Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 5 edzés mellett szerintet...

Heti 5 edzés mellett szerintetek mennyi idő alatt lesz látható eredmény?

Figyelt kérdés
Ha 16 évesen heti ötször másfél-két órát edzek főleg felsőtestre, akkor kb mennyi időbe telik hogy szemmel látható legyen a fejlődés?

2021. máj. 6. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha figyelsz az étkezésre, és hagysz elég időt magadnak regenerálódni, akkor akár rövidebb időn belül is elég látványos eredményeket el lehet érni.
2021. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
1-2 hónapon belül már láthatsz magadon változást
2021. máj. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. máj. 6. 19:12
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
És a lábnap? :)
2021. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van az is, csak engem jobban motivál a felsőtest. Bármit csinálok nem tudok csípőből fogyni, se fogyóval se edzéssel, ezért inkább hátra és vállra edzek hogy kompenzáljam. Úgy szoktuk csinálni hogy egy nap váll és csukja, egy nap mell és bicepsz, egy nap hát és tricepsz, egy nap has és egy nap láb. Szóval van minden, csak engem a has és a láb kevésbé érdekel, inkább felsőtest miatt csinálom :)
2021. máj. 6. 19:21
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Pedig ha edzenél többet lábra, lehet jobban fogynál, ugyanis az egy nagy izomcsoport ezért az edzése sok kalóriát éget, valamint ha sehogy se tudsz fogyni akkor többet eszel mint kéne (pl ha számolod a kalóriákat, akkor mérd meg az olajat sütésnél, mert sokat számít), ha kicsit lejjebb veszed a kalória beviteled, akkor fogyni fogsz. Valamint vigyél be sok fehérjét, és igyál sok vizet.
2021. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Volt hogy hetekig/hónapokig 1500 kalória alatt ettem és mellette 10.000 lépéseket mentem a kutyámmal, tehát BMR-hoz képest bőven mínuszban voltam. Combról meg hasról le is fogytam szépen de csípőről csak egy nagyon kicsit. Volt hogy minden nap csináltam konkrét csípő edzést és úgy se nagyon változott. Nem vagyok kövér amúgy, 20-as BMI-m van de nagyon hülye testfelépítésem van, akkora a csípőm mint a vállam szóval elég lányos testalkatom van ami nagyon zavar. Ezért próbáltam csípőből fogyni, de mivel az nem ment sehogy se ezért kezdtem felsőtestre edzeni.
2021. máj. 6. 20:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is, 1500 kalória alá nem szabad menni, főleg ha férfi vagy, kettő, ha tényleg sehogy se lesz vékonyabb a csípőd, akkor valószínűleg genetikai okai vannak ennek. A kalóriára vissza térve pedig ne csak az alapanyagcseréd számold ki, hanem inkább az aktivitásodnak megfelelően. Küldök egy linket, itt beírod a személyes adataid, majd kiválasztod az edzés ek megfelelő infókat, (pl ha 4-szer edzel egy héten akkor: exercise 4-5 times/week), majd kiírja hogy mennyit kell egyél.--> ez egy jó kiinduló érték, persze, az 1500 kalóriás diéta után nyilván hízni fogsz ha ennyivel többet eszel, ergo egy kisebb tömegnövelésen fogsz átmenni, de utána ugyanúgy mehet a kalória csökkentgetés. Bocsi hogy ilyen hosszú lett, remélem ez segít. További sok sikert, ne add fel! 💪🏻


Link a kalória kalkulátorhoz:

(Mégegyszer, ne a basal metabolic rate-t válaszd az opcióknál)


[link]

2021. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is genetika mert apum is ilyen, ő is részben azért kezdett edzeni. Köszi szépen!
2021. máj. 6. 21:05
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A lábnap a legértékesebb edzések egyike. Ez a testednek szó szerint hormonkezelés, mivel keményen beindítja a tesztoszteron termelést, ami nagyon jól jön a többi izom miatt is. Azt hiszed, a megspórolt lábnappal időt nyersz, miközben az a megspórolt lábnap termelné a növekedési hormonokat. Szóval a lábnappal doppingolhatod a felsőtested, ami jól jön ha szeretnél izomtömeget gyártani, és nevetségesen sem fogsz kinézni a csirkecombok miatt.
2021. máj. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!