Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék elkezdeni amatőr...

Szeretnék elkezdeni amatőr szinten testépíteni! Milyen táplálék kiegészítőkre lesz szükségem?

Figyelt kérdés

Idén sikerült elfogynom 84 kilóról 67 kilóra...

173 centi magas 23 éves férfi vagyok.


Most kifejezetten vékony vagyok, nincs rajtam szinte semmi zsír, de izom sem nagyon...


Szerintem ez egy jó alap az izomépítéshez.


A fogyást elég kemény diétával értem el és teljesen vegán is lettem, valamint cukrot sem fogyasztok.


1000 kalóriáztam, néha néha 1500-at fogyasztottam de azt tényleg nem léptem át... De mostmár elértem azt a szintet, hogy nem érzem, hogy többre van szükségem és ennyi kalória bevitele mellet sem fogyok már (már nem is akarok).


Fehérjéből ezt a kettőt néztem, az edzéshez:


[link]


[link]


Melyik lenne a jobb és miért?


A második elég sokkal drágább, ha jobb akkor nem baj, ki tudom fizetni...

Csak kiváncsi vagyok, hogy tényleg jobb e.


Illetve ha egyiket sem tartjátok jónak, akkor miért nem és mit ajánlotok helyette?



Azt olvastam, hogy a kreatin még nagyon fontos...


Abból van “tiszta” [link]


Meg van monohidrát:


[link]


Ebből mindkettő kell, vagy elég csak az egyik? Ha igen, akkor melyik?



És akkor még ezeken túl van még valami fontos, ami nagyon ajánlott?


Előre is köszi!



2021. máj. 16. 14:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

6. vagyok. Azt akartam hogy a napi fehérje nagy része legyen szilárd kajából kisebb része a porból. De látom jól levagyok pontozva.

Akkor tudjátok mit idióta agyhalott majmok, igyátok a port kilóra, sőt a kaja helyett is menjen a por. Edzés előtti nélkül még az ágyból se kelljetek ki hisz elfáradtok, vegyrtek 66 port meg 50 kapszulát, még egy alap átlagos testhez is tóljatok 50 szteroid kúrát úgy talán lebírtok 50 métert sétálni.

2021. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#7-es


Ezt a nem kell sok fehérjét kitalálta pár vegán itthon (külföldön nem tudom, hogy mi a helyzet), de nincs sok értelme.


Egyrészt nem mindig az izomfelszedésről van szó, elsősorban a szervezet nitrogén egyensúlyát kell helyreállítani, van aki örül, hogy 1-2 kg izmot felszed évente, amire mondhatnád, hogy akkor meg azt bármivel felszedi, elég gyümölcsöket ennie. Nem mondom, hogy nem lehetséges valakinek, de pont fordítva van, ez érezhető ebből az állításból, ha ennyire kevés izmot tudsz felszedni, hiába jó az edzés, akkor kell extra fehérjét bevinni, hogy legalább az megtörténjen és ne még inkább

2021. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

és ne még inkább a 0-hoz konvergáljon a fejlődésed. Szinte az összes ember, azok közül is, akik járnak edzeni, stagnálnak, a fejlett izomzatúakra ez ugyanúgy igaz, mint a fejletlenebbekre, ez egy közös pont, nehezen tud változtatni az ember, főleg egy magához képest már egész jó szint után (de ez még sokszor azt se éri el sokaknál). Ez persze elsősorban azért is van, mert rossz az edzéstervük, de ezen túllépve, ha változtatni akarok, nem logikus minden jelentős faktort optimalizálni? És itt jönne a hazai vegánok buta érvelése, hogy az antioxidánsok fontosabbak, a fehérje csak leterhel. Utóbbi nincs így, amúgy senki nem vonta kétségbe az antioxidánsok jelentőségét, csak ők nem ilyeneket esznek nagy részt, hanem még általában több gabonát, mint egy átlag ember. Az nem segít annyit a regenerálódásba, nem abból viszi be a mikrótápanyagokat, a rost is megvan, úgyis ha azt lefelezi, csak egy szénhidrátban és keményítőben hangsúlyos dolgot eszek, de arra nincs akkora szükségem, mert beviszek elég szénhidrátot, a regenerációt ezzel nem lehet meggyorsítani, se az izomépítést, akkor nem érdemesebb azt lefelezni, és benyomni egy fehérjeport vegánként? Vagy magasabb fehérjetartalmú ételeket enni? Nem azt mondom, hogy ne lehet egy egészséges, sportos testalkatot elérni teljes értékű növényi étrenden, de ez az optimumról szól, aki a sportot komolyan viszi, az kicsit már úgy működik, mint egy élsportoló, ahol mindig a maximumról beszélgetünk. A lényeg a maximum eléréséhez, hogy megteremtsünk egy anabolikus környezetet és, hogy az életmódunk támogassa a regenerációnkat két edzés között, de a regenerációt se lehet úgy felgyorsítani, a magyar vegánok ezt is túlzásba vitték, hogy "hú, ha te eszel szegfűszeget, bogyós gyümölcsöket, úgy felgyorsítja a regenerációt, hogy megtizedeli azt, két edzés között". Ez nem így működik. Van egy idegrendszeri fáradtság, amire a legjobb módszer a kellő óra pihenés (esetleg könnyű edzés) és a kielégítő alvás. Ha izomlázas vagy se fogja megszüntetni, én is így étkezek, de ha csinálok egy gyakorlatot, keményen, amit már rég nem csináltam, ugyanúgy izomlázas leszek másnap és még egy nappal később is sokszor. Tehát látható, hogy sokkal nagyobb faktor az, hogy egy terheléshez hozzá vagy-e szokva, az mindenképp okoz egy stresszt a szervezetedbe, egy teljesítményromlást, amit te nem tudsz kajával megoldani, azok már sokadrangú támogató tényezők csak. Az edzés stressz hatását kell úgy optimálisan beállítani, hogy hosszútávon, összességében teljesítményfokozás történjen. Pont ez is tök ellentmondásos, hogy olyan vegán, aki azt mondja, hogy a regeneráció a fontos, meg nem kell sok fehérje, még se azzal trükközik, hogy bevisz 2x annyi bogyós gyümölcsöt, hátha kétszer olyan gyorsan regenerálódik (nem fog), hanem rizst eszik, mert olcsó jános. Ezt a logikát továbbgörgetve, akkor az lenne a lényeg, hogy aki nem okoz az állati termékekkel gyulladást a szervezetébe, sőt az oxidatív stresszt csökkenti a napi több kg bogyós gyümölccsel, akkor, neki, ha nem is egyenesen arányosan, de erőteljesen növekszik hogy mennyit tud majd edzeni, mert végérvényesen az edzés ami adaptációt kivált. Akkor majd 2-3x annyit tud edzeni? Nem. A nem vegán profik is tudnak 10-15 órát edzeni egy héten, nem fog senki 20-at, a szervezetnek van egy természetes ritmusa, hogy mennyi pihenő kell neki egy igénybevétel után, ezt nem lehet kajával felgyorsítani, csak ismételni tudom magam. De abból is látszik, hogy testépítésbe, erőemelésbe, de bármelyik állóképességi sportba is, a vegánok nem érnek el jobb eredményt, szerintem kb. ugyanolyat el tudnak, fel is mutatták már ezt egy páran, hogy kb. ugyanarra képes, ugyanaz az ember, egy minőségi, ilyen életmód mellett is, de igazából nem többre, vagy legalábbis jelentős különbség nincs. Akik kinn állnak a Mr. Olympia színpadán, pld. Király Laci, és edz sokszor napi 2x, ha vegán lenne, se tudna többször edzeni, vagy keményebben, nem lenne rajta még plusz több kg-nyi vagy csak többszáz grammnyi izom.


