Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lemaradottnak számít a lower-b...

Lemaradottnak számít a lower-bodym ha ugyannyival guggolok 8-at mint amennyivel fekvenyomok..?

Figyelt kérdés

Mindkettő kb. 80 kg. A 7.-8. ismétlésnél bukok.


(20/F, 178cm, 72kg)



2020. szept. 14. 12:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, határozottan.
Igen, de ez még könnyen orvosolható.
Egyáltalán nem.
19 szavazat
 1/7 anonim válasza:
Lemaradottnak számít. Az a "normális" ha a guggolásod, felhúzásod több mint a fekvenyomásod mivel gondolom nem fekvenyomó bajnok akarsz lenni. Én is beleestem ebbe a hibába mert nem guggoltam sokáig de azóta orvosoltam.
2020. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Én úgy emlékszem régről - javítsatok ki, ha tévedek -, hogy az arányok kb úgy vannak ,hogy

100kg - 140kg - 180kg

fekvenyomás - guggolás - felhúzás.

2020. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval a 10:14:18 arány lenne a ,,normális és elfogadott"?


húha


nem tudtam hogy vannak efféle sztenderdek.


köszönöm a válaszokat!

2020. szept. 15. 00:17
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha jol emlekszem a szamokrq, akkor igen. De ez is csak kb. A lenyeg belole, h a guggolas erosebb kell legyen mint a fekvenykmas, ezeknel meg meg erosebb kell legyen a felhuzas. H mennyivel nem olyan fontos, csak erosebb legyen
2020. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Minden ember más..
2020. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem feltétlenűl.


Én szinte alig edzek lábra mégis elég nagyok, már egy magyar bajok testépítő is megdícsérte hogy jók a lábaim, pedig rettenetesen elhanyagolom.


Szóval genetika. Ha jól nézki teljesen mindegy milyen erős.

2020. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Nyilván egy komplett fizikumnál nagyon ritka, hogy ne a DL>SQ>BP legyen a kép, bár az SQ-DL már sokszor néz ki fordítva, az egyáltalán nem gond. De, hogy milyen arányban... Én nagyon gyenge vagyok fekvenyomásban, követek pár hasonló versenyzőt, nálunk a felhúzás súlyának, akár 40%-a is lehet a fekvenyomás. Másnál meg mondjuk 70-75%, de azért ez már ritkább. Szóval elég széles a spektrum és ha belevesszük, hogy a guggolás sokszor csak a 85%-a a húzásnál használt súlynak, nálam kb. 70%, de én még nagyon változok, akkor láthatjuk, hogy könnyen kijöhet egy 200-160-145-ös kép, láttam is hasonlókat. Tehát ha ilyen eset vagy, és ez bár szélsőséges, de nem gondolom extrának, túlzottan kirívónak, akkor nagy különbséget ne várj a különböző fogásnemeid, meg a guggolás-fekvenyomás közt.


Tehát azt akarom mondani, hogy meg kell nézni az edzésterved, utánajárni mi a benned lévő potenciál, mert anélkül felesleges erről ítélkezni. Ha épp ilyen eset vagy, amit felfestettem, akkor nem gázos egyáltalán, most neked nem a 90%-a nyomásod, hanem 100%-a a guggolásnak, mert azt kicsit jobban elhanyagolod, de ennyi nem gond, mert nem versenyzőnek készülsz, nem leszel ettől aránytalan. Egyébként is hobbi szinten, ha csak fekvenyomsz, mert azt szereted, az se gond, az alapgyakorlatokat ha jól csinálod, az egész tested gyarapodni fog izomzatban, a transzferhatás miatt. Inkább csinálj valamit, bármit (főleg ilyen nagyszerű gyakorlatok esetén igaz ez, mint az erőemelő fogásnemek, vagy egy futás, saját súlyos alapgyakorlatok), jól és sportolj, mint, hogy sztenderdekhez igazodj és ez elvegye a kedved esetleg.


Itt bejön a képbe az is, hogy a guggolás szerintem egy nehezebb gyakorlat megvalósítás szempontjából, gyakorolni kell, kitapasztalni a saját technikád, fekvenyomásnál bár számít a technika, én nem érzem, hogy annyit rakott volna a rúdra, hogy azt csiszolgatom, bár én alapból elég jó technikával kezdtem. Ha nem hanyagolod el és legalább havi 3x odateszed magad abban is, az elég jó. A te számaidról pláne azért nem lehet ítéletet mondani, mert nem tudjuk hogy csinálod a gyakorlatokat, lehet nem nevezhető guggolásnak amit csinálsz, vagy fekvenyomásban csalod le a mozgástartományt, hasonlók. A legfontosabb, hogy szabályosan tanuld meg és ne sérülj le benne örökké, hobbiszinten egyáltalán ne, egy-két sérülés persze benne lehet, ha komolyabban veszed, versenyszinten.


Persze van ez a sztereotipikus kép a mell-bicepsz edzőkről, akik 120 kg-val nyomnak fekve, de guggolni sose szoktak, ott gondolom lehet olyan, hogy a fekvenyomás max-juk 140 kg, a guggolás pedig 60 kg. Ilyen arányok is lehetnek, erre mondjuk, hogy nem célravezető, nem az, amikor kb. egy szinten van a kettő, ami még mindig lehet elég aránytalan, ha amúgy 2x annyival tudnál guggolni. De a mell-bicepszesekkel is az a baj, hogy szétnyírják a vállukat a rossz fekvenyomó technikával, nem az, hogy egy nagyon jó gyakorlatot nem csinálnak.

2020. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!