Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti hányszor edzetek egy...

Heti hányszor edzetek egy izomcsoportot?

Figyelt kérdés
Naturál bodysokra vagyok főként kíváncsi. Nem tudom eldönteni , hogy melyik hozhatja a nagyobb fejlődést.
2021. máj. 18. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyre inkább kezdik feszegetni azt a témát, hogy a nagyon klasszikus heti 1x legyilkolás helyett optimálisabb a heti 2x edzés/izomcsoport. Leginkább a 24-36 óráig tartó fejhérjeszintézissel érvelnek.


Ennek ellenére nekem jól esik közben a klasszikus osztott módszer is, én szeretem lerombolni egy edzésen az adott izomcsoportot.

2021. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én naturál edzem. Egy nap edzés egy nap pihi, push-leg-pull felosztásban, tehát 6 naponta edzek újra egy izomcsoportra. Nekem ez vált be a legjobban ideőbeosztás és regenerálódás szempontjából is. Szeretek egy edzésen bukásig menni sok gyakorlattal, így sűrűbben nem is nagyon tudnák edzeni.

De próbáltam már mindent heti 3-4-5 napra bontottat is. Vagy heti 2 edzés/izomcsoport kevesebb gyakorlattal stb.

Igazából a kaja és pihenés megvan, akkor mindegy melyik felosztásban edzel, sok különbséget nem fog jelenteni.

2021. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Heti egyszer edzek minden izomcsoportot. Így járok edzeni összesen heti háromszor.

Kipróbáltam azt a módszert is, hogy heti kétszer edzettem meg minden izmot, de nekem az nem jött be, és nem fejlődtem tőle jobban. Semmi értelmét nem láttam...

Kipróbáltam a teljesen szétbontott módszert is, de az sem vált be. Minden nap edzettem.

Nem jött be, mert rosszabbul ment az edzés is, mert az izmaim sosem tudták kipihenni magukat...

Nekem ennyi a tapasztalatom 11 év edzés után. De mindenkinek más válik be! Próbáld ki mindegyiket, és tapasztald ki!

2021. máj. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Push pull leg edzéstervet csináltam nagyjából egy évig, heti 2x edzettem minden izmot, kivéve a lábat, heti 5 edzéssel. Elején még izgalmas volt, meg tetszett, de azzal kell számolni, hogy legalább 2 óra minden edzés, a végére meg már nagyon unalmas volt.

Most klasszikus bro split edzésterv, heti 5 edzés, minden izomcsoportot egyszer edzek, ezt kb 5. hónapja csinálom, szerintem ettől jobban fejlődtem, már rövidebb idő alatt is, az edzések se olyan hosszúak, meg egyelőre nem unom.

2021. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En 3 napos edzestervet csinalok (nem ppl) mell-bicepsz-tricepsz, hat-vall, lab. 2ot edzek 1et pihenek. Mindig valtozik h mibol van 1
2021. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De elotte mindig 1x edzettem mindent 4 nap alatt evekig
2021. máj. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Számomra a hetente az 1 izom szétedzése nem vált be.Nem sikerül a vegére olyan intenzív sorozatokat csinálnom,mint amikor 2 edzésre osztom szét a sorozataimat 1 izomra.A másik problémám abból adódott,hogyha veletlenül kihagytam egy edzést,akkor az adott izom 2 hetig edzetlen maradt.


Ezért én heti 2 szer edzek minden izmot.

Kezdőként teljes testedzést (H,Sz,P)csináltam 2 évig,miután alsó-felsőtestre tértem át.Nekem ez vált be.

2021. máj. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1
2021. máj. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2
2021. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!