A másik, hogy azt észrevettem, hogy nagyon sokan úgy mondják ezt, hogy nem kell sok fehérje, hogy vagy nem komoly a formájuk, vagy jó a genetikájuk és látszik, hogy rossz edzéssel is el tudnak érni egy elég komoly szintet. Ez pont ugyanilyen, ha jó a genetikád, az edzést se kell tökéletesítened, ahhoz, hogy izmosodj, mert könnyen izmosodsz, a kaját se kell tökéletesítened, nem kell annyi fehérje, mert kevéssel is izmosodsz, de aki nehezen izmosodik, annak épp, hogy tökéletesítenie kell az edzést, extra fehérjét bevinnie, hogy végre történjen valami fejlődés. Az a narratíva, amit ezek a vegánok előadnak, úgy hangzik, hogy az edzés annyira nem is fontos, odateszed magad, és jön fel az izom, évente, folyamatosan. De pont erről beszéltem az elején, a valóság ezt teljesen megcáfolta. Mert az van, hogy nagy részük, nem csak nekik, más sportolóknak is, stagnál, és nem az van, hogy edzeni kell, meg ha megvan az a minimális fehérje, akkor vastagszik a kar, láb, hát stb., hanem elkezdenek az emberek edzeni, hamar kiderül kinek milyen adottságai vannak az izomépítéshez, elérnek elég hamar egy szintet, onnan meg mindenki elkezd kb. stagnálni. Ezért értelmetlen konstans, kg-nyi izomfelszedésekről beszélgetni, mert az a helyzet, hogy aki nem jól izmosodik, de legalább megközelítőleg úgy akar kinézni, mint aki jól, annak kell minden paramétert úgy optilmalizálni, kihangsúlyozni, ami elősegítheti, hogy pár kg izmot legalább felszedjen évente a csoffadt testére.


A hamardik, amit még említeni szeretnék, hogy ezek a vegán táplálkozásszakértők sokszor tök ellentmondásos dolgokat mondanak ebben a témában. Mert elvan mondva, ami igaz is amúgy, hogy a növényeknek valahol egy jó tulajdonságuk, hogy nem szívunk fel belőlük mindent, így a vasból se szívunk fel túl sokat, a zsír se szívodik fel, így rakódik le olyan hatákonysággal egy mogyoróból stb. De pont ez az, akkor a fehérje se szívódik úgy fel. Én nem tudom ez a 90% mennyire tudományos, nem tűnik annak, ahogy bedobtad, szerintem ha nagyon természesen eszik az ember, amit pont ajánlgatnak, sokszor a jelentős részét nem fogod felszívni a fehérjének. Sokszor épp az anyatejjel hozzá párhuzamba, de az anyatej optimális összetételű az aminosavakat tekintve is, és nem vagyok dietetikus, de mivel nincs benne rost, gondolom, ahogy egyik emlős tejébe se, sokkal jobban fel is szívódik, kb. teljesen. És ott is egy optimális növekedésre törekszünk, nem a az optimumra beállt, lusta, olyan tekintetben, hogy mindig a legegyszerűbb, legcélszerűbb, legenergiahatékonyabb működést előtérbe helyező, könnyen alkalmazkodó testünket akarjuk feljebb és feljebb tornászni. Más a körülményrendszer, más a helyzet, kontextus. Mondom, ez az egészséghez, egy optimális, sportos test eléréséhez oké, de nem fog egy átlagember 200 kg-val guggolni ettől, pedig egy normális edzéssel, étrenddel, lehet képes lenne rá.

2021. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!