Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért létezik ektomorf alkat?

Miért létezik ektomorf alkat?

Figyelt kérdés

Többnyire így nevezik azokat az férfiakat akik magas nyulankok keskeny csipővel és vállakal és hosszú vékony végtagokal rendelkeznek illetve a bokájuk csuklojuk is elég vékony.

Evolúciós szempontból miért létezik ez a testalkat? Van bármi előnye a keskeny vállaknak hosszú végtagoknak és a többi fentebb felsorolt tulajdonságoknak egy széles vállakal és vastag csontokal rendelkező testalkatal szemben?


2021. máj. 14. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Lehet hogy most nem menő, de ha elvennénk minden technológiát és visszamennénk az őskorba vagy a vadonba ki kb ez a testalkat a nyerő. Sokkal többet számít az állóképesség, terhelhetőség mint hogy hogy kilókat emelsz. Nézd meg a bennszülötteket, kb antisport alkatok.
2021. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
hobbiszinten szerintem az ektomorf alkat kifejezetten előny , nem fogsz bezsírosodni
2021. máj. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

2: mi köze keskeny vállnak, vékony csuklónak a zsírosodáshoz? Akkor nem fogsz bezsírosodni, ha nem zabálsz ész nélkül.


1: Ez azért túlzás szerintem, hogy ez a testalkat lenne a nyerő, de van benne igazság is. A mozgékonyság vs széles erős alkat között nincs olyan szerintem, hogy "jobb", mert mindegyikre szükség lehet egy törzsben. (A széles erős alkatnál itt kizárólag a csontozatra gondolok, nem +20kg izomra.)


Előnynek talán azt mondanám, hogy lopakodós vadászathoz, futáshoz jobb lehet egy keskeny csontozat. Talán azt is lehet mondani, hogy mivel keskenyebb az egész alkatod, így kevesebb izom van rajtad, emiatt meg kevesebb tápanyagra van szükséged. Meg könnyebben belebújsz valamilyen állat lenyúzott bőrébe.

2021. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Az ekto az inkabb az aki nem hizik max izmot epit de kurvsokat kell ennie ahhoz...
2021. máj. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%

4: ez továbbra is hülyeség, max párszáz kalória különbség van az anyagcsere/mozgás miatt. Ez csak egy kifogás a kezdők által, akik nem bírnak eleget enni és sírnak, hogy jajj ekto vagyok. Meg marketing duma, hogy vedd a cukros tömegnövelőt, mert hát ekto vagy anélkül nem hízol!!


Rengetegszer át lett már tárgyalva, én is mondogattam ezt a hülyeséget régen, évekig nem szedtem fel semmi zsírt, de izmot se nagyon. Aztán egyszer elkezdtem normálisan kajálni és 4 hónap alatt 12kg feljött.

2021. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%
Aha meselj meg... nekem 70kgsan 4ezer kcal kell h meginduljon a sulyom.
2021. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Zsákmányállat függő. Kardfogútigrisre meg medvére jobban vadászik egy nagyobb ember. Őzre, nyúlra jobb egy vézna, meg "energiatakarékosabb".
2021. máj. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát olyan erős állatok ellen kb mindegy hogy 55 vagy 85 kg vagy, ígyis úgyis széttépnek lazán.
2021. máj. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!