Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez a súly fekvenyomásnál...

Ez a súly fekvenyomásnál átlagosnak számít vagy gyengének?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok,18 évesen kezdtem edzeni és akkor 20-25 kilóval nyomtam fekve hetekig,mert borzalmasan gyenge voltam 57 kilósan.


Jelenleg 72 kg vagyok és 85be megy bele 1 segítség nélkül. Talán kis segítséggel 90be is belemenne.

Tudom,hogy egy erőemelőhöz/testépítőhöz képest semmi ez a súly,de egy átlagemberhez/hobbi sportolóhoz képest ez kevés vagy átlagos?



2021. jún. 10. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jó, magadhoz mérten meg főleg. Eleve magadhoz mérd,hogy mi jó.


Valaki kezdéskor is kinyomja a 100 kilót,valakinek meg kell hozzá 10 év.


Úgyhogy jó ez, további jó edzést!

2021. jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
sztem jo
2021. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 82 kg vagyok kevesebb mint két éve edzek és 60 kilóval megy 8,szerintem 80-85-el menne pár ismétlés.Szerintem egy átlag,testépítő jellegű edzést használó embernek ez egy korrekt szám.Gondolom nem az a célod hogy a lehető legtöbbet nyomd ki,nem ez a fókuszod.
2021. jún. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Atlagos 1 eve edzo embernel kb
2021. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
2 év edzés után nem a legjobb, de nem is túl rossz
2021. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes, hajrá így tovább!
2021. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem ez menne, akkor én nagyon elégedett lennék magammal. Szerintem 60-nál szét akarna robbanni a csuklóm. 😅
2021. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elmegy
2021. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 $$$$$ ***** válasza:
Őszinte leszek. Hiaba leszek lepontozva.2 év edzés után nem annyira jo. Persze mindenkinek vannak gyengeségei. Haverom van hasonló sulyban mint te (ő 75 kg és kb. 170 cm. Most kb.14-5% os testzsirral).Ő is kb. 2 éve edz neki 130 a maxa. És 100% hogy natural mielott valaki rakerdez mert együtt edzunk egyutt fejlődünk. Csak mi mindig 110%-ot teszunk bele az edzésbe meg a kajába is. De ettöl függetlenül nem leszolni akarlak. Nem tudom mennyire edzel kemenyen illetve mennyire figyelsz a kajara. Lehet neked nem erösseged a fekvenyomas. Van ilyen. Van olyan haverom is aki 250 be guggolt egyet. Fekevnyomasban meg 90 el szeriazott.
2021. jún. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két év edzés után nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Ennyi idő után tipikusan azok tudnak nagy súlyt fekvenyomni, akiknek van már hosszabb sportmúltjuk.

Szerintem a kérdező 18 éves koráig nem sportolt rendszeresen (legalábbis nem olyan sportot, ahova komolyan kellett volna a dinamika vagy az erő), ezért nem várható tőle ennyi idő után pl. egy 130-as nyomás.

Kérdező: saját magadban kell tisztázni a dolgokat. Ha lassan is, de mennek felfelé a súlyok, akkor nincs gond, mert nem stagnálsz, csak egyszerűen nem haladsz olyan gyorsan. De ha legalább fél éve ugyanennyi a teljesítmény, akkor a programodat kell módosítanod.

És nem pontoztam le senkit, nem azért írtam be ide, hogy bárkivel is kötekedjek, csak nem akartam, hogy elvegyék a kérdező kedvét az edzéstől, ugyanakkor a 9-es hozzászólónak abban teljesen igazat adok, hogy ennyi idő alatt sokkal nagyobb eredményt is el lehetne érni. De (ahogy írtam) ez sok egyéb tényezőtől is függ.

2021. jún. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!