fejlődik, igaz az lassabban de azért érezhetően fejlődik.


Az erőltetett ismétlés nem hülyeség, csak nincs állandó edzőtársam, de vannak a teremben olyan emberek akik szivesen segítenének minden alkalommal.


Olyat is próbáltam hogy 115-be nyomtam 2-t, aztán visszavettem 100-ra, ilyenkor ugye az idegrendszer könnyűnek érzi a visszalépést, de ez sem használt fejlődésben mérve.

2021. ápr. 25. 12:20
 9/13 anonim ***** válasza:
Ahh 2 ev edzessel nem.. en mar 10+ eve nyomom. Nekem az edzotarsam versenyszinten csinalja, o segitett tovabblepni. Olyan sulyokat eroltetett ram amibe jo ha 3 ment magamtol, de addig spanolt meg belesegitgetett amig kieroltettuk 6okra minden sorozatot. + valtogattuk hetente az intenzitast egyszer 5-6 aztan 8-10 vegul szettes 15ok kovi heten ujra 5-6. 1 ev alatt +20-30kgot javult azutan h mar 1-2 eve stagnaltam
2021. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8


Hogy akadt el az 5x5-öd? Egyáltalán milyen stratégiával/gyakorisággal próbáltál emelni súlyon (és mennyit)? 80 kilósan lehetetlen, hogy ennyi lenne a naturál limited. Olyan 140-150-es 1RM-ig el lehet azt vinni (persze a vége "izzadós").

2021. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!