Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék elkezdeni amatőr...

Szeretnék elkezdeni amatőr szinten testépíteni! Milyen táplálék kiegészítőkre lesz szükségem?

Figyelt kérdés

Idén sikerült elfogynom 84 kilóról 67 kilóra...

173 centi magas 23 éves férfi vagyok.


Most kifejezetten vékony vagyok, nincs rajtam szinte semmi zsír, de izom sem nagyon...


Szerintem ez egy jó alap az izomépítéshez.


A fogyást elég kemény diétával értem el és teljesen vegán is lettem, valamint cukrot sem fogyasztok.


1000 kalóriáztam, néha néha 1500-at fogyasztottam de azt tényleg nem léptem át... De mostmár elértem azt a szintet, hogy nem érzem, hogy többre van szükségem és ennyi kalória bevitele mellet sem fogyok már (már nem is akarok).


Fehérjéből ezt a kettőt néztem, az edzéshez:


[link]


[link]


Melyik lenne a jobb és miért?


A második elég sokkal drágább, ha jobb akkor nem baj, ki tudom fizetni...

Csak kiváncsi vagyok, hogy tényleg jobb e.


Illetve ha egyiket sem tartjátok jónak, akkor miért nem és mit ajánlotok helyette?



Azt olvastam, hogy a kreatin még nagyon fontos...


Abból van “tiszta” [link]


Meg van monohidrát:


[link]


Ebből mindkettő kell, vagy elég csak az egyik? Ha igen, akkor melyik?



És akkor még ezeken túl van még valami fontos, ami nagyon ajánlott?


Előre is köszi!



2021. máj. 16. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Arra most nem térnék ki külön, hogy az "1000 kalóriázás" mennyire káros dolog.


Tömegnövelő étrendre lesz szükséged, kísérletezd hogy mennyi kalória az (megfelelő makró arányban értelemszerűen) amitől LASSAN elkezd növekedni a testtömeged. Nem a hirtelen behízás, zsírosodás, vízesedés a cél.


A te jelenlegi testtömeged mellett nagyon egyszerű a fehérjebevitel szilárd ételből, így nem kötelező fehérje port venned. Én akkor ajánlanám ha úgy érzed nincs meg minden nap kajából. Sokan úgy tekintenek rá, mintha az valamiféle kötelező dolog lenne.


Helyette javasolnék egy vitamin packot pl multi pro. De lehet más is. Vagy ha úgy jobb neked akkor megveheted külön külön is a vitaminokat, bár így 99% hogy drágábban jössz ki.


Kreatin egy jó kieg, bár ezt is inkább a haladóbbaknak javaolsják. Első körben próbálj meg egy monohidrátot.

2021. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Egyáltalán nincs szükséged fehérje porra. Ha vegán vagy, ajánlom Varga Balázs Fehérje mítosz című könyvét. :)

A testépítés egyáltalán nem a fehérjéről szól, ez ordas nagy tévhit. Vegánként szintén ajánlom, hogy nézz utána a teljesértékű növényi étrendnek.

2021. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
A regényt nem olvasta el. A címben feltett kérdésre a válasz, hogy nincs szükséged rá.
2021. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha vegán étrendet követsz akkor nagyjából vitaminnal jó vagy de b vitamint azért pótolj (nem árt). Fehérje sem igazán kell de ha már mindenféleképpen akkor a kender, mert teljes értékű fehérje és más hasznos dolog is van benne.
2021. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Pfft🤦
2021. máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

Először is legyen meg a napi 2 liter folyadék, meg kajából a megfelelő kalória, fehérje (legalább a nagyobb része), szénhidrát, zsír.

Utána vitamin. Az is jó ha veszel egy alap multit ami havi 1000 forintra kijön kb, de ha jobban beleakarsz menni érdemes minden fontosabb vitaminból venni külön-külön, így nekem havi 2500 ft-re jön ki.

Ezekre rá plusszba mehet a fehérje por ha kell. Ennyi egyelőre bőven elég. Ha eljött az idő akkor egy kreatin+hmb kúrát ajánlanék.

2021. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

#6

Multivitaminra semmi szükség egy egészséges étrend mellett. Az még nagyobb tévedés, hogy a kaja nagyobb része fehérje kell, hogy legyen. Főleg, ha a kérdező amatőr szinten akar testépíteni. Egy másik hasonló kérdéshez írt válaszomat másolnám be:


"Az izom a fehérjéből épül, ez valóban tény. Csak az a nem mindegy, hogy mennyi fehérjére van szükség, mennyi épül be. Ugyancsak az első találat a "how much protein per day" kérdésre a 0,8 g/tskg. Ha edzel, akkor valamivel több kell. Hány kg izmot tudsz reálisan felszedni egy évben? A 10 kg tiszta zsírmentes izomtömeg egy évben egy elég erős becslés, ennyit jó eséllyel nem fogsz, de számoljunk ezzel. Az izomnak csak egy negyede protein, a többi víz. Tehát évi 2500 g többlet fehérje kell. 365-el osztva kijön, hogy ez a szám alig 7 g naponta. Ennyivel kell többet enned a 0,8 g alapszükséglet mellé. Még ha úgy számolunk, hogy csak a bevitt protein harmada (ez pedig természetesen nagyon alacsony becslés, 90 % körül mozog valójában) szívódik fel és hasznosul, ez akkor is alig 20 g többlet naponta. Ha tényleg a fehérje a testépítés alfája és omegája, akkor hová tűnik az a sok fehérje, amit mindenki emleget, hogy be kell vinni? Ami olyan sok, hogy fehérje por kellene hozzá."

2021. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Semmilyen táplálékkiegészítő nem kell, nem attól lesz izom, hanem a gyakorlatoktól. A tévhit lassan ledőlni látszik.
2021. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Az eddigi étrended egészítsd ki csirkével, rizzsel, zabbal, túróval, tojással, hallal, zöldséggel.

Na jó multivitamint meg izületvédőt szedhetsz, ha már annyira tabizni akarsz.

2021. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

Miért kéne ezekkel kiegészíteni az étrendjét? Nem olvastad, hogy vegán?

2021. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!