Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Akik fehérjeport használnak,...

Akik fehérjeport használnak, azok miért nem tudnak bevinni elég fehérjét klasszikus módon?

Figyelt kérdés

Nincs ezzel porblémám amúgy, mindenki úgy csinálja ahogy akarja, csak nem értem...

Szerintem a szükséges mennyiséget azt nagyon egyszerű étellel is bevinni. Nem kell ehhez olyan nagyon sokat “zabálni”...



2021. febr. 14. 12:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
De
2021. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Hogy jobban raláss.Én 105 kiló vagyok.Nomost nekem mindennap meg kene ennem kb 1 kiló húst,vagy harminc tojást,vagy ezek kombójat,vagy mas egyeb kombót.Ehhez jön még a

800-900 gr szénhidrát.Aztán meg kéne enni egy kiló narancsot is mert kell a c vitamin.Aztan ott a b,a k,majd a magnézium,a cink,amihez megint kene enni,hogy meglegyen a kellő asványi anyag.

Azert ehhez kell gyomor is.Én szeretek enni szerencsere.Sajnos 3 evéssel ettől úgy nézek ki ,mint egy hordó.Többszőr meg nincs lehetősegem nagyokat enni.Nem azert eszek tehát tobbszor,mert elolvadnak az izmok,meg anabolizmus rembacsi elviszi a bicepszeket,hanem mert a gyomrom nem egy hangár,es nem is szeretnem,hogy hordó testalkatra gyúrjam magam.

Es mint mondtam,a feszülő has nem eppen a kedvencem.

Tehát a kérdesedre :meg lehet enni,csak kérdés,hogy célszerű e,és a munkad,vagy elfoglaltsagaid mellett kivitelezhetó e.

A feherjepor semmi egyéb,mint segítség,vagy megoldás,mint a c vitamin.Ha nincs,akkor nincs.Nem dőlök a kardomba,mert elfogyott,és majd csak a köv héten jutok hozzá.

Nélküle is lehet edzeni,létezni,de minek,ha nem muszáj?

2021. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Be tudok vinni húsból/tojásból is annyi fehérjét? Igen.

Be akarok vinni húsból/tojásból annyi fehérjét? Nem.

Egyszerűen csak változatosabb az étrendem vele, egyszerű és gyors kaja, nem mellesleg finom is. Reggel felkelek, ráöntök a müzlire egy adag fehérjét és kész. Vagy valami szendvics mellé megiszok egyet vagy bármi módon. Nem akarok 0-24 komplex kajákat enni.

A "sok zabálás" meg szubjektív, van ismerősöm aki reggelire betol 6 tojást két marék baconnel meg 3 szelet kenyérrel és jól érzi magát, én a felétől elhánynám magam, nem bírná a gyomrom.

Én azt nem értem, hogy az emberek miért érzik még mindig ilyen "kívülálló" dolognak a fehérjeport. Szinte minden nap ezt látom, hogy "én rendes kajával is be tudom vinni nekem nem kell fehérjepor!!!". Oké, tök jó, de miért számít ez.

2021. febr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az ilyen benga, hatalmas testépítőknél megértem, hogy miért van erre szükség... Csak ma már azok is fehérjéznek akik abszolút csak hobbiból edznek, vagy egy kicsit tömegelmének.


Én azért nem veszek fehérjeport, amiért ipari húst, tojást sem...

Ugyanis ki tudja, hogy miből nyerték azt ki és milyen a tényleges minősége.

Persze lehetséges, hogy ebben sincs igazam, de jelenleg ezt gondolom.

2021. febr. 14. 13:42
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Én sajnos alig tudok enni. Naponta 2x,vagy ha tömöm magam 3x eszek. Alig tudom bevinni azt a mennyiséget, ami minimum lenne, akár kalóriába, akár fehérjébe. Muszáj porral kiegészíteni az étrendem.
2021. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

4: de ilyen alapon rengeteg mást is kidobhatnál az étrendedből. Lehet van valami tutibiztos forrásod, de egy falusi kistermelő is etetheti szarral a csirkéit, meg feküdhetnek 10centi vastag ürülékben 2négyzetméteren egész nap. Egy kisebb helyi hentespultban is telenyomhatják vízzel a csirkemellett.

Ha egy ismertebb márkát veszel pl Optimum Nutrition ott azért vannak vizsgálatok és amino profil leírás, kiderülne hogy ha hulladék lenne az egész. Persze gyakorlatilag ugyanúgy nem tudom, hogy pontosan mennyire lehet benne hinni, mint a fent említett dolgokban.

2021. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Na de ugyebár az ipari húsnál nem titok, hogy antibiotikumozva vannak az állatok, ez legális...
2021. febr. 14. 14:06
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Napközben dolgozom, nem tudok akkor és annyit enni, amennyit akarok vagy kellene. Ha valamilyen okból ki kell menni terepre, még a rendes ebéd is kimaradhat, olyankor egyszerűen nincs lehetőség többre/jobbra, mint egy szendvics és egy fehérje szelet.
2021. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
62%

Én arra figyelek, hogy a napi 100gramm fehérjém meglegyen, vannak napok mikor kifejezetten a húsit kívánom ilyenkor 140-160gramm fehérje is meglesz viszont minden nap nem kívánom a húst.


Úgy kb 50gramm fehérje az amit minden nap ételből be is tudok vinni, ezért általában 2 adat fehérjeport szoktam inni/enni.


Reggel szoktam egy adagot azt zabpehelybe keverem délután meg főleg estefele mikor már kevés a kalória keretem is akkor már csak megiszom egy adag fehérjét.

2021. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
*agad nem adat 😂
2021. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!